در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کیف پول متامسک سرویس استیکینگ اتریوم خود به نام “Pooled Staking” را راه اندازی کرد

0 578

کیف پول متامسک سرویس استیکینگ خود به نام “Pooled Staking” را برای کاربرانش راه اندازی کرده و با این اقدام  کمک به امنیت شبکه بلاک چین را در مقایسه با اجرای یک نود اعتبارسنجی کامل ارزان تر کرده است.
نصب، راه‌اندازی و نحوه استفاده از کیف‌پول متامسک

این ویژگی جدید به کاربران این امکان را می دهد تا در فرایند استیکینگ اتریوم شرکت کنند. در فرایند استیکینگ، کاربران دارایی های خود را در آدرسی در بلاک چین قفل می کنند و در ازای آن پاداش دریافت می کنند. از زمانی که شبکه اتریوم از مکانیزم اثبات کار به اثبات سهام انتقال یافته، مدل استخراج آن به مدل استیکینگ تغییر پیدا کرده است. این بدان معناست که این شبکه برای پردازش تراکنش ها، ذخیره داده ها و افزودن بلاک ها به بیکن چین (Beacon Chai) نیاز به اعتبارسنج ها یا تایید کننده های تراکنش دارد. استیکینگ در بلاک چین های “اثبات سهام” مانند اتریوم، مهم ترین راه ایمن نگه داشتن شبکه است.
استیکینگ اتریوم چیست و چگونه می توان از آن پاداش کسب کرد

کاربران از طریق قابلیت “Pooled Staking” اکنون به آسانی می توانند دارایی های اتریوم خود را در یک استخر سطح شرکتی که توسط شرکت کانسنسیس (Consensys) اداره می شود، استیکینگ کنند.

ماتیو سنت اولیو (Matthieu Saint Olive)، مدیر ارشد محصولات در شرکت کانسنسیس در بیانیه ای گفت اعتبارسنج ها در حالی که کنترل کامل دارایی های اتریوم خود را در اختیار دارند، پاداش دریافت می کنند و شبکه دومین ارز بزرگ بازار را ایمن تر می کنند.

عقب ماندن کیف پول متامسک از سایر رقبا

برای تبدیل شدن به اعتبارسنج در شبکه اتریوم، کاربر باید 32 اتریوم را در شبکه قفل کند که ارزش آن با قیمت فعلی حدود 112000 دلار است. سرویس های استیکینگ “تلفیقی یا اشتراکی” مانند لیدو (LDO)، راکت پول (RPL) و اکنون متامسک به کاربران بیشتری اجازه می دهند تا دارایی های خود را روی هم بگذارند و استیکنگ کنند. آنها امکان استیکینگ را برای همه کاربران فراهم می کنند، حتی اگر 32 اتریوم نداشته باشند.

ویژگی استیکینگ متامسک می تواند برای برخی از معامله گران خُرد که می خواهند دارایی های خود را در یک رابط کاربری استیکنگ، معامله و نظارت کنند، یک فرصت عالی باشد.

اما شرکت کانسنسیس از سایر رقبای خود عقب مانده و سعی می کند خود را به آنها برساند. پلتفرم های لیدو و راکت پول قابلیت” استیکینگ شناور” را  برای کاربران خود ارائه می کنند و به آنها در ازای استیکینگ دارایی هایشان “توکن های استیکینگ شناور یا  LST” را می دهند که می توان آن ها را وام داد یا دوباره در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (دیفای) سرمایه گذاری کرد. توکن های LST مانند stETH در پلتفرم لیدو از جمله دارایی های محبوب تر در معاملات ارز رمزنگاری هستند.

متامسک قصد ارائه توکن LST برای سرویس “Pooled Staking” را ندارد. علاوه بر این، این سرویس در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در دسترس کاربران نخواهد بود. شرکت کانسنسیس در بیانیه خود گفت که سرویس استیکینگ متامسک در آینده برای این مناطق فعال خواهد شد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.