در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هنوز احتمال جهش قیمت بیت کوین وجود دارد

0 728

بیت کوین پس از افزایش قیمت تا 8300 دلار در روز گذشته، فشارهای فروش زیاد باعث شد قیمت بیت کوین به عقب برگردد و روند افزایشی بیت کوین را کمی با اختلال روبرو کرده است.

با این وجود یک تحلیلگر قیمت بیت کوین ضمن شگفت انگیز خواندن روند بیت کوین طی یک هفته اخیر، معتقد است که احتمال افزایش بیشتر قیمت وجود دارد.

بیت کوین پس از عبور از سطح مقاومت 8000 دلار، کاهش یافت و تا سطح قیمت 7700 دلار رسید. در حال حاضر بیت کوین با کمی افزایش دوباره به قیمت بالاتر از 8000 دلار رسیده است. در طی 24 ساعت گذشته نوسانات قیمت بیت کوین بسیار زیاد بوده است. از روز گذشته تا امروز پایین ترین قیمت این ارز 7700 دلار و بالاترین قیمت آن 8300 دلار بوده است.

مهم است به این نکته توجه داشته باشیم که بیت کوین، بدون در نظر گرفتن افت نامحسوس فعلی، هنوز دارای روند صعودی است و احتمالا یک سطح حمایت جدید نزدیک قیمت فعلی خود ایجاد خواهد کرد.

دونالت، یکی از تحلیلگران محبوب ارزهای رمزنگاری در توییتر، اخیرا افکار خود را در مورد قیمت بیت کوین با بررسی نمودار یک هفته ای آن منتشر کرد. وی اشاره کرد که روند ارزهای رمزنگاری هنوز شگفت انگیز به نظر می رسد و ترجیح می دهد که بیت کوین را در این سطح حمایت خرید کند تا در سطح مقاومت بفروشد. این نشان می دهد که وی معتقد است بیت کوین در آینده نزدیک به اوج می رسد.

وی در توییت خود گفت:

پس از شکستن سطح مقاومت 6000 دلار که پیش بینی شده بود، روند افزایشی شگفت انگیز هنوز وجود دارد. روند، حرکت ها و احساسات همه به وضوح صعودی است. من بیشتر یک خریدار در سطح حمایت هستم تا یک فروشنده در سطح مقاومت.

آیا بیت کوین می تواند به بالاترین سطح قیمتی تاریخ خود برسد؟

با وجودی که مشخص نیست آیا حرکت افزایشی اخیر بیت کوین باعث ایجاد یک روند صعودی طولانی مدت می شود یا خیر، واضح است که بازار نزولی تمام شده است و قیمت 3200 دلار تبدیل به یک سطح کف بلند مدت شده است.

در هر حال احتمال دارد که ارزهای رمزنگاری در آینده ای نزدیک با کاهش قابل توجه فشار خرید مواجه شوند. اما این در نهایت منجر به ایجاد یک روند صعودی پارابولیکی می شود.

جاش راجر، یکی دیگر از تحلیلگران معروف ارزهای رمزنگاری در توییتر، این بحث را مطرح کرد که اگر بیت کوین چرخه تاریخی خود را تکرار کند، قیمت بیت کوین ممکن است تا 78500 دلار افزایش یابد:

نرخ بازگشت بیت کوین در هر چرخه بازار( در هر چرخه قیمت بیت کوین در حدود 20 درصد بیشتر از چرخه قبلی است) به این ترتیب است: سال 2011 با 318864 درصد افزایش قیمت به 31.9 دلار رسید. در سال 2014 قیمت 58474 درصد افزایش یافت و به 1177 دلار رسید. در سال 2017 قیمت 11960 درصد افزایش یافت و به 19764 دلار رسید. سال 2022 پتانسیل افزایش 2392 درصدی و رسیدن به قیمت 78500 دلار وجود دارد.

اگر چه رسیدن به قیمت 78500 دلار با توجه به قیمت فعلی بیت کوین بسیار دور و بعید به نظر می رسد، اما این نخستین بار نیست که ارزهای رمزنگاری تا این حد افزایش را تجربه می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.