در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چانگ پنگ ژائو 64 درصد از عرضه در گردش BNB را در اختیار دارد

0 474

طبق گزارش فوربس، چانگ پنگ ژائو (مدیرعامل سابق بایننس) 64 درصد از عرضه در گردش BNB (حدود 94 میلیون توکن) را در اختیار دارد.
بررسی عرضه ارز رمزنگاری و سه مفهوم رایج آن در بازار

براساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Gray Wolf Analytics و فوربس، پس از ایجاد صرافی بایننس 80 میلیون توکن BNB به تیم موسس بایننس اختصاص داده شد و این صرافی همچنان 46 میلیون از آن توکن ها را نگهداری می کند.

در این گزارش همچنین آمده که صرافی بایننس و ژائو با هم 71 درصد از 147 میلیون BNB در گردش را در اختیار دارند. مالکیت 90 درصدی ژائو در بایننس و ارزش دارایی های ارز رمزنگاری او باعث شده تا ثروتش از 61 میلیون دلار فراتر رود و بیست و چهارمین فرد ثروتمند در جهان شود.

توکنومیک BNB

BNB توکن وابسته به صرافی بایننس است که برای کارمزد و پاداش در این پلتفرم استفاده می شود. حداکثر عرضه توکن آن 200 میلیون بوده و بیش از 153 میلیون BNB اکنون در گردش است. 

طبق داده های وب سایت کوین‌گکو، ارزش بازار BNB در زمان انتشار این مطلب 93 میلیارد دلار بود. قیمت BNB از کف حدود 290 دلار در ژانویه 2024 بیش از دو برابر شده و در 6 ژوئن به سطح 721.8 دلار رسیده است. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 607 دلار بود.

چانگ پنگ ژائو

چانگ پنگ ژائو و وزارت دادگستری آمریکا (DOJ)

وزارت دادگستری آمریکا در سال 2023 کیفرخواستی علیه چانگ پنگ ژائو و صرافی بایننس صادر و آنها را به نقض تحریم ها و قوانین پولشویی متهم کرد. ژائو که در آن زمان مدیرعامل بایننس بود، با دادستان های آمریکا وارد توافق پیش از محاکمه شد.

ژائو به نقض قانون رازداری بانکی اعتراف نمود و موافقت کرد که از سمت خود استعفا دهد. ریچارد تنگ جانشین وی در بایننس شد. طبق این توافق، ژائو 50 میلیون دلار و بایننس 4.3 میلیارد دلار جریمه پرداخت کردند. علاوه بر این، وزارت دادگستری آمریکا شرکت “Forensic Risk Alliance” را انتخاب کرده تا ناظر بایننس در سه سال آینده باشد.

قاضی ریچارد جونز در 30 آوریل ژائو را به چهار ماه زندان محکوم کرد. این در حالی است که دادستان های ایالات متحده به دلیل نقش ژائو در دور زدن تحریم ها و تسهیل پولشویی، سه سال زندان برای وی درخواست کرده بودند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.