در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بازی کریپتوکیتیز؛ چگونه می توان از این بازی درآمد کسب کرد؟

0 515

کریپتوکیتیز(CryptoKitties) که یادآور تاماگوچی و پوکمون (حیوانات و موجودات دیجیتالی بسیار محبوب دهه 1990) است، یک بازی مبتنی بر بلاک چین بوده که در آن گیمرها می توانند گربه های مجازی دیجیتالی را جمع آوری کنند، پرورش دهند و معامله کنند. کریپتوکیتیز اولین بازی مبتنی بر اتریوم است و محبوبیت آن بسیاری از مشکلات مقیاس پذیری این شبکه را آشکار کرد.
بازی رمزنگاری یا بلاک چینی چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

این بازی بلاک چینی متمرکز بر پرورش گربه های دیجیتالی باعث ازدحام زیادی در بلاک چین اتریوم شد که این ازدحام در سال 2020 به اوج خود رسید. اما توسعه دهندگان بازی توانستند این مشکل را برطرف کنند.

کریپتوکیتیز چیست؟

شرکت داپر لبز ( Dapper Labs) بازی کریپتوکیتیز را توسعه داد و در سال 2017 راه اندازی کرد. این شرکت از فناوری بلاک چین برای عرضه توکن های NFT و اشکال جدید تعامل دیجیتال برای طرفداران در سراسر جهان استفاده می کند. کریپتوکیتیز همچنین یکی از اولین بازی های بلاک چینی در جهان به حساب می آید.
چگونه یک توکن NFT بسازیم؟

در این بازی، هر یک از گربه های کلکسیونی دیجیتالی دارای ژنوم منحصر به فردی هستند که ویژگی های فیزیکی آنها را تعیین می کند. از طریق جفت‌گیری گربه ها می توان بچه گربه های مجازی جدید تولید کرد و گربه های نادر درون بازی با ویژگی های خاص ارائه داد.

آیا کریپتوکیتیز یک بازی NFT است؟ گربه های کریپتوکیتیز دارایی های بی همتا و منحصر به فردی هستند که توسط NFTها پشتیبانی می شوند که این ویژگی آنها را کمیاب و ارزشمند می کند. آنها با استفاده از استاندارد  ERC-721 بر روی اتریوم ساخته شده اند. این استاندارد امکان ایجاد NFTهای منحصر به فرد را در بلاک چین اتریوم فراهم می کند.

گربه های کریپتوکیتی را می توان فروخت، معامله کرد. گربه های دارای ویژگی های نادر می توانند قیمت های بالایی داشته باشند. نادرترین کریپتوکیتی تا به امروز، گربه “جنسیس یا Genesis” بوده که به درستی این نام روی آن گذاشته شده است، زیرا این اولین گربه کریپتوکیتی بود که توسعه دهندگان بازی آن را ساخته اند. گربه جنسیس در سال 2017 به قیمت 246.926 اتریوم (حدود 119328 دلار در ان زمان) فروخته شد. قیمت اتریوم و همچنین قیمت این گربه از آن زمان تاکنون افزایش یافته اند.

کریپتوکیتیز چگونه کار می کند؟

فناوری بلاک چین هسته اصلی بازی کریپتوکیتیز را تشکیل می دهد، اما گیم پلی منحصر به فرد کریپتوکیتیز را می توان به الگوریتم ژنتیک (GA) آن نسبت داد. هدف GA از ایجاد کد قرارداد هوشمند هر بچه گربه مانند دی ان ای موجودات زنده، کپی برداری از اصول ژنتیکی دنیای واقعی است.
قرارداد هوشمند چیست؟

هر بچه گربه دارای الگوی ژنتیکی دیجیتالی خود است که این علاوه بر ویژگی های خاص آن، تعیین می کند که چه نوع بچه ای را خلق کند. این ژنوم در یک قرارداد هوشمند ذخیره می شود. این قرارداد بسته به شرایط از پیش تعیین شده به طور خودکار انجام می شود.

هر دو گربه در کریپتوکیتیز می توانند با هم جفت‌گیری کنند و بچه هایی با ویژگی های متمایز خود به دنیا بیاورند. ژنوتیپ تغییرناپذیر ذخیره شده در قرارداد هوشمند نیز فنوتیپ این بچه گربه جدید را تعیین می کند. GA کد هر دو گربه کریپتوکیتی را برای ایجاد بچه گربه های جدید ترکیب می کند و این ترکیب در هر بار جفت‌گیری متفاوت است. این اجازه می دهد تا هر بار بچه گربه های منحصر به فردی متولد شوند.

نکته: ژنوتیپ، مجموعه ژن های موجود در DNA است که شامل اطلاعات ژنتیکی می باشد در صورتی که فنوتیپ، خصوصیات و شکل ظاهری است که در یک ارگانیسم قابل مشاهده است.

