در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیشترین کارمزد استخراج با تایید تراکنش های بیت کوین

0 929

با وجود تسلط بیت کوین از نظر ارزش بازار و حجم مبادلات، مقوله استخراج این ارز نیز کنجکاوی ما را برانگیخت. استخراج کنندگان دیگر آلت کوین ها تنها کمتر از 10 درصد تمام کارمزدها را دریافت می کنند.

تنها استخراج بیت کوین (و اتریوم) کارمزد خوبی دریافت می کند

با توجه به داده های موجود در وب سایت Messari.io، استخراج کنندگان بیت کوین در طول 24 ساعت گذشته نزدیک به 754000 دلار کارمزد دریافت کرده اند. ارزهای دیجیتال دیگر همه با هم (با توجه به داده های موجود در این وبسایت) در 24 ساعت گذشته تنها 76000 دلار کارمزد دریافت کرده اند. به این معنی که بیت کوین تقریبا 91 درصد تسلط بازار را در اختیار دارد.

سهم عمده ی 9.1 درصد کارمزد سایر ارزهای دیجیتال مربوط به اتریوم با میزان 73000 دلار است. لایت کوین در جایگاه سوم با کارمزد 1500 دلار قرار دارد، در حالی که دش در جایگاه چهارم کارمزد 235 دلار را به خود اختصاص داده است.

بنابراین از دیدگاه استخراج کنندگان و از نظر کارمزد تمایل بسیار کمی برای استخراج هر ارز دیگری جز بیت کوین (و احتمالا اتریوم) وجود دارد.

آیا کارمزدهای زیاد بد هستند؟

برای کاربران، بله. اما واقعیت این است که این مقدار بیشتر برای امن بودن تایید تراکنش شما در بین بلاک ها است. بنابراین با توجه به بیت کوین، شما بیشترین سود را بدست خواهید آورد.

با این اوصاف، هزینه متوسط برای انجام یک تراکنش بیت کوین 1.20 دلار است. در حالی که این کارمزد برای اتریوم 0.0427 دلار، لایت کوین 0.0143 دلار و دش 0.000482 دلار که نسبت به سایرین بسیار ناچیز است. این ارقام نشان می دهد که کارمزد تراکنش های بیت کوین 30 برابر کارمزد تراکنش های اتریوم است.

کارمزد اتریوم در 24 ساعت گذشته از تعداد تراکنش تقریبا دو برابر تعداد تراکنش های بیت کوین بدست آمده است. هر چند متوسط ارزش تراکنش، برای بیت کوین 115.13 دلار بود در حالی که برای اتریوم این مقدار 0 دلار بود. اکثر تراکنش ها در زنجیره اتریوم شامل انتقال پول نمی شوند.

مطمئنا نسبت کارمزد به ارزش تراکنش برای کاربران در لایت کوین و دش بسیار بهتر است. اگر چه تعداد کم تراکنش همراه با کارمزد پایین به معنی دریافت تمام آن برای استخراج کنندگان نیست.

پس چرا استخراج دیگر ارزها انجام می شود؟

خوشبختانه کارمزد تنها راه دریافت پاداش استخراج کنندگان نیست، زیرا در این صورت هیچ کس استخراج بیشتر ارزها را انجام نمی داد. اغلب ارزها پاداش بلاک را به استخراج کنندگان موفق می دهند و بیت کوین یکی از این ارزها است.

150 بلاک بیت کوین که در 24 ساعت گذشته استخراج شده بود، هر کدام 12.5 بیت کوین پاداش داده اند. این برابر 13 میلیون دلار پاداش(با فرض قیمت 7000 دلار) به اشتراک گذاشته شده در بین استخراج کنندگان است.

اما در ماه مه سال بعد این پاداش به 6.25 بیت کوین کاهش خواهد یافت و در نهایت استخراج کنندگان کلا بر درآمد ناشی از کارمزدها تکیه خواهند کرد. بنابراین کارمزدها باید به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند انگیزه ای برای استخراج کنندگان ایجاد کند. این یک ویژگی طراحی شده برای بیت کوین است و نشان از سالم بودن آن است.

از سوی دیگر نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین انگیزه کافی را برای استخراج کنندگان ایجاد نمی کند. لازم به ذکر است که بیت کوین 11 برابر سریع تر از لایت کوین در تامین امنیت شبکه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.