در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صرافی کریپتوپیا حدود یک دهم از سرمایه خود را در هک ماه ژانویه از دست داده است

0 552


صرافی رمزنگاری نیوزلندی کریپتوپیا در یک توییت جزئیاتی را در مورد حمله هکرها در ماه ژانویه منتشر کرد. در این توییت گفته شد:

بر اساس محاسبات ما در بدترین حالت 9.4 درصد از کل دارایی ما به سرقت رفته است.

امنیت کیف پول های شخصی

این صرافی توضیح می دهد که تاثیرات ناشی از این هک در حال بررسی است. اما مقدار سرقتی که انجام گرفته بر حسب دلار محاسبه نشده است.

از تاریخ 15 ژانویه که کریپتوپیا اعلام کرده بود مورد حمله سایبری قرار گرفته است، جزئیاتی در مورد سرقت اعلام نشده و مقدار سرقت منتشر نشده است. این صرافی اطلاعات زیادی را منتشر نمی کند و ادعا می کند که پلیس در مورد این موضوع در حال تحقیق است و می تواند به مشتریان نیز مربوط شود.

با این حال شرکت تجزیه و تحلیل اطلاعات المنتوس تخمین می زند که هکرها توانسته اند در حدود 16 میلیون دلار را از طریق اتریوم و توکن های ERC20 سرقت کنند. این شرکت سرقت را عجیب توصیف می کند، زیرا برخی انتقالات کوچک از کیف پول های شخصی انجام شده بود. به طور معمول هک ها رویدادهای سریعی هستند. مهاجمان از یک آسیب پذیری استفاده می کنند و پس از آن بلافاصله تلاش می کنند تا با یک پولشوئی پول ها را انتقال دهند.

حتی پس از اعلام این هک به پلیس و ورود پلیس به موضوع و این صرافی، هکرها همچنان به حمله خود به پلتفرم صرافی نیوزلندی ادامه دادند و 181 هزار دلار اتریوم را از 17 هزار کیف پول سرقت کردند. المنتوس همچنین می گوید که ممکن است هکرها در آینده سعی کنند روش هک کریپتوپیا را برای سرقت های ناشناس و غیر قابل رهگیری کپی کنند.

در تعدادی از توییت های 27 فوریه، کریپتوپیا اعلام کرد:

دارایی های خود را، تا زمانی که ما مبادلات را از سر می گیریم، در کیف پول های شخصی خود به منظور اطمینان از امنیت نگهداری کنید. از انتقال هر گونه ارز به آدرس های قدیمی کریپتوپیا خودداری کنید.

این صرافی اعلام کرد که از امروز، 28 فوریه، به روزرسانی های بیشتری را انجام خواهد داد.

سرمایه گذاران ناراضی هستند

در حالی که بسیاری از کاربران از شکست سکوت کریپتوپیا استقبال کردند، برخی دیگر حساب باز کردن در صرافی که هنوز از هک چند میلیون دلاری آن مدتی نگذشته است را تمسخر می کنند. برخی معتقدند این صرافی از این که دوباره باز شود می ترسد زیرا می دانند در این صورت همه موجودی خود را از آنجا خارج خواهند کرد. و این پایان کار این صرافی خواهد بود.

یکی از کاربران می گوید که فکر نمی کنم که ارسال ارز به کریپتوپیا مشکل اصلی باشد. کاربری دیگر گفت:

نگران نباشید. ما ارزی ارسال نمی کنیم. ما می خواهیم ارز خود را خارج کنیم.

کریپتوپیا در تاریخ 14 فوریه گزارش داد که برای ادامه تحقیقات ساختمان خود را در اختیار پلیس نیوزلند قرار داده است. یکی از بازرس های پلیس نیوزلند اظهار داشته است:

تمرکز بر شناسایی کسانی است که پشت این سرقت و تخطی قرار گرفته اند. انتظار می رود این تحقیق به دلیل پیچیدگی محیط سایبری زمان بر باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.