در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چرا حرکت کوتاه مدت اتریوم می تواند تریدرها را غافلگیر کند

0 305

اتریوم در 15 روز گذشته موفق به بستن شمع در بالای سطح 2350 دلار نشده است، اما برخی معامله گران هنوز امیدوارند که افزایش قیمت در 6 فوریه بتواند تغییر قابل تجهی در روند آن ایجاد کند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

معامله گران در حال بررسی این موضوع هستند که آیا  آفلاین شبکه سولانا و خروج مقدار زیادی ETH از صرافی های ارز رمزنگاری در هفته گذشته، تاثیری بر قیمت دارد یا خیر. آنها همچنین این سوال را مطرح می کنند که آیا اتریوم می تواند 10 درصد دیگر افزایش یابد و سطح 2650 دلار (که در 12 ژانویه به آن دست یافت) را پس بگیرد.
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید

اتریوم همچنان پیشگام در TVL 

شبکه سولانا در 6 فوریه به مدت 5 ساعت آفلاین شد و باعث اختلال در تولید بلاک شد. چندین صرافی مجبور به تعلیق واریز و برداشت SOL و توکن های مبتنی بر سولانا شدند. تحلیلگران بر مشکلات مداومی که رقبای اتریوم در حفظ برقراری شبکه و فعالیت در زمان اوج تقاضا با آن مواجه هستند، تاکید کردند و تسلط اتریوم در اپلیکیشن های غیر متمرکز (DApps) را برجسته کردند.

کاربری با حساب “@tytaninc” نظر خود را در پلتفرم ایکس به اشتراک گذاشت و انتقادات پیرامون ازدحام شبکه اتریوم و کارمزد بالای آن را رد کرد. از نظر سپرده های DApp یا ارزش کل دارایی های قفل شده (TVL)، اتریوم با 34.8 میلیارد دلار، 57.8 درصد از کل TVL را در اختیار دارد. طبق داده های دیفای لاما، اگر TVL لایه های دو مانند پالیگان، آپتیمیزم و آربیتروم را اضافه کنیم، تسلط اتریوم تا 67.4 درصد افزایش می یابد.
ارزش کل دارایی های قفل شده چیست و چه اهمیتی دارد

استیکینگ اتریوم

می توان استدلال کرد که کاربران معمولی DApp در شبکه اتریوم ممکن است تمایلی به پرداخت متوسط کارمزد 5.85 دلاری نداشته باشد. اما داده ها نشان می دهند که اتریوم تنها در هفته گذشته 382490 آدرس فعال مرتبط با DAppهای خود داشته و یونی سواپ، زیرو ایکس پروتکل، متامسک سواپ، اُپن سی و وان اینچ نتورک از اپلیکیشن های پیشگام در این شبکه هستند. براساس داده های DappRadar، اگر آدرس های راه حل های لایه دو را اضافه کنیم، تعداد آدرس های فعال از مرز 2 میلیون عبور می کند.
یونی سواپ چیست و چگونه می توان از این صرافی استفاده کرد؟

خروج ETH از صرافی ها

صرف نظر از آنچه که معیارهای DApp نشان می دهند، جریان ورودی دارایی ها تعیین کننده نهایی قیمت باقی می ماند. برای مثال، آفلاین شدن اخیر سولانا تاثیر زیادی بر ورایزی های شبکه یا قیمت توکن SOL نداشت. این امر بر اهمیت زیر نظر گرفتن معیارهای استیکینگ و واریزی صرافی ها تاکید می کند. هر چه کوین های در دسترس کم تر باشند، ، تاثیر بیشتری بر قیمت در هنگام افزایش تقاضا می گذارد.
استیکینگ اتریوم چیست و چگونه می توان از آن پاداش کسب کرد

شاخص ورود و خروج  دارایی به/ از صرافی نشان می دهد که موجودی صرافی ها به پایین ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته کاهش یافته است. برداشت اتریوم از صرافی ها از آوریل 2023 تاکنون به 7 ملیون توکن رسیده که نشان دهنده عدم تمایل هولدرها به فروش آنها است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد احساسات دارندگان، باید ورودی های استیکینگ اتریوم را تجزیه و تحلیل کرد.

استیکینگ به فرایندی گفته می شود که در آن کاربران برای تایید تراکنش ها با استفاده از اجماع اثبات سهام، کوین های خود را در شبکه قفل می کنند. به طور کلی، افزایش تعداد توکن های استیکینگ شده  برای قیمت صعودی در نظر گرفته می شود. داده های StakingRewards، نشان می دهد که در حال حاضر 29.6 میلیون ETH استیکینگ شده که کمی بیشتر از 28.9 میلیون توکن یک ماه قبل است.

داده های مشتقات تعادل بین خرید و فروش را نشان می دهد

برای درک این که آیا احساسات سرمایه گذاران صعودی شده یا خیر، باید پریمیوم معاملات آتی ETH را تجزیه و تحلیل کرد. در بازارهای خنثی، قراردادهای دارای تاریخ ثابت باید با پریمیوم 5 تا 10 درصد معامله شوند.

قیمت اتریوم

طبق داده ها، پریمیوم معاملات آتی اتریوم در6 فوریه روی 7 درصد تثبیت شد و در منطقه خنثی باقی ماند، ولی نسبت به دو روز قبل کمی تغییر کرده است. در واقع، در هفته گذشته تقاضا برای موقعیت های لانگ و شورت برابر بوده است.

برای حذف اثرات فاکتورهای خارج از شبکه که ممکن است بر معاملات آتی اتریوم تاثیر بگذارند، باید بازار قراردادهای اختیار معامله آن را تجزیه و تحلیل کرد. شاخص انحراف دلتا 25 درصد قراردادهای اختیار فروش و خرید را مقایسه می کند و زمانی که ترس بر بازا غالب باشد، مثبت می شود.

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد،  انحراف دلتا از 2 فوریه خنثی بوده و در محدوده منفی 7 تا مثبت 7 درصد قرار دارد. از یک طرف خریداران رشد 3.9 درصدی به بالای 2350 دلار در 6 فوریه را  جشن گرفتند که با تقاضای بیشتر برای قرادادهای اختیار فروش همراه نیست. با این حال، با توجه به معیارهای معاملات آتی و قراردادهای اختیار معامله، شواهدی مبنی بر خوش بینی وجود ندارد که نشان دهنده تردید نسبت به سطح فعلی قیمت اسست. اگر حرکت صعودی اتریوم ادامه یابد، معامله گران حرفه ای غافلگیر خواهند شد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.