در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پیشی گرفتن کارمزدهای اتریوم از بیت کوین

0 1,358

داده های شرکت تحلیل ارز رمزنگاری گلس نود نشان می دهند که جمع کل کارمزد های روزانه شبکه اتریوم در دو روز متوالی (6 و 7 ژودن) از بیت کوین پیشی گرفته اند و این فاصله درحال بیشتر شدن است.

طبق گزارش این شرکت، مقدار کل کارمزدهای شبکه اتریوم در تاریخ 6 ژوئن به 498000 دلار رسید، در حالی که کل کارمزدهای بیت کوین 308000 دلار بودند. این شکاف در روز بعد (7 ژوئن) بیشتر شد و کل کارمزدهای این دو ارز به ترتیب  به 540000 دلار و 258000 دلار رسیدند.

دلایل پیشی گرفتن کارمزدهای اتریوم

این دومین بار در سال جاری است که مقدار کل کارمزدهای شبکه اتریوم از بیت کوین پیشی می گیرند. کارمزدهای شبکه اتریوم در 12 ماه مارس افزایش ناگهانی داشت و تقریبا به 800000 دلار رسید. این مبلغ بیشتر از کل کارمزدی بود که کاربران به شبکه بیت کوین در همین روز پرداخته بودند. شبکه اتریوم در آن زمان شاهد ترافیک سنگینی بود و این احتمالا باعث شده تا کاربران کارمزد بیشتری برای تراکنش های خود بپردازند.

مفسران توییتر می گویند که این بار دلایل دیگری برای پیشی گرفتن کارمزدهای اتریوم از بیت کوین وجود دارند.

اول، تنظیم سختی استخراج بیت کوین در پنج شنبه هفته گذشته انجام شد و mempool (اتاق انتظار برای تراکنش های تایید نشده) این ارز پاک شد. عدم وجود تراکنش های در انتظار تایید، کارمزدهای تراکنش در شبکه را تا مرز 1 دلار کاهش داد. برای مقایسه، در تاریخ 20 مه متوسط کارمزد تراکنش شبکه بیت کوین به خاطر وضعیت پس از هاوینگ به 6.6 دلار رسید.

هم اکنون mempool  اتریوم با بیش از 103000 تراکنش در حال انتظار، پر شده است، که تا حدودی مقدار کل کارمزدهای اخیر شبکه را توضیح می دهد.

علاوه بر این، امسال مقدار انتقال ارز پایدار رکورد جدیدی را ثبت کرده است. این نشان می دهد که بیشتر ارزهای پایدار نظیر تدر، پاکسوس و یو اس دی کوین تا حد زیادی در فعالیت های شبکه اتریوم نقش داشته اند.

اتریوم 2.0 به مشکل مقیاس پذیری می پردازد

برنامه نویسان اتریوم قصد دارند مشکل مقیاس پذیری را در به روز رسانی آینده اتریوم 2.0  رفع کنند. قرار است که مرحله اول این طرح در ماه ژوئیه راه اندازی شود. 

بخشی از روند اجرای طرح اتریوم 2.0 شامل انتقال از الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام است. به این معنی که دارندگان دارایی (موسوم به سهامداران) مسئول اعتبار سنجی شبکه خواهند بود نه استخراج کنندگان. با کمال تعجب، یک کاربر ناشناس هفته گذشته راه حلی برای مقیاس پذیری اتریوم 2.0 در وبگاه مدیوم (Medium) مطرح کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.