در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش ناگهانی کارمزد و تراکنش های کانفرم نشده در شبکه بیت کوین

0 279

افزایش ناگهانی تراکنش های کانفرم نشده و کارمزد در شبکه بیت کوین باعث نگرانی “Crypto Twitter” در مورد حمله احتمالی “محروم سازی از سرویس یا DoS” به این شبکه شد.
کانفرم چیست؟ هر آنچه باید در مورد تایید بلاک ها بدانید

برخی از تحلیلگران و مفسران بیت کوین به سرعت از نگرانی های طرفداران خود کاستند. طبق داده های BitInfoCharts، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین در زمان انتشار این مطلب، 19.20 دلار یا 0.00068 بیت کوین بود.
کارمزد تراکنش چیست و به چه عواملی بستگی دارد؟

بیت کوین

 همچنین، براساس داده های وب‌سایت”Mempool Space”، تراکنش های کانفرم نشده در زمان نوشتن این مطلب 421115 تراکنش بودند. کارمزد تراکنش های بدون اولویت 3.55 دلار، کارمزد تراکنش های دارای اولویت پایین 11.88 دلار و کارمزد تراکنش های دارای اولویت بالا 19.97 دلار بود.

پیشی گرفتن موقتی کارمزد هر بلاک از پاداش بلاک

افزایش تقاضا در شبکه حتی باعث شد که کل کارمزدهای هر بلاک در 7 مه به طور موقت از پاداش 6.25 بیت کوین برای هر بلاک فراتر رود.

کارمزد تراکنش

فرایند استخراج اثبات کار، پاداش 6.25 بیت کوین را برای هر بلاک تعیین کرده که این پاداش هر چهار سال یکبار از طریق هاوینگ نصف می شود. با این حال، در موارد نادر که تقاضا برای فضای بلاک بیشتر می شود، این عدد افزایش می یابد.

تحلیلگران بازار گزارش دادند که این افزایش برای اولین بار پس از سال 2017 رخ داده است. کارمزد 6.76 بیت کوین برای یک بلاک ثبت شده و بلاک 788695 کارمزد 6.7 بیت کوین را داشته است.

جستجوگر ” Mempool Space” نشان می دهد که فعالیت ها پس از این بلاک کمی کاهش یافته و کارمزد دوباره به زیر پاداش بلاک رسیده است. در زمان انتشار این مطلب، کارمزد تراکنش هر بلاک زیر 4 بیت کوین بود.

برخی افزایش فعالیت در شبکه و افزایش تقاضا برای فضای بلاک را به افزایش ایجاد دارایی های دیجیتال NFT در پروتکل اوردینالز (Ordinals) نسبت داده اند. کاربران با استفاده از این پروتکل می توانند دارایی های NFT را که در اصطلاح کتیبه نامیده می شوند، روی ساتوشی ایجاد کنند. براساس گزارش شرکت تحلیلی گلس نود، در مجموع 75 درصد از تراکنش های شبکه بیت کوین در 7 مه از تپ روت استفاده کردند که منجر به ثبت این رکورد بالا شد.

اوردینالز

برخی از افراد در Crypto Twitter ادعا کردند که شلوغی اخیر شبکه به خاطر حمله داس (DoS) بوده است. تحلیلگران در واکنش به این ادعا گفتند که این شلوغی به دلیل افزایش تقاضا بوده و هیچ حمله از پیش برنامه ریزی شده ای رخ نداده است. 

توقف برداشت بیت کوین در بایننس به دلیل شلوغ بودن شبکه

صرافی بایننس در 8 مه تراکنش های بیت کوین را دوباره به دلیل “حجم بالای تراکنش های در حال انتظار تایید” به حالت تعلیق دراورد. این دومین بار در 24 ساعت گذشته است که این صرافی تراکنش های این ارز را متوقف می کند.

بایننس افزود که تراکنش ها هنوز در حال انتظار هستند، زیرا در هنگام تعیین کارمزد، افزایش اخیر هزینه های گس شبکه پیش بینی نشده بود.

این صرافی دو ساعت پس از توییت اول خود (حدود 09:30 صبح) در توییتی نوشت که تراکنش های برداشت معلق را با  تراکنش هایی با کارمزد بالاتر جایگزین می کند تا ماینرهای شبکه، آنها را زودتر برای کانفرم انتخاب کنند.

تقریبا سه ساعت پس از اولین توییت، بایننس گفت که با پردازش تراکنش های معلق دارای کارمزد بالاتر، برداشت بیت کوین از سر گرفته شده است. این صرافی افزود که در حال کار روی فعال کردن برداشت ها از طریق شبکه لایتنینگ است که ادعا می کند می تواند از بروز چنین مشکلی در آینده جلوگیری کند.

پیش از این بایننس در 7 مه نیز مجبور شد برداشت های بیت کوین را به طور موقت متوقف کند و دلیل آن را شلوغ شدن ممپول با تراکنش های کانفرم نشده عنوان کرد. با این حال، حدود یک ساعت و نیم بعد از این توقف، برداشت ها را دوباره از سر گرفت.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.