در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هالوینگ زودتر از موعد رخ خواهد داد

0 1,597

از ابتدای سال 2019 استخراج کنندگان در حال بروزرسانی دستگاه های اسیک خود برای استفاده و دریافت آخرین پاداش های استخراج بیت کوین قبل از رخداد نیم شدن پاداش سال 2020 بودند. فعالیت استخراج بسیار بالا همچنین به معنای آن است که در برخی دوره های زمانی، ایجاد بلاک ها کمتر از 10 دقیقه از هم فاصله داشتند.

بلاک های بیت کوین جلوتر از برنامه تولید شده اند

در سال 2019 شبکه بیت کوین توانست 18 میلیونُمین بیت کوین را استخراج کند و این اتفاق کمی زودتر از آنچه برنامه ریزی شده بود، رخ داد. بر اساس تحقیقات تراست نودز، استخراج کنندگان به جای استخراج برنامه ریزی شده روزانه 144 بلاک، 147 بلاک در روز استخراج کرده اند.

این بدان معنا است که استخراج کنندگان روزانه حدود 50 بیت کوین بیشتر استخراج کرده اند. بر اساس آمار کوین دنس، بیشتر این اضافه پاداش توسط چهار استخر بزرگ استخراج انجام شده است.

سرعت شبکه بیت کوین نسبت به بسیاری از ارزها چندان سریع نیست و سختی این شبکه بر اساس تقاضا محاسبه می شود. سختی شبکه بیت کوین برای استخراج آن هر دو هفته یکبار محاسبه می شود. استخراج کنندگان همچنین موفق به مدیریت و تغییر میزان بازده خود شدند، یعنی در برخی از دوره های زمانی باعث شدند تا این سختی استخراج کاهش یابد.

بلافاصله پس از مساعد شدن سختی استخراج، استخراج کنندگان فعالیت خود را تقویت کردند و با تولید بیش از 110 کوینتلیون هش در ثانیه یک سری رکورد جدید ثبت کردند. فرایند استخراج تاکنون زیاد تحت تاثیر نوسانات قیمت بیت کوین قرار نگرفته و اوج فعالیت در روزهایی رخ داد که قیمت بیت کوین در بازار کاهش یافته بود.

با توجه به این که سختی هنوز بالا است، بلاک چین بیت کوین و سختی آن واقعا فراموش نشدنی هستند. به این ترتیب استخرهای استخراج واقعا باعث نزدیک تر شدن تاریخ نیم شدن پاداش استخراج شده اند. اما بیت کوین تنها ارزی نیست که جلوتر از برنامه حرکت می کند.

فورک های بیت کوین سریعتر استخراج می شوند

ممکن است شاهد نیم شدن پاداش استخراج ارزهایی مثل بیت کوین کش و بیت کوین اس وی، حتی سریعتر از بیت کوین باشیم. شبکه این ارزها معمولا بسیار سریعتر بلاک تولید می کنند. گاهی هر یک دقیقه. در شبکه بیت کوین کش بیش از 18 میلیون ارز استخراج شده است. با این سرعت نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین کش تنها تا 133 روز دیگر رخ خواهد داد، در حالی که تا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در حدود 172 روز باقی مانده است و پاداش استخراج به 6.25 بیت کوین کاهش می یابد. بلاک چین بیت کوین کش اس وی کمی کندتر پیش می رود و به نظر می رسد که در ماه مه کاهش پاداش استخراج آن رخ دهد.

کریپتو نود به عنوان نتیجه گیری عنوان کرد که افزایش میزان استخراج می تواند بر روی احساسات بازار تاثیر گذار باشد. اوج میزان استخراج معمولا با برخی از کاهش های قیمت در بازار همزمان بود. استخراج کنندگان با وجود کاهش میزان سود خود همچنان به کار خود با ظرفیت بالا ادامه می دهند.

افزایش میزان استخراج بیت کوین تحت تاثیر افزایش قدرت استخراج دو استخر استخراج F2Pool و Poolin انجام شده که هر روز یک سوم پاداش روزانه یا تقریبا 600 بیت کوین را استخراج می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.