در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ایلان ماسک دلایل کنارگذاشتن دلار آمریکا توسط کشورهای دیگر را فاش کرد

0 7,880

در مجموع 21 کشور رسما موافقت کرده اند که دلار آمریکا را در سال 2023 کنار بگذارند. اتحاد بریکس و بلوک کشورهای آسه آن در حال ارائه ارزهای محلی خود هستند و دلار آمریکا را برای تجارت جهانی دور می زنند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً فاش کرد که چرا بریکس، آسه‌آن و سایر کشورها به دنبال پایان دادن به اتکای خود به دلار آمریکا هستند.

فشارهای همه جانبه ی آمریکا بر دیگر کشورها

فشار کاخ سفید بر دیگر کشورهای در حال توسعه همان چیزی است که بریکس روابط خود را با دلار آمریکا قطع کرد.

بسیاری از کشورهای دیگر، به غیر از بریکس و آسه آن، اکنون به دنبال پایان دادن به وابستگی خود به دلار آمریکا هستند.

سیاست های خارجی یک طرفه آمریکا

ایلان ماسک فاش کرد که سیاست خارجی ایالات متحده به شدت یک طرفه است و در نهایت باعث تضعیف اقتصاد کشورهای در حال توسعه می شود.

او گفت که تدابیر اشتباه دولت آمریکا چیزی است که باعث شده کشورهای بریکس و آسه آن دلار آمریکا را کنار بگذارند.

به گفته ماسک، آمریکا کشورهای در حال توسعه را از طریق تحریم مجازات می‌کند و آنها نیز با کنار گذاشتن دلار، مقابله به مثل می‌کنند. این امر ایالات متحده را تحت فشار قرار می دهد، زیرا ابزارهای کمتری برای تامین کسری بودجه خود در بلندمدت خواهد داشت.

ایلان ماسک در اظهار نظری در توییتر گفت : سیاست ایالات متحده بیش از حد سنگین بوده است و باعث شده کشورها بخواهند دلار را کنار بگذارند.

این میلیاردر همچنین اضافه کرد که تورم واردات از آمریکا دلیل دیگری است که کشورها اتکای خود به دلار آمریکا پایان می دهند. او گفت: همراه با هزینه‌های مازاد دولت، که سایر کشورها را مجبور می‌کند بخش قابل توجهی از تورم ما را جذب کنند.

ایالات متحده در حال حاضر تحریم هایی را علیه روسیه، ایران، عراق، لیبی، کریمه، کوبا و افغانستان اعمال کرده است. حمایت از تروریسم و ​​به راه انداختن جنگ علیه سایر کشورها دلیل اعمال تحریم های آمریکا علیه این کشورها است.

منبع watcher.guru

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.