در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صعود تاریخی قیمت دوج کوین؛ بررسی سطوح مقاومت بیت کوین

0 1,858

قیمت بیت کوین سطح 63000 دلار را شکست و به رکورد جدیدی دست یافت. این ارز در حال حاضر با سطح مقاومت 65000 دلار روبرو شده و در صورت شکست این سطح، حرکت صعودی آن به سمت سطح های بالاتر ادامه خواهد یافت. از طرفی، با افزایش علاقه به ارزهای رمزنگاری، قیمت دوج کوین به بالاترین سطح خود رسید و ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود سطح 2.22 تریلیون دلار است.

بررسی روند صعودی دوج کوین

داده های حاصل از کوین تلگراف مارکتس و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت دوج کوین در ساعات ابتدایی 13 آوریل از کف 0.07 دلار 36 درصد رشد داشته و با حجم معاملات 5.4 میلیارد دلاری به بالاترین سطح روزانه در 0.0961 دلار رسید. 

دوج کوین
نمودار 4 ساعته قیمت دوج کوین

رشد قیمت دوج کوین به یکی از بزرگ ترین داستان های سال 2021 تبدیل شده است، زیرا افراد تاثیر گذار بزرگی مانند ایلان ماسک، اسنوپ داگ و مارک کوبان از اعضای “Dogecoin Army” هستند که توییت های زیادی درباره این ارزنوشته اند.

داده های VORTECS™  از کوین تلگراف مارکتس پرو در 11 آوریل و قبل از افزایش اخیر قیمت، چشم انداز صعودی دوج کوین را کشف کرد.

شاخص “VORTECS™” مقایسه الگوریتمی شرایط تاریخی و فعلی بازار است که داده های آن از منابع مختلفی از جمله احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می شوند.

قیمت دوج کوین
VORTECS™ و قیمت دوج کوین

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود،  VORTECS™ برای دوج کوین ابتدا در 8 آوریل شروع به سبز شدن کرد و سپس در 10 آوریل (حدود سه ساعت قبل از افزایش 30 درصدی قیمت در 11 آوریل) به عدد 67 رسید. پس از این روند صعودی،  VORTECS™ در 12 آوریل به سرعت شروع به افزایش کرد و با آغاز روند صعودی 40 درصدی در 13 آوریل، این شاخص به عدد 87 افزایش یافت.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز گذشته از بالاترین رکورد قبلی خود عبور کرد. این ارز برتر بازار سطح 63000 دلار را شکست و در حال حاضر در بالای سطح 64000 دلار معامله می شود. هدف بعدی این ارز کجا خواهد بود؟

چندین تحلیلگر بازار با ارائه تحلیل تکنیکال در مورد بیت کوین، به روشن شدن این موضوع کمک کردند. جان پرلستون، ناشر خبرنامه “CryptoPatterns” با تاکید بر این که بیت کوین امروز توانست با حجم معاملات قوی به بالاترین سطح برسد، گفت که این روند صعودی احتمالا در سطح 65000 دلار با مقاومت روبرو خواهد شد.

سطح های مقاومت احتمالی بیت کوین

مقاومت بعدی در منطقه 77000 دلار خواهد بود، با کمی توقف در بالای این منطقه، روند صعودی به سمت سطح مقاومت کلیدی 100000 دلار ادامه خواهد یافت. پرلستون با تاکید بر این که بیت کوین احتمالا در کوتاه مدت با مشکل روبرو خواهد شد، خاطر نشان کرد:

هنوز چندین شاخص وجود دارند که اشاره به وضعیت اشباع خرید دارند و نمودار هفتگی الگوی نزولی دارد که نشان دهنده معکوس شدن روند قیمت در یک تا سه هفته آینده است.

جیسون لاو، مدیر ارشد عملیاتی در صرافی ارز رمزنگاری اوکی کوین، نیز تحلیل متفاوتی ارائه داد. او گفت که پس از چند هفته نوسان در یک منطقه محدود، سرانجام بیت کوین سقف 61000 دلار را شکست تا روند صعودی جدیدی را شروع کند. او افزود:

اخیرا شاهد ایجاد سطح های حمایت در 50000 تا 51000 دلار و 55000 تا 56000 دلار بودیم و اگر قیمت در بالای سطح 61000 دلار باقی بماند، این منطقه به سطح حمایت جدیدی برای بیت کوین تبدیل خواهد شد.

به گفته جیسون لاو، هم اکنون بیت کوین در منطقه کشف قیمت قرار دارد، اما هدف بعدی آن سطح مقاومت 70000 دلار خواهد بود.

ویلیام نوبل، تحلیلگر تکنیکال در پلتفرم تحقیقاتی توکن متریکس، هدف بعدی بیت کوین را سطح 73000 دلار تعیین کرد. او گفت که احتمال زیادی برای افزایش پارابولیکی قیمت به سطح 92000 دلار وجود دارد.

منبع Cointelegraph forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.