در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا بیت کوین موفق به شکست سطح مقاومت 10000 دلار می شود؟

0 2,518

بیت کوین به دنبال پس گرفتن سطح مقاومت روانی و کلیدی 10000 دلار است. بازپس گیری این سطح می تواند قیمت این ارز را به بالاترین سطح چند ساله سوق دهد. 

 بیت کوین قبل از هاوینگ شاهد یک روند صعودی قابل توجه بود و قیمت آن به سطح 10100 دلار رسید. از آن زمان تاکنون، قیمت بیت کوین در داخل محدوده جانبی بین 8200 تا 10000 دلار در نوسان است.

با این حال، آیا بازارها خود را برای شکست به بالای این سطح مقاومت کلیدی آماده کرده اند؟ بیت کوین تمایل به افزایش قیمت دارد. سایر ارزها نظیر اتریوم و کاردانو در هفته قبل عملکرد خوبی داشتند و قیمت آنها بیش از 10 درصد افزایش یافت. این حاکی از گرایش آنها به افزایش قیمت است.

مواجه شدن بیت کوین با سطح کلیدی مقاومت 10000 دلار

نمودار 6 ساعته از زمان بالاترین سطح در 10100 دلار، یک منطقه محدود و واضحی را نشان می دهد. بازار قبل از هاوینگ روند نزولی داشت ( یعنی با شایعه بخرید و با اخبار بفروشید) و پس از آن قیمت پایدار و ثابت بود.

بیت کوین
نمودار 6 ساعته قیمت بیت کوین بر حسب دلار

این نمودار شکسته شدن گُوِه افزایشی در سطح 9800 دلار را نشان می دهد و پس از آن سطح حمایت در سطح 8600 دلار ایجاد شد. این یک کف دیگر قیمت در روند صعودی است و حقیقت مهم این که بازار از زمان کاهش شدید در 12 مارس تاکنون این کف های قیمت (higher lows) را  مشخص کرده است.

بنابراین از آن زمان بیت کوین هنوز هم روند صعودی دارد. نکته جالب این که بیت کوین توانست سطح مهم 9300 دلار را بشکند. تا زمانی که قیمت بیت کوین در بالای این سطح نگه داشته شود، روند صعودی و حرکت قیمت به سمت سطح های بالاتر برای تست مجدد منطقه مقاومت 9800 تا 10100 دلار ادامه خواهد یافت و این احتمال شکستن به بالای این منطقه را افزایش می دهد.

پس از شکستن این منطقه، سطح های 11000 و 11500 دلار هدف های بعدی هستند، و این منجر به افزایش بیشتر قیمت ارزهای بازار خواهد شد.

آمادگی ارزش کل بازار برای حرکت به سمت سطح 310 میلیارد دلار

سطح حمایت ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در بالای میانگین متحرک های 100 و 200 روزه قرار دارد. ارزش کل بازار نیز با سطح حمایت 225 میلیارد دلار و سطح مقاومت 267 تا 268 میلیارد دلار در داخل یک منطقه تثبیت شده است. 

ارزش کل بازار
نمودار 1 ساعته ارزش کل بازار

ساختار بازار نشانه خوبی برای حرکت بیشتر به سمت بالا است، زیرا ارزش کل بازار نیز یک کف را نشان می دهد. علاوه براین، بازار تا زمانی که میانگین متحرک های 100 و 200 روزه سطح حمایت باقی بمانند، در منطقه صعودی قرار دارد.

ارزش کل بازار در طول کل چرخه قبلی سطح حمایت را در بالای این میانگین متحرک ها حفظ کرد که این یک شاخص مهم به حساب می آید. نمودار 4 ساعته هم به حرکت بیشتر به سمت بالا اشاره می کند، چون یک مثلث صعودی در حال ظاهر شدن است.

ارزش کل بازار
نمودار 4 ساعته ارزش کل بازار

منطقه مقاومت 265 تا 267 میلیارد دلار چندین بار تست شده و پس از هربار تست، این منطقه ضعیف تر شده است. ارزش کل بازار در حال ایجاد چندین کف است که این امر منجر به تشکیل مثلث صعودی می شود. 

در حال حاضر این منطقه مقاومت شکسته شده و می تواند حرکت رو به جلو بیشتری را به همراه داشته باشد. اهداف بعدی برای ارزش کل بازار سطح های 310 و 325 میلیارد دلار هستند.

