در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افراد و شرکت هایی که بیشترین بیت کوین را در سال 2022 در اختیار دارند

0 898

یکی از ویژگی های مهم بلاک چین بیت کوین شفافیت آن است. بیت کوین به همه اجازه می دهد تا تمام تراکنش هایی را که تاکنون در شبکه آن انجام شده، مشاهده کنند و موجودی آدرس های آن را بررسی کنند. به دلیل این شفافیت می توان فهمید که  در سال 2022 چه کسی بیشترین کوین را دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیت کوین، می توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

از آنجایی که سقف عرضه این ارز 21 میلیون کوین تعیین شده، مهم است ببینیم که چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد. کیم گرائر، مدیر تحقیقات در شرکت Chainalysis، در ماه فوریه گفت که 3.7 میلیون بیت کوین برای همیشه از دست رفته و این باعث کاهش عرضه در گردش این ارز بزرگ بازار شده است.

کارشناسان تخمین می زنند که با افزایش پذیرش بیت کوین، تقاضا برای آن به شدت افزایش خواهد یافت. از آنجایی که 3.7 میلیون کوین برای همیشه از بین رفته و سرمایه گذاران ابتدایی دارایی های خود را هولد کرده اند، انتظار می رود که در آینده شاهد کاهش شدید عرضه این ارز باشیم. چنین کاهشی تنها در صورتی تحقق خواهد یافت که تقاضا در آینده به شدت افزایش یابد.

کسانی که بیشترین کوین را دارند، از چنین کاهش عرضه ای سود خواهند برد. علاوه براین، نگهداری بخش زیادی از کوین ها توسط یک نهاد یا شخص را می توان یک ریسک تلقی کرد، چون اگر این نهاد یا شخص تصمیم به فروش تمام موجودی خود بگیرد، قیمت بیت کوین به شدت کاهش می یابد.

چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد؟

شخصی که بیشترین بیت کوین را دارد، ساتوشی ناکاموتو (خالق این ارز) است. ناکاموتو حدود 1.1 میلیون کوین دارد و این کوین ها تا به امروز منتقل نشده اند.
 برای اطلاعات بیشتر در مورد سازنده بیت کوین، مطلب زیر را مطالعه نمایید:
سازنده بیت کوین چه کسی است؟

تجزیه و تحلیل های زیادی برای تعیین تعداد کوین های ناکاموتو انجام شده است. وی پس از ایجاد بیت کوین، تعداد قابل توجهی از بلاک ها را با استفاده از کامپیوتر خود استخراج کرد و پاداش هر بلاک را که در آن زمان 50 بیت کوین بود، دریافت کرد.

ناکاموتو همیشه از آدرس های مختلف بیت کوین استفاده می کرد و در سال 2010 ناپدید شد. مشخص نیست که وی چند بلاک را استخراج کرده است. البته، برخی مقدار کوین های استخراج شده توسط ساتوشی را 750000 تخمین زده اند.

در حالی که مقدار دقیق دارایی های ناکاموتو کاملا مشخص نیست، دارایی های شرکت های سهامی عام، دولت ها، صندوق های سرمایه گذاری و سایر سازمان ها مشخص است.

دارایی های شرکت های عمومی و خصوصی

در طول سال های گذشته، چندین شرکت و سازمان بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرده اند. مایکرواستراتژی مهمترین آنهاست که اولین سرمایه گذاری خود در بیت کوین را در آگوست 2020 انجام داد و اکنون 129218 کوین دارد.

مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، تاکید کرد که با وجود بازار نزولی، این شرکت دارایی های بیت کوین خود را نمی فروشد و آنها را نگه می دارد. شرکت تسلا نیز در اوایل سال 2021 تعداد 43200 بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

طبق داده های وب سایت Bitcoin Treasuries، شرکت های دیگری که بیت کوین را در ترازنامه خود دارند، عبارتند از: کُور ساینتیفیک (Core Scientific)، ماراتن دیجیتال (Marathon Digital)، اسکوئر (Square)، صرافی کوین بیس و شرکت سرمایه گذاری گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital).

براساس برآوردها، شرکت های عمومی در مجموع  268,271 بیت کوین (معادل بیش از 1.27 درصد از کل عرضه در گردش آن) را در اختیار  دارند. البته، چندین شرکت خصوصی نیز دارایی های بیت کوین خود را فاش کرده اند.

