در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فشار فروش ماینرها و ورشکستگی فلوبانک قیمت بیت کوین را کاهش دادند

0 552

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه پس از انتشار داده های CPI که کمی پایین تر از انتظارات بود، از حدود سطح 67500 دلار به نزدیک سطح 70000 دلار افزایش یافت. اما پس از این که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) پیش بینی کاهش نرخ بهره را برای سال جاری میلادی از سه به یک بار کاهش داد، قیمت این ارز بزرگ بازار به سرعت سقوط کرد و به زیر سطح 67000 دلار رسید.

کاهش قیمت بیت کوین پس از جلسه FOMC

قیمت بیت کوین در روز جمعه بیش از 2 درصد افت کرد و از بالای سطح 67000 دلار به حدود سطح 65100 دلار کاهش یافت. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن نزدیک به سطح 66000 دلار نوسان می کرد.

قیمت بیت کوین

وضعیت بازار ارز رمزنگاری پس از جلسه FOMC، تلاش ماینرهای بیت کوین را نشان می دهد که به طور گسترده در حال تسلیم شدن و بستن موقعیت های خود هستند. ماینرها فشار فروش خود را افزایش داده اند و فعالیت بالای بازار فرابورس (OTC) و انتقال کوین از استخرهای استخراج به صرافی های ارز رمزنگاری این را تایید می کنند. چنین فشار فروش هایی می توانند ترس در بازار ایجاد کنند و بر روند بیت کوین تاثیر بگذارند.

با وجود روند صعودی در بازار سهام، بیت کوین نمی تواند یک روند صعودی قوی را شروع کند و دلیل آن تسلیم ماینرها پس از هاوینگ بوده که قیمت را در این منطقه نگه داشته است. تسلیم ماینر به رویدادی گفته می شود که در آن ماینرها به علت کاهش قیمت و سودآوری پایین، مجبور به فروش کوین های خود جهت پوشش هزینه های عملیات استخراج می شوند.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین دارد؟

افزایش هزینه های استخراج و کاهش پاداش بعد از هاوینگ منجر به فشار فروش شدید از سوی مانیرها می شود که این فشار نزولی بر قیمت بیت کوین وارد می کند و مانع افزایش قیمت می شود. 

بیت کوین

کاهش درآمد ماینرها پس از هاوینگ

اثر پس از هاوینگ در بخش استخراج بیت کوین اکنون کاملا احساس می شود، زیرا کاهش پاداش از 6.25 به 3.125 کوین در هر بلاک و همچنین کاهش درآمد حاصل از کارمزد تراکنش ها باعث درآمد کم تر ماینرها و کاهش حاشیه سود آنها شده است.

شرکت تحلیلی کریپتوکوانت گزارش داد که ماینرهای بیت کوین تحت فشار هستند و در چند هفته گذشته، زمانی که قیمت بین 69000 تا 71000 دلار در نوسان بوده، شروع به فروش کوین های خود کرده اند. 

طبق گزارش این شرکت، یکی از نشانه های فروش ماینرها، انتقال دارایی ها از استخرهای استخراج به صرافی بایننس است. در 9 ژوئن، انتقال از استخرها به بیش از 3000 کوین رسید که همزمان با اصلاح قیمت به 66000 بود.

فعالیت فروش ماینرها در بازارهای فرابورس نیز افزایش داشته است. در 10 ژوئن، ماینرها در این بازارها 1200 کوین فروختند که بالاترین حجم فروش روزانه از ماه مارس بود.

علاوه بر این، شرکت های استخراج بیت کوین مانند ماراتن دیجیتال، نیز در حال فروش کوین های خود هستند. آنها در ماه ژوئن 1400 بیت کوین فروختند، در حالی که فروش آنها در ماه مه 390 کوین بود. تحلیلگران در توضیح علت فروش ماینرها، گفتند که درآمد آنها  55 درصد از اوج سال 2024 کاهش یافته و در ماه جاری به حدود 35 میلیون دلار رسیده است.

