در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بررسی سناریوهای صعودی و نزولی بیت کوین توسط تحلیل گران بازار

0 914

بازار ارز رمزنگاری به همراه نزدک در 5 جولای و در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد رکود اقتصادی در آمریکا، شاهد تغییرات قیمتی مثبت بودند.

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که در اوایل صبح دیروز، فروشندگان با هجوم برای فروش توانستند قیمت بیت کوین را به کف روزانه در 19309 دلار کاهش دهند، اما خریداران موفق شدند قیمت را در بعدازظهر به بالای سطح 20000 دلار برسانند.

بیت کوین تا سقف 20700 دلار افزایش یافت، اما از این سطح اصلاح شد و در زمان نگارش این مطلب، در حدود سطح 20000 دلار بود.

بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

احتمال ادامه روند صعودی تا سطح 23000 دلار

با توجه به حرکت اخیر بیت کوین، مایکل ون د پوپ روند صعودی برای این ارز پیش بینی کرد. او قبلا در توییتی گفته بود که بیت کوین برای ادامه روند صعودی باید سطح مقاومت 19700 دلار را بشکند.

قیمت بیت کوین
نمودار 15 دقیقه ای بیت کوین

ون د پوپ گفت:

بیت کوین مقاومت 19700 دلار را شکست و به سمت منطقه مقاومت بعدی حرکت کرد. انتظار دارم که قیمت برای مدتی در این منطقه نوسان کند. اما شکست منطقه مقاومت بعدی، محرکی برای ادامه روند صعودی به سمت سطح 23000 دلار  خواهد بود.

احتمال کاهش تا سطح 15800 دلار

نظر تحلیلگر ارز رمزنگاری و کاربر توییتر با نام مستعار ” il Capo of Crypto” درباره روند قیمت نزولی است. نمودار زیر چندین “پامپ جعلی” را نشان می دهد که منجر به سقف هایی پایین تر از سقف قبلی (lower highs) شده اند. طبق گفته این تحلیلگر، پامپ ها حجم پایینی دارند و اصلاحی هستند. هدف اصلی قیمت منطقه 16200 تا 15800 دلار خواهد بود.

رکود اقتصادی
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

کف دوقلو در نمودار روزانه

تحلیلگر بازار با نام مستعار “Captain Faibik” ضمن انتشار نمودار زیر و پیش بینی روند صعودی، بر اهمیت بسته شدن شمع روزانه در بالای سطح 20000 دلار تاکید کرد.

کف دوقلو
نمودار روزانه بیت کوین

این تحلیلگر گفت:

واگرایی صعودی و کف دوقلو در نمودار روزانه. اگر خریداران سطح مقاومت 21600 دلار را پس بگیرند، احتمال افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت وجود خواهد داشت.

برای کسانی که به دنبال اطمینان بیشتر از نزدیک شدن بازار به کف خود در چرخه نزولی فعلی هستند، کاربر توییتر با نام مستعار “Bitcoin Archive” نمودار شاخص MRVR Z-score بیت کوین را منتشر کرد.

چرخه نزولی
شاخص MRVR Z-score

به گفته این کاربر، بیت کوین اکنون در پایین “منطقه سبز” قرار دارد. در گذشته، این شاخص 4 بار به این منطقه رسیده و نشان دهنده کف قیمت بوده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.