در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا کارمزد تراکنش های بیت کوین زیاد است؟

0 890

پس از انجام یک تراکنش بزرگ توسط صرافی بایننس در 31 ماه مه، دوباره به طور غیر منتظره ای مزایای بیت کوین نسبت به ارز فیات به یک نقطه عطف خود رسید.

انتقال نیم میلیون دلار طی چند دقیقه

داده های موجود در حساب توییتر ویل آلرت که بر تراکنش های موجود در شبکه های بلاک چین نظارت دارد، پس از نشان دادن مجموعه ای از تراکنش ها به ارزش 500 میلیون دلار در ابتدا باعث نگرانی مفسران شد.

کارکنان بایننس متعاقبا اعلام کردند، “این تراکنش یک انتقال داخلی بایننس بود و نیازی به نگرانی نیست.”

بعد از این اعلام توسط کارکنان بایننس، توجه ها کم کم به جوانب دیگر تراکنش معطوف شد.

بایننس برای انتقال سرمایه ای به مقدار 550 میلیون دلار، موفق به پرداخت فقط 5 دلار یا حدود 141 ساتوشی به عنوان کارمزد شد. هنگامی که مجریان این وجوه را دوباره انتقال دادند، کارمزد حتی پایین تر و به مقدار 3.70 دلار بود.

انجام هر دو تراکنش چند دقیقه زمان برد و این مفید بودن بیت کوین را در تراکنش های بزرگ برجسته می کند. با توجه به اینکه از شش ماه گذشته کارمزد ها همچنان کم باقی مانده اند، این ارز رمزنگاری به وضوح نسبت به سایر گزینه ها، برای انتقال دارایی های جایگزین، هم از نظر زمان و هم از نظر هزینه توفیق دارد.

تاکنون، پایان بازار نزولی سال 2018 نتوانسته نرخ کارمزد تراکنش ها را افزایش دهد. ضمنا، قیمت از زمانی که در ماه نوامبر در سطح کف قرار داشت، فعالیت شبکه به شدت افزایش یافته است.

با این وجود بیت کوین در سال 2018، مقدار 3.2 تریلیارد دلار را با استفاده از تراکنش های لایه یک (layer one transactions) انتقال داد.

یک ضربه ایدئولوژیکی از سمت بیت کوین کش

طرفداران ارزهای رمزنگاری رقیب بیت کوین مدعی شدند سرعت این شبکه پایین، کارمزد آن بالا و به منظور فعالیت دیگری ایجاد شده است.

یکی از آنها راجر ور، اسپانسر بیت کوین کش بود. او در یک مصاحبه به تفصیل توضیح داد که چرا از نظر وی بیت کوین به عنوان یک ارائه دهنده انتقال ارزش در نهایت با شکست مواجه خواهد شد.

او بیان کرد، اینکه کاربران قادر به انتقال مقادیر ارزشی بزرگ با کارمزدهای اندک هستند یک پدیده ی موقت است، زیرا توسعه دهندگان از آنها می خواهند کارمزد را با ارزش بیت کوین تطابق دهند.

او گفت:

با توجه به طراحی عمدی توسعه دهندگان مرکزی، آنها قصد دارند بیت کوین دارای کارمزد بالا و بلاک های کامل باشد.

اگر کارمزدها در حال حاضر کم هستند، پس آنها برای انجام آنچه برنامه ریزی شده ناکام می مانند.

ظاهرا به تازگی راجر ور یک شرط بندی را با تن ویز، معامله گر وتران بر سر کارمزد تراکنش ها نسبت به زمان پردازش آنها باخته است.

تن ویز در 25 مه 2019 در توییتر نوشت:

راجر ور امروز در صفحه AIBCsummit ادعا کرد که میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین 3 دلار است. او گفت در صورتی که تراکنش من به مقدار 5 دلار بیت کوین با کارمزد 1 ساتوشی به مدت 24 ساعت تعیین تکلیف شود، 10000 دلار پرداخت خواهد کرد.

تراکنش پس از 10 ساعت انجام شد.

ویز با صاحب وب سایت Bitcoin.com که درمورد میانگین کارمزد شبکه بلاک چین ادعا کرده بود و گفته بود به مقدار 3 دلار است، به بحث پرداخت و به او گفت خود توانسته یک تراکنش کوچک را به مقدار 5 دلار با کارمزد 0.01 دلار طی 24 ساعت انجام دهد.

طبق گفته راجر ور، او 10000 دلار را در صورتی که تن ویز برنده شود به او خواهد داد. اما تراکنش تنها در 10 ساعت انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.