کاهش درآمد حاصل از کارمزد تراکنش ها

درآمد حاصل از کارمزد تراکنش های روزانه برای ماینرها تا قبل از 18 آوریل حدود 117 بیت کوین بود، اما پس از هاوینگ به 65 بیت کوین کاهش یافته است که این نیز بر ماینرها فشار وارد می کند.

از سوی دیگر، نرخ هش شبکه بیت کوین از 622 اگزاهش در ثانیه 4 درصد کاهش داشته و به 599 اگزاهش در ثانیه رسیده است. این نشان می دهد که هنوز تعداد زیادی ماینر آنلاین هستند و رقابت در این صنعت نسبتا بالا است.

به گفته تحلیلگران، دوره هایی که درآمد ماینرها پایین است و نرخ هش بالا باقی می ماند، نشان دهنده رسیدن قیمت به کف خودش است. از ماه مه، درآمد ماینرها به شدت کاهش یافته که این نشان می دهد بیت کوین ممکن است به کف خود رسیده باشد.

تعطیل شدن فلوبانک

ورشکستگی فلوبانک (FlowBank) عامل دیگر روند نزولی بیت کوین است. فلوبانک یک بانک آنلاین سوئیسی است که خدمات معاملات ارز رمزنگاری را به مشتریان خود ارائه می کند.

پس از این که اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) دریافت که این بانک شرایط و استانداردهای لازم برای ادامه فعالیت را ندارد، آن را وادار به تعطیلی و ورشکستگی کرد. FINMA در بیانیه ای در 13 ژوئن گفت که این اقدام ضروری بود، چون فلوبانک حداقل سرمایه مورد نیاز برای عملیات تجاری خود را ندارد.

پیش بینی پیتر برانت برای بیت کوین

پیتر برانت روند کوتاه مدت بیت کوین را نزولی و روند بلند مدت آن را صعودی پیش بینی می کند. به گفته این معامله گر محبوب بازار، حرکت فعلی بیت کوین حاکی از کاهش قریب الوقوع و سپس افزایش قابل توجه آن است. طبق تحلیل برانت، اگر قیمت این ارز به زیر سطح حمایت 65000 دلار برسد، ممکن است تا سطح حمایت 60000 دلار کاهش یابد. کاهش به زیر این سطح حمایت می تواند قیمت را به سطح 48000 دلار برساند.

بیت کوین در 91 روز گذشته موفق به ثبت اوج جدیدی نشده و این امر به افزایش احساسات نزولی در میان فعالان بازار کمک کرده است.

روند بیت کوین

با وجود پیش بینی کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت، برانت انتظار دارد که قیمت آن در بلند مدت افزایش یابد. نمودار برانت شامل یادداشتی درباره “پامپ” است؛ اصطلاحی که وی در گذشته برای توصیف روند صعودی در چرخه های قیمت این ارز استفاده کرده است.

تابستان فرصتی برای خرید اتریوم

به طور کلی، تابستانی آرام در پیش خواهیم داشت، هیچ کاتالیزور و محرکی برای هدایت قیمت (چه به طرف پایین چه به طرف بالا) وجود ندارد و نوسانات هم کم تر خواهند شد. گری گنسلر، رئیس SEC، در مصاحبه ای اعلام کرد که ETFهای اسپات اتریوم ممکن است تا پایان تابستان (ماه سپتامبر) تایید نهایی شوند، اما این نمی تواند کاتالیزوری برای بیت کوین باشد. بازار در حال حاضر در الگوی “هولد کردن” قرار دارد و منتظر اخبار یا رویدادهای مهمی است تا آن را هدایت کنند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

این می تواند فرصت خوبی برای معامله گران اتریوم ایجاد کند. با توجه به پریمیوم ریسک 10 اتریوم نسبت به بیت کوین و همچنین احتمال تایید ETFهای اسپات آن، تابستان امسال ممکن است زمان مناسبی برای خرید و انباشت اتریوم و توزیع مجدد ریسک برای محافظت از سرمایه در دوره های نوسانات بالا باشد.

منبع u.today unchainedcrypto u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.