ژنتیک
گربه های کریپتوکیتیز الگوهای ژنتیکی متفاوتی دارند

نسل (Generation)

قاعده اصلی بازی این است که گیمرها باید گربه های خود را با جفت‌گیری تکثیر کرده و بفروشند و این به آنها این امکان را می دهد تا در ازای فروش گربه ها (به خصوص گربه های کمیاب تر) اتریوم کسب کنند. نسل (Generation) و آرام شدن (Cooldown) دو ویژگی بسیار مهم این بازی هستند. هر دو ویژگی برای اطلاع از این که در طول فرایند انتخاب کدام گربه ها را برای جفت‌گیری بخرید، ضروری هستند.

نسل تعیین می کند که یک بچه گربه چندمین نسل از والدین اصلی خود است. نسل صفر کیتی ها در سال اول کریپتوکیتیز هر 15 دقیقه منتشر شدند. این گربه ها هنوز بچه ای ندارند، بنابراین اگر دو بچه گربه نسل صفر جفت‌گیری کنند، نسل اول را تولید خواهند کرد.

نسل هر بچه گربه همیشه عددی بزرگ تر از عدد نسل والدینش است. برای مثال، اگر نسل 3 و 9 جفت‌گیری و زاد و ولد کنند، شماره نسل بچه های آنها 10 خواهد بود. این اطلاعات را می توان در زیر عکس هر بچه گربه با اختصار “Gen” پیدا کرد.

سرعت تولید مثل

آرام شدن یا همان سرد شدن (Cooldown) به سرعت تولید مثل یک گربه مادر اطلاق می شود، به طوری که یک گربه مادر با زمان سرد شدن پایین تر دوره تولید مثل کوتاه تری خواهد داشت. به عبارت دیگر، هر گربه مادر به تناسب شماره نسل و تعداد دفعاتی که بچه به دنیا آورده است، به زمان مشخصی برای آرام شدن بعد از تولید بچه گربه جدید نیاز دارد و در این زمان نمی تواند دوباره بچه دار شود.

هر چه شماره نسل بیشتر شود، گربه مادر به زمان بیشتری برای تولید بچه گربه بعدی خود احتیاج دارد. نسل و آرام شدن هر دو بر قیمت بچه گربه ها تاثیر می گذارند، چون این دو میزان تقاضا برای آنها را در بازار تعیین می کنند.

آیا می توان کریپتوکیتیز را در موبایل بازی کرد؟

کسانی که به دنبال بازی کریپتوکیتیز در موبایل هستند، می توانند این کار را از طریق موبایل HTC انجام دهند که منحصرا دارای اپلیکیشن موبایل کریپتوکیتیز است.

با این حال، گیمرهایی که در پی اطلاعاتی در مورد نحوه بازی کریپتوکیتیز در دستگاه های اندروید یا آی او اس هستند، می توانند از طریق یک مرورگر موبایل به نسخه موبایل وب سایت دسترسی داشته باشند. گیمرهایی که می خواهند یک اپلیکیشن اختصاصی داشته باشند، در  حال حاضر  فقط از طریق موبایل HTC می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

چگونه بازی کریپتوکیتیز را شروع کنیم؟

در  ادامه راهنمای گام به گام نحوه راه اندازی یک حساب برای شروع بازی کریپتوکیتیز آمده است:

1. ایجاد یک کیف پول متامسک

گیمرها ابتدا باید یک کیف پول متامسک داشته باشند و در غیر این صورت باید یک کیف پول ایجاد کنند. متامسک به کاربران امکان خرید، فروش و پرورش گربه های کریپتوکیتیز را می دهد. کاربران جدید پس از ایجاد کیف پول می توانند به صفحه اصلی کریپتوکیتیز بروند؛ جایی که از آنها خواسته می شود کیف پول متامسک خود را با کلیک بر روی آیکون “Start” در سمت راست بالای صفحه، متصل کنند.
نصب، راه‌اندازی و نحوه استفاده از کیف‌پول متامسک

2. خرید اتریوم

کریپتوکیتیز را می توان با استفاده از اتریوم خریداری کرد. اتریوم در صرافی های ارز رمزنگاری در دسترس است. کاربر پس از خرید این ارز می تواند آن را به متامسک منتقل کند تا اطمینان حاصل کند که بودجه کافی برای خرید کریپتوکیتیز دارد.