افزایش ارزش  بازار آلت کوین ها

سرانجام ارزش بازار آلت کوین ها میانگین متحرک های 100 و 200 روزه را به سطح حمایت تبدیل کرد. هم اکنون این میانگین متحرک ها به عنوان سطح حمایت عمل می کنند و  سطح 70 میلیارد دلار  نیز حفظ شده است. این می تواند درها را برای حرکت بیشتر به سمت سطح های بالاتر باز کند، زیرا ارزش بازار آلت کوین در روزهای اخیر به بالای منطقه 82 تا 83 میلیارد دلار شکسته است.

ارزش بازار آلت کوین
نمودار 1 ساعته ارزش بازار آلت کوین

 سطح مقاومت اولیه در حدود 110 تا 115 میلیارد دلار، هدف های بعدی ارزش بازار آلت کوین هستند.

حرکت صعودی اتریوم به سمت سطح 240 دلار

اتریوم مهمترین شاخص برای آلت کوین ها است. زمانی که اتریوم شروع به حرکت می کند، سایر آلت کوین ها نیز آماده پیروی از این حرکت هستند. در روزهای گذشته، قیمت اتریوم سطح 195 دلار را شکست و به سمت سطح 240 حرکت کرد که این یک سیگنال قوی برای آلت کوین ها است تا این حرکت را دنبال کنند.

قیمت اتریوم
نمودار 1 ساعته قیمت اتریوم

نمودار قیمت اتریوم مشابه ارزش بازار آلت کوین است. اتریوم در بالای میانگین متحرک های 100 و 200 روزه سطح حمایت را ایجاد کرد. حجم معاملات این ارز افزایش یافته اند و این نشانه صعودی بودن روند قیمت این ارز است.

بعلاوه، تبدیل سطح مقاومت 195 دلار به سطح حمایت منجر به ادامه روند صعودی اتریوم شد. این ارز سطح مقاومت 215 دلار را چندین بار تست کرد و همین باعث ضعیف تر شدن این مقاومت و شکسته شدن آن شد. در حال حاضر قیمت به سمت منطقه بعدی مقاومت در 250 تا 253 دلار حرکت می کند. اگر اتریوم موفق به شکستن این منطقه مقاومت شود، سطح مقاومت بعدی آن در 290 دلار خواهد بود.

سناریوی روند نزولی بیت کوین

سناریوی روند نزولی مستلزم اصلاح قیمت از سطح 9800 دلار و از همه مهمتر، شکست به  زیر منطقه حمایت 9300 دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار 3 ساعته قیمت بیت کوین

در صورت از دست دادن منطقه 9300 دلار، احتمالا قیمت به سطح های پایین تر کاهش خواهد یافت. در این روند نزولی،معامله گران باید به تست های مجدد سطح های حمایت قبلی توجه کنند. چنین تست های مجدد در روند نزولی، سطح های حمایت قبلی را به مقاومت تبدیل می کنند و این باعث حرکت بیشتر قیمت به سمت سطح های پایین تر می شود.

 در صورت کاهش قیمت به زیر سطح 9300 دلار، منطقه حمایت اولیه در 8600 تا 8800 دلار خواهد بود.

سناریوی روند صعودی بیت کوین

سناریوی صعودی بیت کوین واضح است. قیمت این ارز باید در بالای منطقه سبز 9300 دلار نگه داشته شود. تا زمانی که این سطح حمایت حفظ شود، انتظار حرکت بیشتر قیمت به سمت بالا وجود دارد.

بیت کوین
نمودار 3 ساعته قیمت بیت کوین

انتظار می رود که در این روند صعودی، قیمت به سمت منطقه مقاومت 9850 تا 10100 دلار حرکت کند. همانطور که قبلا بحث شد، هنگامی که یک سطح مقاومت چندین بار تست می شود، احتمال شکسته شدن آن به سمت بالا افزایش می یابد.

اگر بیت کوین از این سطح مقاومت عبور کند، روند صعودی یکنواخت آن به سمت سطح های 10500، 11000 و 11600 دلار ادامه خواهد یافت.

آلت کوین ها هم به پیروی از بیت کوین حرکت رو به بالای آهسته ای را شروع خواهند کرد. همانطور که در روزهای اخیر مشاهده شد، سایر آلت کوین ها نظیر اتریوم و کاردانو شروع به افزایش کردند. اگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، تعداد زیادی از آلت کوین ها نیز شاهد روند صعودی و افزایش قیمت به سطح های بالاتر خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.