در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال رسیدن قیمت اتریوم به بالاترین سطح سال جاری در 290 دلار

0 1,888

اتریوم در طول روز گذشته حرکت صعودی قابل توجهی داشت. این ارز در هفته های گذشته عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین و برخی ارزهای بازار ارز رمزنگاری داشته است.

اکنون به نظر می رسد که اتریوم موقعیت خوبی برای افزایش بیشتر قیمت در کوتاه مدت دارد، چون حرکت صعودی اخیر، ساختار بازار آن را با رونق جدی همراه کرده است. 

شکسته شدن سطح مقاومت 215 دلار منجر به تقویت ساختار بازار اتریوم شد. این سطح قیمت قبلا کرانه بالایی از یک منطقه معاملاتی قوی و طولانی مدت بود که این ارز در داخل آن گرفتار شده بود. روندهای صعودی توانستند این سطح را از پیش رو بردارند، در نتیجه مسیر برای افزایش بیشتر قیمت هموار شد.

برخی از تحلیلگران حتی پیش بینی می کنند که قیمت این ارز به سطح 290 دلار (بالاترین سطح سال 2020 ) بازخواهد گشت.

پیش بینی افزایش بیشتر قیمت اتریوم

در حال حاضر، اتریوم با 6 درصد افزایش در حدود سطح 232 دلار معامله می شود. این افزایش تقریبا 10 درصد بیشتر از کف چند روزه قیمت در سطح های پایین تر منطقه 200 دلار است. 

چگونگی روند این ارز در روزهای آینده به این بستگی دارد که “آیا روندهای صعودی قادر به نگه داشتن قیمت در بالای سطح 215 دلار خواهند بود یا نه”، زیرا این سطح قبلا یک سطح مقاومت کلیدی بوده و روندهای نزولی کاملا از آن دفاع کرده اند.

این احتمال قوی وجود دارد که اتریوم در کوتاه مدت سطح 235 دلار(بالاترین سطح چند هفته ای خود) را هدف قرار دهد. این ارز چند هفته قبل و همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به سطح 10500 دلار، به سطح 235 دلار افزایش یافت.

اگر چه هنوز مشخص نیست که علاوه بر تکنیکال چه چیز دیگری باعث روند صعودی فعلی اتریوم شده است، اما باید توجه داشت که در دو هفته گذشته معامله گران اقدام به خرید کرده اند و تعداد موقعیت های خرید باز شده در صرافی بیت فینکس به بالاترین سطح رسیده اند.

این معامله گران ممکن است در کوتاه مدت به خرید زیاد روی بیاورند، چون اخیرا یکی از تحلیلگران معروف ارز رمزنگاری در توییتر توضیح داد که چند عامل وجود دارند که نشان می دهند افزایش قیمت بیشتری در راه است. این تحلیلگر حدود سطح 250 دلار را هدف بعدی قیمت تعیین کرد:

موقعیت های خرید اتریوم در صرافی بیتمکس؛ ورود به خرید همزمان با بازپس گیری سطح کلیدی  215 دلار(تبدیل شده به سطح حمایت) است. حد ضرر باید زیر این سطح نگه داشته شود. هدف بعدی قیمت سطح مقاومت مهم در نمودار 12 ساعته است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار 12 ساعته قیمت اتریوم

آیا قیمت اتریوم به بالاترین سطح سالانه خود بازخواهد گشت؟

یک تحلیلگر دیگر خاطر نشان کرد که احتمالا به زودی اتریوم به بالاترین سطح سال 2020 در 290 دلار بر خواهد گشت. این معامله گر توضیح داد:

اتریوم سطح 195 دلار را به حمایت تبدیل کرد و سطح مقاومت 215 دلار را شکست. قبل از ادامه روند صعودی، قیمت احتمالا کمی اصلاح خواهد شد، اما چشم انداز کلی آن صعودی است. هدف ها در روند صعودی 250 و 290 دلار خواهند بود.

قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

شاخص های اصلی برای روندهای صعودی یا نزولی بازار، سطح های حمایت در بالا و پایین میانگین متحرک های 100 و 200 روزه هستند. تا زمانی که قیمت یک ارز در بالای این میانگین متحرک ها به حرکت خود ادامه دهد، در منطقه صعودی قرار دارد. در تمام چرخه صعودی قبلی، قیمت اتریوم بالاتر از این شاخص ها باقی ماند و منجر به رسیدن قیمت به بالاترین سطح در 1400 دلار در ژانویه سال 2018 شد.

نکته مهم این که در چند روز گذشته حجم معاملات اتریوم افزایش یافته است و انباشت این ارز را نشان می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.