در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هاردفورک واسیل شبکه کاردانو به دلیل وجود چند باگ به تعویق افتاد

0 696

شرکت IOHK، توسعه دهنده بلاک چین کاردانو، “اخبار ناامید کننده ای را منتشر کرد و از تاخیر یک ماهه به روز رسانی هاردفورک واسیل خبر داد.

به گفته چارلز هاسکینسون، از بنیانگذاران کاردانو، هاردفورک واسیل قرار است چندین پیشنهاد بهبود را برای کاردانو و قابلیت های قرارداد هوشمند آن فعال کند. براساس اعلامیه قبلی شرکت پشتیبان این شبکه، هاردفورک واسیل برای 29 ژوئن برنامه ریزی شده بود. اما این به روزرسانی اکنون به تاخیر افتاده و در هفته آخر ماه جولای انجام خواهد شد.

نایجل همسلی، از اعضای تیم توسعه کاردانو، در 20 ژوئن در یک پست وبلاگ خاطرنشان کرد که تیم اصلی توسعه مشغول کار بر روی این به روزرسانی است، اما هنوز هفت باگ بزرگ وجود دارد که باید آنها را برطرف کند. وی افزود که هیچ یک از این باگ ها در رده “جدی” طبقه بندی نمی شوند.

همسلی نوشت:

کار بر روی واسیل از چند جنبه، سخت ترین برنامه توسعه و ادغام تا به امروز بوده است. این یک فرایند پیچیده ای است که نه تنها به کار سخت و تلاش بی وقفه تیم توسعه اصلی، بلکه به هماهنگی نزدیک در کل بلاک چین کاردانو نیاز دارد.

در نتیجه، بنیاد کاردانو(یک سازمان غیرانتفاعی که بر توسعه کاردانو نظارت دارد) و تیم IOG  موافقت کردند که ارسال هاردفورک واسیل به شبکه آزمایشی کاردانو را  به تعویق بیندازند تا زمان بیشتری برای آزمایش آن داشته باشند.

هنگامی که شبکه آزمایشی هاردفورک راه اندازی شود، توسعه دهندگان اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dApp) مبتنی بر کاردانو و اپراتورهای استخرهای استیکینگ (SPO) تقریبا چهار هفته فرصت خواهند داشت تا هرگونه ادغام و آزمایش مورد نیاز را قبل از راه اندازی هاردفورک واسیل در اواخر جولای، انجام دهند.

همسلی گفت: 

این تاخیر منطقی است و در اجرای به روزرسانی موردنظر نباید عجله کنیم، چون کیفیت و امنیت از سرعت مهم تر هستند. می دانیم که این خبر خوبی نیست. با این حال، ما برای اطمینان از اجرای درست این به روزرسانی، احتیاط زیادی می کنیم.

هاردفورک واسیل بزرگ ترین به روزرسانی کاردانو پس از هاردفورک آلونزو است. آلونزو در سپتامبر 2021 انجام شد و سرانجام قراردادهای هوشمند را در این شبکه فعال کرد. در به روزرسانی واسیل، قرار است چهار پیشنهاد بهبود با نام های “CIP31″، “CIP32″، “CIP33” و “CIP40” عملیاتی شوند.

به طور کلی، این پیشنهادات بهبود برای کاهش حجم تراکنش ها طراحی شده اند، بنابراین توان عملیاتی شبکه را افزایش داده و کارمزد تراکنش ها در شبکه را کاهش می دهند. تصمیم نهایی برای به روزرسانی با مشورت جامعه توسعه دهنده اپلیکیشن های غیرمتمرکز در این شبکه گرفته خواهد شد. توسعه دهندگان باید هرگونه ایراد را در مرحله آزمایشی برطرف کنند، تست های محک را انجام دهند و به سایر توسعه دهندگان اطلاع دهند تا زمان کافی برای آزمایش مجدد اپلیکیشن های خود قبل از انجام هاردفورک داشته باشند.

کاردانو یک پلتفرم اثبات سهام است که هدف آن رقابت با شبکه اتریوم است. قیمت کاردانو در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 0.4633 بود. این ارز همچنین با ارزش بازار 15.7 میلیارد دلار، در جدول ارز رمزنگاری در رتبه هفتم قرار داشت.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.