در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش 61 درصدی درآمد ماینرها نسبت به میانگین سال 2021

0 869

داده ها نشان می دهند که درآمد ماینرهای بیت کوین اخیرا کاهش شدید داشته و درآمد آنها در حال حاضر 61 درصد کم تر از میانگین سال گذشته است. قیمت این ارز بزرگ در منطقه 20000 دلار نوسان می کند که یک شوک  بزرگ برای اکثر دارندگان، اعم از جدید و قدیم، است. فشار فروش قیمت بیت کوین را به قیمت تولیدش رساند که در گذشته کف قیمت این ارز بوده است.

کاهش درآمد ماینرها

طبق آخرین گزارش هفتگی شرکت گلس نود، کاهش درآمد ماینرهای بیت کوین در حال حاضر بیشتر از کاهش آن در طول مهاجرت آنها از ماه مه تا جولای 2021 است. 

“Puell Multiple” شاخصی است که نسبت بین درآمد روزانه ماینر را به میانگین متحرک 365 روزه اندازه گیری می کند. مقدار بالای این شاخص نشان می دهد که درآمد ماینرها بیشتر از میانگین سال گذشته است. در چنین دوره هایی، ماینرها ممکن است برای بهره برداری از سودآوری بالای خود، ظرفیت ریگ های استخراج خود را گسترش دهند و بخشی از کوین های خود را بفروشند.

از سوی دیگر، مقادیر پایین این شاخص نشان می دهد که تولید روزانه بیت کوین کم تر از میانگین سالانه است. برخی از ماینرها ممکن است در واکنش به دوره های درآمد پایین، دستگاه های خود را خاموش کنند تا در هزینه های برق صرفه جویی کنند.

نمودار زیر روند شاخص ” Puell Multiple” بیت کوین را در چند سال گذشته نشان می دهد.

درآمد ماینر
شاخص Puell Multiple

طبق نمودار بالا، مقدار این شاخص در روزهای اخیر کاهش شدیدی داشته که نشان دهنده کاهش درآمد ماینرهای بیت کوین است. مقدار فعلی این شاخص نشان می دهد که درآمد ماینرها 61 درصد کم تر از میانگین درآمد آنها در  365 روز گذشته است.

این نمودار همچنین شامل داده هایی از شاخص نوار سختی است. این شاخص به ما می گوید که چگونه سختی استخراج در حال تغییر است.

این شاخص نشان می هد که هزینه های استخراج بیت کوین اخیرا افزایش یافته است و شواهد بیشتری برای کاهش درآمد ماینرها ارائه می دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخراج بیت کوین، می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید:
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

کاهش فعلی درآمد ماینرها همچنین بیشتر از کاهش آن در زمان سقوط بازار به خاطر شیوع کووید 19 است. اما ماینرهای بیت کوین در بازار های نزولی 2015-2014 و 2019-2018 بیشترین کاهش درآمد را شاهد بوده اند.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر هزینه استخراج آن

بیت کوین برای تولید کوین های جدید به یک فرایند اثبات کار انرژی بر متکی است. استخراج این ارز ارزان نیست وگرنه همه به سراغ آن می رفتند. در واقع، هزینه تولید هر کوین براساس “شاخص هزینه تولید” (که توسط چارلز ادواردز طراحی شده) تقریبا 20260 دلار است و این کف باند پایینی این شاخص است.

فشار فروش اخیر قیمت بیت کوین را مستقیم به هزینه استخراج آن کاهش داد. با نگاهی به گذشته می توان دریافت که کف های مهمی مانند دسامبر 2018 و مارس 2020، هر دو باند پایین شاخص هزینه تولید را تست کرده اند.

بیت کوین
شاخص هزینه تولید بیت کوین

سقف باند بالایی این شاخص در حدود 33766 دلار است که شکست آن می تواند نشانه ای از پایان روند نزولی باشد. مشابه پنجشنبه سیاه (12 مارس 2020)، تست مجدد آن می تواند روند صعودی حتی قوی تری برای بیت کوین به همراه داشته باشد.

منبع bitcoinist bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.