در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

درآمد روزانه ماینرهای بیت کوین چقدر است؟

0 2,224

در سال های ابتدایی پیدایش بیت کوین، ماینرها در هر 10 دقیقه فرصت کسب 50 بیت کوین را داشتند و البته به قدرت پردازش زیادی برای عملیات استخراج نیاز نداشتند. تا سال 2012 و قبل از اولین هاوینگ، ماینرها روزانه 7200 بیت کوین پاداش دریافت می کردند.

پس از اولین هاوینگ، پاداش ماینرها نصف شد و از 50 به 25 بیت کوین رسید. دومین هاوینگ در سال 2016 رخ داد و بعد از آن پاداش ماینرها به 12.5 بیت کوین کاهش یافت. سومین هاوینگ در مارس سال 2020 انجام شد که در آن پاداش به 6.25 بیت کوین رسید. از آن زمان تاکنون، ماینرها روزانه 900 بیت کوین پاداش دریافت می کنند. 
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

برای کاربرانی که انگیزه کسب درآمد اضافی با بیت کوین دارند، استخراج می تواند گزینه مناسبی باشد. البته، لازم به ذکر است که استخراج نیاز به سخت افزارهای خاص و سرمایه گذاری زیادی دارد. با این حال، قبل از تصمیم گیری در مورد ورود به صنعت استخراج، ابتدا به طور کامل تحقیق کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید. 
برای اطلاعات بیشتر درمورد هاوینگ به مطلب زیر رجوع کنید:
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

پاداش استخراج

استخراج اساس و بنیان تمام بلاک چین های اثبات کار (PoW) است. در سال 2022، ماینرها برای استخراج هر بلاک، 6.25 بیت کوین پاداش دریافت می کنند. با این وجود، این شبکه در سال 2024 به ماینرها 3.125 بیت کوین پاداش خواهد داد.

پاداش به ماینری پرداخت می شود که زودتر از بقیه ماینرها مسئله ریاضی را حل کند. فرایند استخراج هر بلاک در شبکه به طور متوسط 10 دقیقه طول می کشد. سختی استخراج پس از تولید هر 2016 بلاک تنظیم می شود.

سخت افزار

استخراج بیت کوین در ابتدا با CPU ها و کامپیوترهای معمولی خانگی قابل انجام بود. با این حال به دلیل این که واحدهای بیشتری شروع به استفاده از شبکه کردند، سختی هش ها نیز افزایش پیدا کرد. این باعث شد تا استخراج کنندگان به پردازنده هایی با قدرت پردازش بالا مانند GPU(واحد پردازنده گرافیکی) روی آورند. این GPUها معمولا در نسل آخر رایانه های بازی وجود دارند.

امروزه حل کردن هش ها بسیار سخت شده و بسیاری از استخراج کنندگان سعی می کنند که آنها را با استفاده از سیستم های کامپیوتری ویژه ای حل کنند. این واحدها از تراشه های دارای مدار یکپارچه یا اصطلاحا اسیک (ASIC) استفاده می کنند. 

سخت افزار استخراج مختص کامپیوترهایی است که فقط برای استخراج ساخته شده اند. هر چه سخت افزار ماینر قدرتمندتر باشد، سود وی بیشتر خواهد بود. با این حال، اگر ماینرهای زیادی به دنبال استخراج بیت کوین باشند، دریافت پاداش دشوارتر خواهد شد. افراد یا نهادهایی که بالاترین نرخ هش (قدرت محاسباتی) را دارند، بیت کوین بیشتری را استخراج می کنند. هرچه قدرت کامپیوتر بیشتر باشد، مسئله های بیشتری را می تواند حل کند.

چگونه می توان یک ماینرِ سودآور بود؟

درآمد حاصل از استخراج باید بیشتر از هزینه های آن باشد. اگر می خواهید از استخراج بیت کوین سود ببرید، ممکن است لازم باشد مسیر خاصی را دنبال کنید.

در حال حاضر، دستگاه های استخراج زیادی در بازار موجود هستند که ماینرها می توانند براساس شرایط خود از بین آنها یکی را انتخاب کنند. بعضی از استخراج کنندگان تنها خواستار یک دستگاه می باشند که بتواند در اتاق خواب آن ها کار کند. برخی دیگر به دنبال چند دستگاه مقرون به صرفه اسیک هستند. در نهایت، افرادی هم وجود دارند که می خواهند یک انبار یا مزرعه را با بهترین سخت افزار ها راه اندازی کنند.

در هنگام خرید سخت افزار استخراج باید به فاکتورهای زیادی از جمله، قدرت هش دستگاه، میزان مصرف برق، هزینه اولیه خرید و میزان دمای مکان راه اندازی آن توجه کرد.

سخت افزار مقرون به صرفه و برق ارزان

همانطور که گفته شد، یک ماینر برای استخراج بیت کوین به تجهیزات قدرتمندی نیاز دارد. دستگاه های اسیک زیادی در بازار هستند که یک ماینر می تواند بسته به شرایط و میزان سرمایه خود از بین آنها انتخاب کند. واتسماینر M20S، آنتماینر S17 ، آنتماینر T17، آنتماینر S17 Pro و غیره از جمله دستگاه هایی هستند که روزانه بیش از 4 دلار سودآوری دارند. می توانید برای بررسی دستگاه های استخراج و میزان سودآوری آنها به وب سایت “asicminervalue.com” مراجعه کنید. قیمت سخت افزارهای استخراج بسته به شرکت تولید کننده و میزان نرخ هش آنها متفاوت است. هر چه قدرت محاسباتی یک دستگاه بیشتر باشد، بیت کوین بیشتری می تواند استخراج کند.

فاکتور دیگری که بر میزان سودآوری ماینر تاثیر می گذارد، برق ارزان است. البته، نرخ برق از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. مثلا، در چین نرخ برق برای هر کیلووات ساعت 0.045 دلار است، بنابراین هزینه برق یک واتسماینر M20S در یک ماه حدود 110 دلار خواهد بود. با نرخ 0.12 دلار به ازای هر کیلووات ساعت، مصرف برق این دستگاه در یک ماه به حدود 290 دلار خواهد رسید. در حال حاضر، درآمد ماهانه این دستگاه 420.60 دلار است که اگر 290 دلار هزینه برق را از آن کسر کنیم، سود خالص ماینر در ماه 146 دلار خواهد بود. 

قیمت بیت کوین همیشه ثابت نیست و نوسانات زیادی دارد. اگر یک ماینر کوچک هستید، شاید بهتر باشد که ارزهای خود را در صرافی های بزرگی مانند بایننس، کوکوین، کوینکس و غیره بفروشید و سود خود را سیو کنید.

منبع marca.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.