در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش تقاضا برای دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال

0 908

تحقیقات جدید نشان می دهد که عرضه ماشین آلات استخراج ارزهای رمزنگاری، با وجود افزایش قیمت سخت افزارهای استخراج، پاسخگوی تقاضای بازار در سه ماهه دوم سال 2019 نبوده است.

موجودی تامین کنندگان محبوب تمام شده

طبق گزارش شرکت تجزیه و تحلیل آمار رمزنگاری توکن اینسایت، بازار دستگاه های استخراج بیت کوین در طی سه ماهه دوم شاهد تورم قابل توجهی بوده است.

در گزارشی که روز گذشته منتشر شد، این ارائه دهنده داده های رمزنگاری  نوشت، بازار تجهیزات استخراج رمزنگاری در سه ماهه دوم برای تامین کنندگان بسیار خوب بوده است، زیرا برخی از سخت افزارهای استخراج معروف مثل آنتماینر S17 در این دوره زمانی تماما فروخته و تمام شده است. طبق گفته توکن اینسایت، این ماشین ها اکنون توسط سازندگان به صورت پیش فروش ارائه می شود و تحویل آنها برای ماه های اکتبر و نوامبر است.

افزایش سود استخراج ابری

با این حال بنا به گزارش، بازار استخراج شاهد افزایش استقبال از استخراج ابری نیز بوده است. نوعی استخراج که در آن نیازی به خرید ماشین آلات استخراج و درگیر شدن با موارد جانبی آن مثل آماده سازی زیرساخت ها، تامین برق و غیره نیست. طبق گزارش توکن اینسایت، Bitdeer و VeryHash مانند سه ماهه اول، دو ارائه دهنده بزرگ خدمات استخراج ابری بیت کوین بودند.

سختی استخراج مورد انتظار

بر اساس همین گزارش، پیش‌بینی می شود سختی استخراج شبکه بیت کوین در نیمه دوم سال 2019 بین 48 تا 72 درصد افزایش یابد. سختی استخراج در ساده ترین تعریف به این معنا است که پیدا کردن هش یک بلاک چقدر سخت شده است. به این ترتیب انتظار می رود افزایش سختی باعث کاهش درآمد برای برخی استفاده کننده های دستگاه های استخراج فعلی شود.

توکن اینسایت نوشت، در طولانی مدت انتظار می رود که نسبت قیمت بیت کوین به سختی استخراج، در یک دوره یک ساله از 14 آگوست 2019 تا 14 آگوست 2020 کاهش یابد. این پیش‌بینی بر اساس افزایش قیمت 95 درصدی بیت کوین در سال 2020 تا قیمت 17077 دلار الی 23276 دلار انجام شده.

مدتی پیش PlanB، تحلیلگر معروف رمزنگاری، اعلام کرد که قیمت بیت کوین باید بر اساس مدل شاخص دشواری استخراج، در طی چرخه بعدی خود به 30 هزار دلار برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.