شرکت های خصوصی با بیشترین مقدار بیت کوین عبارتند از: شرکت  Block.one با 17500 کوین، بنیاد تزوس با 17500 کوین، استون ریج (Stone Ridge ) با 10000 کوین و شرکت ماس میوچوال (MassMutual) با 3500 کوین. طبق گزارش ها، شرکت های خصوصی در مجموع 202,068 بیت کوین دارند. 

چه کشورهایی بیت کوین دارند؟

چندین کشور نیز بیت کوین دارند. اکثر آنها با توقیف این ارز به آن دسترسی پیدا کرده اند، اما آنها اغلب این دارایی ها را در حراجی ها به سرمایه گذاران خصوصی می فروشند.

کشور السالوادور با 2301 کوین، بیشترین بیت کوین را در خزانه خود دارد. این کشور در سپتامبر 2021 این ارز رمزنگاری را پول قانونی اعلام کرد و از آن زمان تاکنون چندین بار اقدام به خرید آن کرده است. السالوادور در حال برنامه ریزی برای ایجاد بیت کوین سیتی با استفاده از انرژی آتشفشان است.

کشور فنلاند در آوریل 2022 تعداد 1981 بیت کوین را در جریان تحقیقات جنایی مصادره کرد و قصد دارد آنها را در آخر سال به حراج بگذارد. کارمندان دولت اوکراین تا 5 آوریل در مجموع دارای  46,351 بیت کوین بودند. اعضای پارلمان گرجستان روی هم 66 بیت کوین دارند.

دارایی های صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین

صندوق های سرمایه گذاری ارز رمزنگاری در واکنش به جریان های ورودی از طرف سرمایه گذاران، بیت کوین بیشتری را به دارایی های خود اضافه می کنند و با خروج سرمایه آن را کاهش می دهند.  گری اسکیل بیت کوین تراست  با  643,572 کوین (معادل 3 درصد از عرضه در گردش این ارز) بیشترین بیت کوین را دارد. صندوق قابل معامله در بورس کوین شیرز (CoinShares) با 42980 کوین در رده بعدی قرار دارد.

صندوق Purpose تا پیش از فشار فروش در ماه ژوئن، بزرگ ترین صندوق قابل معامله در بورس از لحاظ دارایی های بیت کوین بود. این فشار فروش دارایی های بیت کوین این صندوق را  در بازه بین 16 تا 17 ژوئن از 47,818 به 23,307 کاهش داد. 

افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند

داده های BitInfoCharts نشان می دهند که کیف پول های بزرگ بیت کوین متعلق به صرافی های ارز رمزنگاری هستند، چون دارایی های کاربران را به نیابت از آنها نگهداری می کنند. طبق داده ها، پنج آدرس وجود دارند که موجودی آنها بین 100000 تا یک میلیون کوین است. از این تعداد، چهار آدرس متعلق به صرافی ها است.

بیت کوین
آدرس های بیت کوین

در حالی که می توان مشاهده کرد که هر آدرس چه مقدار بیت کوین دارد، اما نمی توان فهمید که چه افرادی بیشترین کوین را دارند. با این حال، تحلیل بازار و اظهارات افراد سرنخ هایی را در این رابطه در اختیار ما قرار می دهند.

ثروت خالص چانگ پنگ ژائو (مدیرعامل بایننس) در  ژانویه سال جاری 96 میلیارد دلار بود که طبق گزارش ها، این تخمین شامل دارایی های بیت کوین و بایننس کوین نمی شود. ژائو بارها گفته که هیچ ارز فیاتی ندارد، این بدان معناست که وی تعداد زیادی از این دو ارز رمزنگاری دارد.

دیگر دارندگان بزرگ بیت کوین، تایلر و کامرون وینکلووس هستند که میلیون ها دلاری را که از شکایت علیه فیس بوک به دست آورده بودند در ارز های رمزنگاری سرمایه گذاری کردند و اولین میلیاردرهای بیت کوین شدند. زمانی شایع شده بود که این دو برادر 1 درصد از کل عرضه در گردش بیت کوین را در اختیار دارند.

سرمایه گذار تیم دراپر در سال 2014 تعداد 30000 بیت کوین را در حراج کوین های توقیف شده بازار Silk Road توسط مقامات آمریکا، خریداری کرد.

سایر افرادی که گمان می رود مقادیر زیادی بیت کوین داشته باشند، عبارتند از: بری سیلبرت (مدیر عامل دیجیتال کارنسی گروپ)، سام بنکمن فرید (مدیر عامل صرافی اف تی ایکس)، سیلور و برایان آرمسترانگ (مدیر عامل کوین بیس). البته، موجودی دقیق آنها مشخص نیست.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.