در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

متوسط سود خالص سرمایه گذاران در سال 2023 حدود 900 دلار بود

0 285

براساس داده های پلتفرم کوین‌لجر (ارائه دهنده نرم افزار مالیاتی)، سرمایه گذاران ارز رمزنگاری در سال 2023 به طور میانگین حدود 900 دلار سود خالص از فروش دارایی های خود به دست آوردند که اختلاف بسیار زیادی با سال 2022 داشت. در این سال بسیاری از شرکت های ارز رمزنگاری به دلیل بازار نزولی ورشکسته شدند و سرمایه گذاران متحمل ضرر سنگینی شدند.

پلتفرم کوین‌لجر پس از تجزیه و تحلیل داده های 500000 کاربر خود دریافت که متوسط سود محقق شده (realized gains) سرمایه گذاران در سال 2023 (که بازار شروع به افزایش کرد) 887.60 دلار بوده است. این پلتفرم افزود:

سود سرمایه گذاران اختلاف بسیار زیادی با زمستان ارز رمزنگاری در سال 2022 داشت. متوسط ضرر تحقق یافته ( realized losses) سرمایه گذران در این سال بیش از 7102 دلار بود.

سود و زیان محقق شده زمانی رخ می دهد که سرمایه گذار ارز خود را با قیمتی متفاوت از قیمتی که در ابتدا آن را خریدارای کرده، بفروشد. برای مثال، اگر شخصی یک ارز رمزنگاری را در 100 دلار خریداری کند و پس از رسیدن به 120 دلار بفروشد، سود تحقق یافته وی 20 دلار خواهد بود.

سقوط بازار ارز رمزنگاری در سال 2023

دیوید کمرر، مدیرعامل کوین لجر، گفت که این نتایج نشان دهنده تجدید فعالیت و روند صعودی در بازار ارز رمزنگاری است.

بازار ارز رمزنگاری

پس از سقوط صرافی اف‌تی‌ایکس، قیمت دارایی ها در بازار ارز رمزنگاری به شدت سقوط کرد. رشد مجدد قیمت ها نشان دهنده ثبات و انعطاف پذیری این بازار است.

در سال 2022 ارزش کل بازار ارز رمزنگاری به دلیل سقوط چندین شرکت و شبکه مختلف ارز رمزنگاری، از جمله شبکه ترا، صرافی اف‌تی‌ایکس و شرکت های وام دهی سلسیوس و وویجر، بیش از 1.5 تریلیون دلار کاهش یافت.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

اما بازار ارز رمزنگاری در سال 2023 در میان ورشکستگی چندین بانک آمریکا و خوش بینی نسبت به راه اندازی ETFهای اسپات بیت کوین (که در 11 ژانویه 2024 محقق شد) شروع به افزایش کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

به گفته کوین لجر، داده ها این ایده را که هولدرهای بیت کوین نسبت به سرمایه گذاران سایر ارزها کمتر احتمال دارد کوین های خود را بفروشند، تایید می کنند.

کمرر به کوین تلگراف گفت که 80 درصد از کاربران کوین لجر ساکن ایالات متحده آمریکا هستند، اگر چه داده های جمع‌آوری شده شامل کاربران ساکن استرالیا، کانادا و سایر کشورها نیز می شود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.