در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تاثیر قیمت تتر (تدر) بر نوسانات بیت کوین

0 762

سقوط ارز پایدار UST باعث التهاب در بازار  و ایجاد نگرانی در بین معامله گران درباره ثبات ارزهای پایدار شد. نتیجه سقوط این بود که سرمایه گذاران زیادی به سمت تست سطح ثابت 1 دلاری سایر ارزهای پایدار مانند تتر (USDT) رفتند تا ببینند که آیا می توانند این ارزها را بی ثبات کنند یا خیر. مهم ترین آنها USDT بود که بیشترین انتقادها را داشت، چون سطح ثابت 1 دلاری آن به شدت به چالش کشیده شد. این نشان می دهد که نوسانات بیشتری در راه است.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که چالش هایی از این دست عمدتا به خاطر استرس بالا در بازار و نقد کردن دارایی ها هستند. بازار در یک هفته گذشته شاهد چنین شرایطی بود، چون ارزش ارز پایدار UST سقوط شدیدی از سطح ثابت 1 دلاری خود داشت. این اتفاقات در نهایت منجر به انحراف زیاد قیمت ارزهای پایداری مانند USDT و USDC از سطح ثابت 1 دلار می شود. اگرچه در این مورد، بیشترین انحراف تنها در USDT مشاهده شد، در حالی که USDC خود را در بازار حفظ کرد.

USDT که همیشه تحت نظارت شدید از سوی نهادهای نظارتی بوده، پس از انتشار اخبار UST به زیر سطح ثابت 1 دلاری خود کاهش یافت. این کاهش با گذشت زمان بیشتر شد، اگرچه این ارز پایدار دوباره به سطح ثابت 1 دلاری خود بازگشت. با این حال، این ارز پایدار همچنان زیر ذره بین نهادهای مختلف قرار دارد.

تتر
نمودار روزانه USDT

کاهش قیمت USDT به طور ناخواسته فرصتی برای صندوق هایی ایجاد کرده بود که به بازخریدهای شرکت تدر دسترسی داشتند. این صندوق ها توانسته اند از کاهش قیمت USDT از سطح 1 دلار، استفاده کنند و احتمالا تا برگشت قیمت به سطح ثابت 1 دلار، از آن سود برده اند.

آیا نوسانات بیشتری در راه است؟

در روز پنج شنبه، بازار ارز رمزنگاری شاهد یکی از بالاترین نوسانات سالانه در بازه زمانی یک روزه بود. این نوسانات به خاطر فشار فروش بالا بود که بازار را شوکه و متزلزل کرد. اگرچه از آن زمان به بعد این نوسانات کاهش یافته اند.

با این حال، با توجه به این که سطح ثابت 1 دلاری USDT به طور مداوم به چالش کشیده می شود، ممکن است نوسانات را افزایش دهد. اگر ارز پایداری مانند USDT (بزرگ ترین ارز پایدار حال حاضر بازار) سطح ثابت 1 دلاری خود را از دست بدهد، بدون شک تاثیری حتی بدتر از UST بر بازار خواهد داشت. از آنجایی که بیش از 50 درصد از کل قراردادهای باز در بازار مشتقات مبتنی بر وثیقه USDT است، در صورت سقوط این ارز ، بازار به شدت سقوط خواهد کرد.

USDT همچنین بیشترین جفت معاملاتی را  نسبت به سایر ارزهای پایدار دارد. بنابراین، انحراف از سطح ثابت 1 دلاری می تواند منجر به شورت اسکوئیز (یا فشار مواضع استقراضی) بی سابقه شود که بازار را فلج خواهد کرد. همچنین، چنین اتفاقی می تواند بر پذیرش ارزهای رمزنگاری تاثیر بگذارد و آن را سال ها عقب بیندازد، چون افراد زیادی از این بازار می ترسند.

تدر
سقف و کف روزانه USDT و قیمت بیت کوین بر حسب دلار

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین بالاتر از سطح حمایت 29600 دلار معامله می شود و برای افزایش بیشتر باید سطح مقاومت 31350 دلار را بشکند.

این ارز بزرگ بازار در حال تلاش برای افزایش شتاب حرکت خود در بالای سطح 30500 و 30600 دلار است. قیمت اکنون نزدیک به سطح 30000 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته است. 

یک خط روند صعودی مهم با حمایت نزدیک به 29650 دلار در نمودار ساعتی قیمت در حال شکل گیری است. سطح مقاومت اولیه در حدود سطح 30600 دلار قرار دارد.

بیت کوین
نمودار ساعتی قیمت بیت کوین

در صورت شکست به بالای منطقه مقاومت 31300 تا 31350 دلار و حفظ قیمت در بالای آن، احتمالا یک روند صعودی کوتاه مدت آغاز خواهد شد. سطح مقاومت بعدی نزدیک به سطح 32000 دلار خواهد بود که شکست به بالای ان منجر به افزایش قیمت تا سطح 33200 دلار خواهد شد.

در صورت کاهش از سطح حمایت 29650 دلار، سطح حمایت بعدی در حدود 29150 دلار خواهد بود. شکست این سطح منجر به فشار فروش خواهد شد. در صورت کاهش به زیر این سطح، احتمال رسیدن قیمت به سطح 28000 دلار وجود خواهد داشت.

شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) ساعتی در حال حاضر در منطقه نزولی حرکت می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی نیز زیر عدد 50 است.

منبع newsbtc newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.