3. ایجاد حساب کریپتوکیتیز

پس از اتصال کیف پول متامسک به کریپتوکیتیز، از کاربر خواسته می شود آدرس ایمیل خود را برای به روزرسانی مهم ارائه کند و نام مستعاری را که می خواهد در بازی استفاده کند، وارد کند. گزینه آموزشی “Kitten Class” در دسترس گیمرها قرار دارد و آنها از طریق این برنامه آموزشی می توانند نحوه جفت‌گیری و تولید بچه گربه ها را یاد بگیرند.

نحوه بازی کریپتوکیتیز و کسب درآمد از آن

کاربر پس از راه اندازی موفقیت آمیز حساب کریپتوکیتیز خود می تواند بازی را شروع کند. در ادامه راهنمای گام به گام نحوه بازی کریپیتوکیتیز و کسب درآمد از آن آمده است:

1.خرید گربه های کریپتوکیتیز

گیمرها اکنون می توانند گربه های کریپتوکیتز را که از طریق وب سایت یا بازارهای ثانویه NFT مانند اُپن سی (OpenSea)برای فروش گذاشته شده اند، مشاهده کنند. پیشنهاد خرید را می توان به گیمرهای دیگر ارائه داد و به دیگران اجازه داد تا برای گربه هایی که حتی برای فروش نیستند، پیشنهاد خرید ثبت کنند. مالک گربه می تواند این پیشنهاد را بپذیرد یا رد کند. هر پیشنهاد پس از سه روز منقضی می شود.

گیمرهای جدید برای شروع می توانند فقط یک بچه گربه یا یک جفت بخرند. اگر گیمری تصمیم به خرید فقط یک گربه بگیرد، می تواند از گربه نر یک گیمر دیگر برای جفت‌گیری و تکثیر آن استفاده کند. اگر گیمر دو گربه را خریداری کند، می تواند گربه های خود را با هزینه بسیار کمتری تکثیر کند.

خرید کریپتوکیتیز
گربه های کریپتوکیتیز در رنگ ها و اشکال مختلف

قیمت گربه ها چقدر است؟ قیمت بچه گربه ها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است و می تواند بین 0.001 تا 600 اتریوم باشد. عواملی مانند نایاب بودن یک بچه گربه خاص و این که ویژگی های آن چقدر مورد توجه است، می توانند بر قیمت بچه گربه ها تاثیر بگذارند.

2. جفت‌گیری گربه ها

همانطور که گفته شد، گیمرها می توانند از دو بچه گربه خود جفت‌گیری کنند یا این که برای جفت‌گیری یک والد نر (Sire) از گیمر دیگر قرض بگیرند. برای تولید یک بچه گربه با شماره نسل نسبتا پایین، بهتر است که بچه گربه های دارای شماره نسل مشابه با یکدیگر جفت‌گیری کنند.

برای جفت‌گیری بچه گربه های خود با یکدیگر، گیمر باید روی بچه گربه ای که می خواهد والد نر (Sire) یا پدر باشد، کلیک کند. سپس، روی دکمه “Breed” کلیک کرده و “Sire with my Kitties” را انتخاب کند. در مرحله بعد باید والد ماده (Dame) یا مادر را برای تکمیل فرایند جفت‌گیری انتخاب کند. برای ادامه روی “OK” کلیک کند و بچه گربه ها را برای مدتی در خلوت خود تنها بگذارد تا آنها بتوانند در آرامش جفت‌گیری کنند.

برای جفت گیر ی یک بچه گربه با یک والد نر عمومی، گیمر باید والد نر را از بازار انتخاب کند و روی گزینه “Breed Now” کلیک کند. سپس، گیمر می تواند یک والد ماده (Dame) را از گربه های خود انتخاب کند تا یک جفت مولد تشکیل دهد و  آنها را برای جفت‌گیری تنها بگذارد. هر دو گزینه کارمزد کمی در شبکه اتریوم دارند که این مبلغ به ربات های جامعه محور و قراردادهای هوشمند پرداخت می شود.

3. فروش بچه گربه ها یا قرض دادن والد نر

زمانی که نژادهای جدیدی از بچه گربه ها متولد شدند، گیمر می تواند آنها را برای فروش یا قرض دادن به عنوان والد نر در دسترس عموم قرار دهد. هر بچه گربه متولد شده در یک دوره دارای گزینه های “Sell” و “Breed” است که به صفحات فروش عمومی منتهی می شود.

کریپتوکیتیز

گیمرها با کلیک بر روی “Breed” می توانند گربه های نر خود را در بازار “Siring” برای حراج در معرض دید عموم قرار دهند و دیگر گیمرها می توانند از این بازار گربه نر مورد نظر خود را برای جفت‌گیری انتخاب کرده و قرض بگیرند. گزینه “Sell” نیز گربه های گیمر را برای فروش در بازار به حراج می گذارد. گیمر می تواند قیمت شروع، قیمت پایانی و مدت زمان حراج را تعیین کند. 

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.