در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بررسی دو دلیل اصلی جهش قیمت بیت کوین

0 728

قیمت بیت کوین شش روز متوالی روند صعودی داشته و از یک شنبه گذشته بیش از 12 درصد افزایش یافته است. قیمت این ارز در ساعات ابتدایی روز دوشنبه جهش قابل توجهی داشت و در عرض چند ساعت از سطح 44800 دلار به 47635 دلار رسید.

قیمت بیت کوین

بیت کوین با عبور از سطح 46800 دلار، در یک بازه دو ساعته بیش از 4 درصد رشد کرد و به بالاترین سطح سه ماهه خود افزایش یافت. اگرچه هنوز قیمت آن پایین تر از سطوح مشاهده شده (یعنی 47740 دلار) در ابتدای سال 2022 است.

در گزارشی که صبح روز دوشنبه به وقت آسیا منتشر شد، شرکت QCP Capital در سنگاپور به ادامه این “حرکت صعودی” در کوتاه مدت اشاره کرد و دلیل آن را رشد بیشتر دارایی های جهانی و خرید بیت کوین توسط شرکت ترا عنوان کرد.

شرکت QCP در این گزارش نوشت:

یکی از خریدهای قابل توجه در هفته جاری، خرید 125 میلیون دلاری بیت کوین توسط بنیاد لونا (LFG) بود. این خرید بخشی از برنامه شرکت ترا برای ذخیره بیت کوین جهت پشتیبانی از ارز پایدار ترا یو اس دی (UST) است.

رشد سایر ارزهای بازار

اتریوم و بسیاری دیگر از ارزهای بزرگ بازار نیز افزایش قیمت داشتند. قیمت اتریوم نیز از الگوی مشابه بیت کوین پیروی کرد و با 5.5 درصد افزایش از سطح 3300 دلار عبور کرد که بالاترین سطح از اوایل فوریه تاکنون است. سولانا، کاردانو، آوالانچ و ترا نیز رشد خوبی داشتند. قیمت دوج کوین و شیبا اینو نیز به ترتیب 6 و 8 درصد افزایش یافت.

حجم معاملات پس از هفته ها کاهش شروع به افزایش کرده است. جو دی پاسکوال، مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری بیت بول کاپیتال (BitBull Capital)، نوشت:

حجم معاملات افزایش یافته، در حالی که خریداران سعی می کنند این خط مقاومت را به حمایت تبدیل کنند تا قیمت را بیشتر افزایش دهند. اما اگر قیمت در بالای این خط باقی نماند،  باید منتظر اصلاح از سطح های فعلی بود.

دی پاسکوال گفت که بیت کوین در هفت روز گذشته و به ویژه پس از انقضای قراردادهای اختیار معامله سه ماهه در روز جمعه، عملکرد قوی داشته است. وی خاطرنشان کرد که بزرگ ترین ارز بازار پس از تصمیم اخیر فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره و ادامه حمله روسیه به اوکراین و پیامدهای اقتصادی آن، مقاومت فوق العاده ای را از خود نشان داده است.

البته، پاسکوال در ارزیابی خود از روزهای آتی نیز محتاط بود. وی گفت:

در حالی که شاخص ترس و طمع در منطقه طمع قرار دارد و نظر معامله گران بازار به صعودی تغییر کرده، خریداران می خواهند که قیمت در بالای سطح 46000 دلار تثبیت شود تا روند صعودی آن ادامه یابد. هفته آینده نیز مهم است، زیرا سه ماهه اول سال 2022 (در روز پنج شنبه هفته جاری) به پایان می رسد و بعد از آن شاهد افزایش نوسانات خواهیم بود.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.