در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 قانون برای حفظ سودهای به دست آمده از بازار ارز رمزنگاری

0 1,077

سرمایه گذاری در هر بازار و دارایی می تواند دشوار و پر ریسک باشد. بازار ارزهای رمزنگاری نیز مشکلات و چالش های منحصر به فرد خود را دارد و سرمایه گذاری در آن کار ساده ای نیست. البته، در صورت استفاده از برخی استراتژی ها و قوانین، این کار تا حدودی آسان می شود.

یک ضرب المثل معروف می گوید که ” بسیار سفر باید تا پخته شود خامی”؛ یعنی باید وقت زیادی صرف کرد تا در یک حرفه متخصص و ماهر شد. در بازار ارز رمزنگاری، این تخصص و مهارت از طریق چرخه های بازار اندازه گیری می شود. در این مطلب پنج قانون را توضیح خواهیم داد که هر معامله گری باید هنگام سرمایه گذاری در بازارهای صعودی ارزهای رمزنگاری به آنها توجه کند.

قانون اول : سیو سود در یک روند صعودی پارابولیکی

از همان روزهای ابتدایی ارزهای رمزنگاری، جامعه به ماهیت “هولد کردن” آن افتخار کرده و نوسانات قیمت بیت کوین و سایر توکن ها، باعث خارج شدن ارزها از دست سرمایه گذاران ریسک گریز و رسیدن آن به دست طرفداران واقعی ( ثروتمندان فعلی بازار) شده است.

هنگامی که یک ارز رمزنگاری به طور قابل توجهی رشد می کند، به خصوص اگر قیمت آن به صورت پارابولیکی و تقریبا عمودی افزایش یابد، بهترین کار این است که برای کسب سود خود آن وجوه را به ارزهای پایدار یا دارایی های دیگر (که روند صعودی آنها ادامه دارد) تبدیل کنید.

واقعیت این است که هیچ دارایی برای همیشه روند صعودی ندارد و در بازار ارزهای رمزنگاری، سقوط قیمت اغلب به همان سرعت صعود آن رخ می دهد.

اگر فروش یک توکن به دلیل دلبستگی های شخصی و چشم انداز بلندمدت صعودی دشوار است، بهتر است بدانید که پس از یک حرکت صعودی پارابولیکی و مرحله تثبیت، می توان تعداد توکن های بیشتری را با وجوه نقد شده به دست آورد.

قانون دوم: به فومو توجه نکنید

یکی از تجربه هایی که تقریبا همه سرمایه گذاران آن را پشت سر گذاشته اند، این است که تقریبا همه آنها تمایل به خرید یک ارز خاص و حفظ آن دارند، فقط به این امید که قیمت آن روز بعد افزایش باید و در طول دو هفته بیش از ده برابر شود.

در این مرحله، فومو بر بازار حکمفرما می شود و به قدری شدت می گیرد که یک سفارش بزرگ در اوج قیمت ثبت و تکمیل می شود؛ نتیجه این معمولا اصلاح غیرمنتظره ای است که در آن موقعیت های تازه باز شده، نیمی از ارزش خود را تنها در عرض چند ساعت از دست می دهند، زیرا دارندگان ابتدایی قانون شماره یک را دنبال می کنند و برای رزرو سود خود اقدام به فروش می کنند.

فومو را کنار بگذارید. هنگامی که یک ارز روند صعودی پارابولیکی خود را شروع می کند، فقط از دور آن را زیر نظر بگیرید. در ذهن خود این گفته را تکرار کنید که همیشه یک ارز یا توکن دیگر وجود دارد و می توانید از آن سود کسب کنید.

با بررسی سریع و اجمالی بازارهای صعودی قبلی می توان دریافت که بازار مملو از صعود و سقوط های توکن ها بوده است و در میان چرخه های پر سرعت بازار، همیشه فرصت هایی برای ورود به پروژه های مستعد رشد و گرفتن سود کافی وجود داشته است.

