در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جستجو برای “بیت کوین مرده” در گوگل به بالاترین حد خود رسید

0 801

طبق داده های گوگل ترندز، سقوط اخیر قیمت بیت کوین باعث شده تا بیشتر افراد در جامعه ارز رمزنگاری بگویند که این ارز بزرگ بازار در حال نابود شدن است. بیت کوین در گذشته ریزش های شدیدی داشته و در برخی موارد بیش از 80 درصد سقوط کرده است. ریزش های این ارز در گذشته به گونه ای بوده که همه می گفتند”بیت کوین مرده” است. 

جستجوهای گوگل برای جمله “بیت کوین مرده است” در هفته منتهی به جمعه 18 ژوئن افزایش یافت و به بالاترین سطح رسید. گوگل ترندز علاقه به جستجوی عبارات را در طول زمان ردیابی می کند و عدد 1 تا 100 را براساس تعداد کل درخواست های کاربر به آنها اختصاص می دهد. داده ها بی نام و نشان هستند و براساس موضوع و منطقه جمع آوری شده، طبقه بندی می شوند.

گوگل ترندز
افزایش جستجوها برای عبارت “بیت کوین مرده”

عدد گوگل ترندز برای جمله “بیت کوین مرده است” در دوره بین 12 تا 18 ژوئن به 100 رسید. آخرین باری که این عبارت عدد 100 را کسب کرده، دسامبر 2017 یا حدود ان بود.

نتایج جستجوی گوگل منعکس کننده اوج نگرانی ها در بازار ارزهای رمزنگاری پس از هفته ها فشار فروش و کاهش شدید قیمت است. روند نزولی بیت کوین که در هفتمین ماه خود قرار دارد، ممکن است به دلیل سیاست های پولی انقباضی فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره در آمریکا باشد. سیاست های فدرال رزرو باعث روند نزولی دارایی های پرریسک مانند ارزهای رمزنگاری شده است.

البته، سقوط شبکه ترا نیز مزید بر علت شد و فشار نزولی در بازار را تشدید کرد. شرایط نامساعد بازار همچنین منجر به گمانه زنی هایی شده مبنی بر این که شرکت های بزرگ این صنعت، مانند سلسیوس و Three Arrows Capital، با ورشکستگی مواجه هستند.

رسانه های اجتماعی در طول سال های گذشته صدها آگهی در مورد” نابودی بیت کوین” منتشر کرده اند و کارشناسان آنها با استناد به سقوط اخیر قیمت آن، جار می زنند که بیت کوین فاقد ارزش بوده و در حال از بین رفتن است. 

در سال 2021 تقریبا 47 آگهی مرگ برای بیت کوین منتشر شد در حالی که در سال 2022 فقط 14 آگهی انتشار یافت. کمترین تعداد آگهی مربوط به سال 2010 بود. در 15 دسامبر این سال فقط یک آگهی با عنوان ” چرا بیت کوین نمی تواند یک ارز باشد” منتشر شد. از ابتدای راه اندازی بیت کوین تا به امروز در مجموع 455 آگهی فوت برای این ارز بزرگ بازار منتشر شده است.

نظر چانگ پنگ ژائو در مورد کف قیمت بیت کوین

در حالی که تحلیلگران پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین بیشتر کاهش می یابد، چانگ پنگ ژائو نظر خود را در مورد کف قیمت این ارز ارائه کرد. وی معتقد است زمانی که جمله ” بیت کوین مرده است” در جامعه رواج پیدا می کند و  مردم امید خود را نسبت به بازگشت مجدد بیت کوین از دست می دهند، قیمت این ارز به کف خود می رسد. ژائو گفت کسانی که در گذشته در زمان رواج یافتن این جمله بیت کوین خریده اند، بیشترین سود را به دست آورده اند.

نمودار زیر رابطه بین روند های بیت کوین و زمانی است که جمله “بیت کوین مرده است” در بین جامعه رواج می یابد.

بیت کوین
ارتباط کف بیت کوین با ترند شدن “بیت کوین مرده”

با این حال، مدیرعامل بایننس همچنین هشدار داد که وی این یا هیچ استراتژی دیگری را برای آینده توصیه نمی کند. در واقع، زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر از سطح 65000 دلار بود، بسیاری فکر می کردند که حباب آن خواهد ترکید. حباب های قیمت این ارز مربوط به سال های 2011، 2013، 2017 و 2021 بوده است.

منبع Cointelegraph coingape

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.