در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 علت موثر بر افزایش قیمت اخیر بیت کوین

0 1,031

افزایش سریع قیمت بیت کوین موجب هیجان خرید زیادی در بازار شده است. چه چیز باعث این افزایش قیمت شده است؟ بررسی ها نشان می دهد که این افزایش قیمت نمی تواند صرفا به دلیل خرید و فروش های خرد باشد.

چرا قیمت بیت کوین افزایش یافته است؟

اغلب زمانی که یک هجوم و هیجان خرید را می بینیم، آن را FOMO(ترس از دست دادن فرصت برای خرید) می دانیم. این روند همیشه زمانی است که قیمت ها به شکل پارابولیک افزایشی باشد. با این حال اغلب مردم نمی خواهند این فرصت بازار افزایشی را که به نظر نمی رسد فعلا متوقف شود را از دست بدهند.

افزایش جست و جو بیت کوین در گوگل پس از افزایش های شدید قیمت بیت کوین مشاهده می شود که خیلی تعجب آور نیست. پس اگر این افزایش به علت FOMO نباشد، چه چیزی موجب این حرکت افزایشی شدید قیمت شده است؟ بیایید برخی از دلایلی که ممکن است موثر باشد را بررسی کنیم.

1. موسسات پیشرو

آیا امکان دارد که این خرید هیجانی به علت حضور بازیگرانی مثل نهادهای سرمایه گذاری باشد؟ اخباری که در مورد ارائه خدمات خرید و فروش بیت کوین در فیدلیتی منتشر شد باید تاثیر مثبت بیشتری از خبر منفی هک بایننس داشته باشد.

شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی بیش از 2.4 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کند. چنین حرکتی توسط این موسسه می تواند پای حدود 30 میلیون مشتری را به مبادلات بیت کوین باز کند. آیا غیر از این علت دیگری هم وجود دارد؟

2. نشریات و اخبار مهم

جالب است که انتشار خبر مربوط به فیدلیتی تاثیر چندانی بر روی قیمت بیت کوین نداشت. شاید این بدان معنا باشد که ما باید منتظر اخبار مربوط به ورود سایر نهادها به این فضا باشیم.

آیا بکت در نهایت تاییدیه SEC را دریافت خواهد کرد؟ آیا این افزایش قیمت ناشی از فعالیت نهادها است؟

3. خرید هماهنگ نهنگ ها

به نظر می رسد یکی از احتمالات افزایش، خریدهای هماهنگ باشد. تعداد کمی از نهنگ های بزرگ می توانند باعث حرکت بازار شوند.

شاخص ها نشان می دهند که حرکت نهنگ ها می تواند دارای یک سیستم هماهنگ شده باشد. فقط کافی است به حجم مبادلات و روند قیمت برای این که نشانه ها را ببینید، نگاه کنید.

این علائم نشان می دهد که موسسات در حال ورود به بازار بیت کوین هستند. در همین حین، هکرها توانستند از صرافی بایننس 7000 بیت کوین را به سرقت ببرند. اما صرافی پس از هک ارسال و دریافت ها را موقتا معلق کرد.

4. افزایش قیمت در نتیجه نزدیک شدن به پدیده نصف شدن پاداش

بیایید نگاهی به یکی از نکات کلیدی و موثر بر قیمت بیت کوین داشته باشیم. قیمت بیت کوین ممکن است در نتیجه نصف شدن پاداش استخراج(که در ماه مه 2020 رخ می دهد) به شدت افزایش یابد.

این پدیده می تواند بر روی عرضه بیت کوین و در نتیجه قیمت آن موثر باشد. بیت کوین به دلیل محدود بودن مقدار عرضه، توسط بعضی از اقتصاددانان طلای دیجیتال نامیده می شود.

اگر چه افزایش قیمت فعلی بیت کوین پیش از رخداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین است، اما به نظر می رسد در برابر افزایش های آتی ناچیز باشد.

5. فشار کوتاه حماسی

در پایان این هفته بالاترین حجم مبادلات روزانه در صرافی بیت مکس مشاهده شد. در یک بازه کوتاه، قیمت بیت کوین به دنبال قرار گرفتن در محدوده 6000 تا 6500 دلار قدرت گرفت و حجم مبادلات باعث عبور قیمت بیت کوین از سطح مقاومت و رسیدن به قیمت 7500 دلار شد. این یک مثال کلاسیک برای فشار کوتاه است که شامل افت کوتاه مدت قیمت به عنوان سوختی برای افزایش قیمت است.

با این حال برخی تحلیلگران و متخصصان زمینه های دیگری را در نظر دارند. آنها معتقدند که آنچه که باید، بالاخره در بازار اتفاق می افتد. اما چه کسی دلیل واقعی را می داند، با این حال بیایید به ادامه روند افزایشی قیمت امیدوار باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.