قانون سوم: یک چرخه ممکن است مثل چرخه های قبلی نباشد

تحلیلگران تکنیکال اغلب تمایل دارند ادعا کنند که بازار ارز رمزنگاری از یک سری چرخه های قابل پیش بینی پیروی می کند و از آن برای اعتبار بخشیدن به بخشی از تحلیل های خود استفاده می کنند. حفظ این دیدگاه به آنها امکان می دهد تا چرخه های گذشته بازار را به روند فعلی قیمت پیوند دهند و از این طریق بتوانند آینده قیمت را پیش بینی کنند.

در سال 2021، این باور باعث شد تا تحلیلگران پیش بینی کنند که قیمت بیت کوین تا پایان سال به 100000 دلار  و حتی بیشتر از آن می رسد. اما قیمت فقط تا حدود سطح 69000 دلار افزایش یافت و سپس از این سطح سقوط کرد و خط بطلان بر تمام این پیش بینی ها کشید.

تحلیلگران در طول سال 2021، روند صعودی بازار را با سال 2017 و سپس با سال 2013 مقایسه کردند و در نهایت ترکیبی از این دو را استفاده کردند تا توضیح دهند که قیمت در کدام بخش از چرخه قرار دارد و به کدام سمت خواهد رفت.

سرانجام، در روند صعودی سال 2021 بر خلاف چرخه های قبلی بازار شاهد تشکیل یک سقف دوقلو منحصر به فرد بودیم و برخی طولانی شدن چرخه چهار ساله و ادامه روند صعودی در سال 2022 را پیش بینی کردند.

نباید انتظار داشته باشید که بازار مانند چرخه های قبلی عمل کند، بنابراین شرایط بازار را بسنجید و طبق آن معاملات خود را انجام دهید. روند قیمت، نمودارها، تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال برای ارز مورد نظر خود را دنبال کنید و قوانین شماره 1 و 2 را نیز در نظر بگیرید.

قانون چهارم: به بخش های نوظهور بازار توجه کنید

در هر چرخه صعودی بازار ارز رمزنگاری، یک بخش وجود دارد که ناگهان ظاهر می شود و توجه همه را به خود جلب می کند، در راس عناوین خبرگزاری ها قرار می گیرد و 100 برابر رشد می کند.

در سال 2021 شاهد ظهور میم کوین ها، ورود توکن های غیرمثلی (NFT) و رونق گرفتن بازی های درآمدزا (P2E) بودیم. هنگامی که چنین روندهایی در بازار ارز رمزنگاری شروع به رونق می کنند، عاقلانه این است که هیاهو و تبلیغات را زیر نظر بگیرید و در صورت امکان در برخی توکن های آن بخش که هنوز شروع به حرکت نکرده اند، مقداری سرمایه گذاری کنید.

این یک روند کوتاه مدت است و برای کسب سود حتما قانون شماره یک را در نظر بگیرید، زیرا اکثر ارزهای جدیدالورود بازار در سال اول خود رشد بسیار چشمگیری دارند.

قانون پنجم: تمام وقت خود را صرف بازار ارز رمزنگاری نکنید

این قانون برای کمک به حفظ تعادل زندگی و آرامش خاطر است. زندگی بیشتر از سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری (یا هر بازار دیگر) اهمیت دارد.

همانطور که همه سبدهای سرمایه گذاری باید از تنوع خوبی برخوردار باشند، فعالیت های روزمره شما نیز باید متنوع باشند. اکثر قریب به اتفاق حرکت های بزرگ در بازار ارزهای رمزنگاری در عرض چند روز یا چند هفته رخ می دهند و بقیه سال قیمت در یک منطقه محدود نوسان می کند.

به اندازه کافی تحقیق کنید، انتخاب های خود را انجام دهید، از قانون شماره یک پیروی کنید و سپس برخی از سودهای به دست آمده را در بخش های دیگر زندگی استفاده کنید تا بیشتر سرگرم شوید و فعالیت های خود را متنوع کنید تا بهتر از با ارزش ترین کالای زندگی (یعنی زمان) لذت ببرید.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.