در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

عواملی که در کوتاه مدت می توانند بر قیمت بیت کوین فشار وارد کنند

0 306

قیمت بیت کوین در 5 فوریه با باز شدن وال استریت به بالای سطح 43000 دلار افزایش یافت، در حالی که بازارهای سهام آمریکا به سقوط بازار سهام چین واکنش نشان دادند.

قیمت بیت کوین

سقوط بازار سهام چین بحث رکود را به راه انداخت

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که بیت کوین در صرافی بیت استمپ به سطح 43515 دلار (رکورد جدید قیمت در ماه فوریه) رسیده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین در اولین روز معاملاتی آسیا افزایش یافت، در حالی که شاخص CSI 1000 چین در یک روز 8 درصد سقوط کرد و مقامات بورس را برآن داشت تا کنترل های بیشتری بر فروش استقراضی اعمال کنند.

خبرگزاری”The Kobeissi Letter” با اشاره به “گسستگی” بین سهام بزرگ و کوچک به این پرسش پرداخت که آیا چین با رکود مواجه شده است.

در بخشی از پست این خبرگزاری در پلتفرم ایکس آمده:

بازار سهام چین 7 تریلیون دلار از ارزش خود را طی سه سال گذشته از دست داده است.

براساس داده هایی که مارتون (از تحلیلگران شرکت کریپتوکوانت) در پلتفرم ایکس به اشتراک گذاشته، افزایش قراردادهای باز (به ارزش 775 میلیون دلار) بر نوسانات بیت کوین تاثیر گذاشته اند.

در ضمن، خروجی بیت کوین از صندوق GBTC شرکت گری اسکیل کمتر از روزهای قبل در حدود 2600 کوین بود که به کاهش دلگرم کننده خودادامه داد.

ثبت سفارش خرید زیاد در منطقه 25000 دلار

کیت آلن، از بنیانگذاران Material Indicators، با تجزیه و تحلیل دفتر سفارش، در مورد قیمت بیت کوین هشدار جدیدی داد. به گفته وی، در زیر سطح های فعلی سفارش خرید زیادی نیست و همین بازگشت به سطح 42000 دلار را بسیار آسان می کند.

سفارش های فروش از منطقه 45000 تا 47000 به منطقه فعلی کاهش یافته است. به موازات آن، سفارش های خرید از منطقه 33000 تا 35000 دلار به منطقه 24000 تا 27000 کاهش یافته که ممکن است نشانه اولیه تغییر در احساسات باشد.

سفارش بیت کوین

آلن گفت که این بدان معنا نیست که قیمت بلافاصله به منطقه 24000 دلار کاهش می یابد یا حتی بالا می رود، بلکه به این معنی است که در حال حاضر احساساتی برای این سطح وجود دارد. آیا این سفارش ها واقعی هستند یا فقط برای یک فتیله احتمالی در اینجا قرار داده شده اند؟ باید منتظر ماند و دید آیا نقدینگی بیشتری به این محدوده وارد می شود یا خیر. 

بالا ماندن نرخ بهره آمریکا و کاهش بیت کوین

جروم پاول در 4 فوریه در مصاحبه با یک برنامه خبری تصریح کرد که بانک مرکزی آمریکا قبل از هر اقدامی باید مطمئن شود که نرخ تورم به هدف 2 درصد نزدیک شده است. اظهارات پاول در مورد اقتصاد آمریکا مثبت بود و گفت که در وضعیت خوبی قرار دارد، اما وی افزود که براساس پیش بینی های رسمی و بسته به آمار بازار کار، نرخ بهره در سال جاری میلادی ممکن است 0.75 درصد کاهش یابد. این مقدار کاهش با انتظارات سرمایه گذاران از کاهش نرخ بهره از ماه مارس در تضاد بود.

مقاله نیل کشکاری (رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس) در 5 فوریه به فشار بر قیمت بیت کوین افزود، چون نشان داد که سیاست انقباضی فدرال رزرو ممکن است هنوز ادامه یابد. کشکاری با استناد به رشد اقتصادی مداوم و نرخ پایین بیکاری، استدلال کرد که سیاست پولی آنچنان که تصور می شود انقباضی نیست.

داده های بازار کار ماه ژانویه که در 3 فوریه منتشر شد، موجی از نگرانی را دربین سرمایه گذاران به وجود آورد و تلاش های فدرال رزرو را برای مهار نرخ تورم به چالش کشید. داده های حقوق و دستمزد کشاورزی افزایش 250000 شغل در ماه ژانویه را نشان می دهد که بیشتر از انتظارات (205000) بود.

همچنین، متوسط افزایش حقوق در هر ساعت 0.6 درصد بود که بیشترین افزایش از مارس 2023 تاکنون بوده است. بازدهی اوراق قرضه دو ساله خزانه داری آمریکا به 4.48 درصد (بالاترین سطح از 13 دسامبر 2023) رسید که نشان دهنده کم شدن اعتماد به کاهش احتمالی نرخ بهره است.

عوامل تاثیرگذار بر بیت کوین در کوتاه مدت

با وجود نزدیک شدن به هاوینگ و کم شدن عرضه بیت کوین، Blockgraze در پلتفرم ایکس به برخی از عوامل اشاره کرده که می توانند در کوتاه مدت از روند صعودی این ارز جلوگیری کنند.

این عوامل عبارتند از: احتمال ارسال 142000 بیت کوین توسط صرافی ورشکسته Mt. Gox به طلبکاران خود، تلاش پلتفرم ورشکسته جنسیس (Genesis) برای گرفتن مجوز از دادگاه آمریکا جهت فروش 1.38 میلیارد دلار از سهام GBTC، سقوط بازار سهام و پیروی بازار ارز رمزنگاری از آن و صفر شدن ورودی سرمایه به ETFها.

کاهش تقاضا برای موقعیت های لانگ

قراردادهای آتی ماهانه با پریمیوم جزئی نسبت به بازار اسپات معامله می شوند، که نشان می دهد فروشندگان برای به تاخیر انداختن زمان تسویه، پول بیشتری می خواهند. در نتیجه، پریمویم قراردادهای آتی در بازارهای سالم باید بین 5 تا 10 درصد باشد.
قرارداد آتی بیت کوین چیست؟

موقعیت لانگ

طی سه هفته گذشته، معامله گران بیت کوین محتاط بوده اند و این شاخص زیر 10 درصد (خنثی) بوده است. لازم به ذکراست که معاملات آتی این ارز با ثبات بود و به تست مجدد سطح 39000 دلار در 23 ژانویه واکنش منفی نشان نداد.

عدم تمایل به خرید

تحلیلگران برای تعیین میزان خوش بینی معامله گران باید تعادل بین قراردادهای اختیار خرید و فروش را نیز بررسی کنند. افزایش تقاضا برای قراردادهای اختیار فروش معمولا نشان دهنده تمرکز معامله گران بر استراتژی های خنثی به نزولی است.

تجزیه و تحلیل داده های قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در صرافی دریبیت از 2 تا 4 فوریه نشان دهنده افزایش تقاضا برای قراردادهای فروش است. البته، از24 ژانویه، این نسبت به طور پیوسته به سمت قراردادهای خرید متمایل بوده است. بنابراین، این که نتیجه بگیریم نظر سرمایه گذاران نزولی شده، درست نیست.

در واقع، داده های مشتقات بیت کوین نشان می دهند که معامله گران در حال حاضر علاقه ای به باز کردن موقعیت لانگ ندارند. از طرفی، هیچ نشانه ای از کاهش قیمت به سطح 40000 دلار وجود ندارد.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.