در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تعیین تاریخ به روزرسانی دنکن در شبکه اصلی در8 فوریه

0 226

توسعه دهندگان اتریوم قصد دارند در روز پنجشنبه 8 فوریه 2024 زمان انجام به‌روزرسانی دِنکن در شبکه اصلی را تعیین کنند. این به‌روزرسانی در صورت موفقیت، چندین پیشنهاد بهبود (EIPs)، از جمله پروتودانک‌شاردینگ را معرفی می کند که انتظار می رود کارمزد تراکنش ها را در لایه های دو کاهش دهد.
به‌روزرسانی دِنکن (Dencun) اتریوم چیست و چه زمانی انجام می شود؟

تیم بیکو، از توسعه دهندگان اتریوم، در پستی که در اول فوریه در ردیت منتشر کرد، نوشت که تست اخیر به‌روزرسانی دنکن ” خیلی خوب پیش رفت”. به‌روزرسانی دنکن در شبکه آزمایشی سپولیا در 30 ژانویه با موفقیت انجام شد و این به‌روزرسانی در 7 فوریه در شبکه آزمایشی هولسکی انجام خواهد شد.

اتریوم

به‌روزرسانی دنکن شامل چندین تغییر بزرگ در لایه های اجرا و اجماع اتریوم است. این به‌روزرسانی به دنبال به‌روزرسانی شاپلا در سال 2023 خواهد بود. به‌روزرسانی شاپلا که در 12 آوریل سال قبل انجام شد، امکان خارج کردن اتریوم را از حالت استیکینگ فراهم کرد و به عنوان یک به‌روزرسانی مهم برای ورود نهادهای سرمایه گذاری بیشتر به اتریوم در نظر گرفته شد.
استیکینگ اتریوم چیست و چگونه می توان از آن پاداش کسب کرد

احتمال به روزرسانی دنکن اتریوم در فوریه 40 درصد

کریستین کیم، معاون تحقیقات گلکسی دیجیتال، احتمال فعال سازی دنکن در شبکه اصلی را تا پایان ماه مارس 80 درصد اعلام کرد و افزود که این امکان وجود دارد که این به‌روزرسانی تا پایان فوریه انجام شود، اما احتمال آن حدود 40 درصد است.

به‌روزرسانی دنکن در شبکه آزمایشی گوئرلی در 17 ژانویه انجام شد و چندین EIPs، از جمله  EIP-4844 را معرفی کرد. EIP-4844 امکان پروتودانک‌شاردینگ را فراهم می کند که به گفته توسعه دهندگان قابلیت کاهش قابل توجه کارمزد تراکنش ها در لایه های دو اتریوم را دارد.

هدف پروتو دانک شاردینگ کاهش کارمزد رول آپ ها است. رول آپ ها معمولا تراکنش ها و داده ها را در خارج از شبکه دسته بندی می کنند و اثبات محاسبات را به بلاک چین اتریوم ارسال می کنند. پروتودانک‌شاردینگ به شبکه‌های رول‌آپ لایه دو اجازه می‌دهد تا داده‌های تراکنش را با استفاده از قالب جدیدی به نام بلاب (blob) به طور موقت ذخیره کنند. بلاب‌ها را می توان پس از 18 روز حذف کرد. این کار دسترسی به داده ها را آسان تر و ارزان تر می کند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.