در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کدام برنده رقابت است؛ کاردانو، اتریوم یا پولکادات؟

1 711

سال 2021 سال مهمی برای کاردانو، پولکادات و اتریوم خواهد بود. در حالی که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند، اما در اواسط سال جاری رقابت بین این سه پروژه داغ خواهد شد.

آلونزو در آگوست راه اندازی خواهد شد و قراردادهای هوشمند را به کاردانو خواهد آورد. پولکادات پاراچین را عرضه خواهد کرد تا همکاری بین زنجیره ای را فعال کند. در ضمن، اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام منتقل خواهد شد و راه حل پیشنهادی شاردینگ برای مقیاس پذیری این شبکه در سال آینده اجرا خواهد شد. اما کدام یک از این پروژه ها برای اول شدن، توجه بازار را به خود جلب خواهند کرد؟

آیا این یک بازی برد و باخت است؟

ارز رمزنگاری متغیر و ناپایدار است. نگاهی به 10 ارز برتر در سال 2013، فهرستی از توکن های عمدتا ناشناخته را نشان می دهد. در طی 8 سال گذشته، هفت مورد از این 10 ارز از بین رفته اند و این ثابت می کند که اکثر ارزهای رمزپایه (حتی 10 ارز برتر جدول) با گذشت زمان از بین می روند.

ارز برتر
فهرست 10 ارز برتر در سال 2013

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل IOG، در جواب به این سوال که کدام یک از این  پلتفرم های قرارداد هوشمند برنده خواهند شد، همچنان منطقی است و می گوید “چه کسی می داند؟” وی افزود این سوالی است که بازار باید درباره آن تصمیم بگیرد و در هر صورت، این لزوما یک بازی برد و باخت نیست.

با گفتن این حرف، او ترجیح می دهد از زاویه دیگری موضوع را مطرح کند. او به جای این که ببیند کدام پلتفرم برنده خواهد شد، تمرکز خود را روی حل مشکلات گذاشته است. به اعتقاد هاسکینسون، موفقیت به ویژه در کشورهای در حال توسعه به ایجاد تغییر بستگی دارد.

کاردانو حضور چشمگیری در آفریقا دارد که متمایز کننده آن از رقیبانش است. هاسکینسون در مورد مشکلات آفریقا گفت:

از مردم در کشورهای در حال توسعه سواستفاده می شود، چون سیستم های این کشورها افتضاح هستند. آنها زیر یوغ دولت های فاسد و کنترل های سرمایه زندگی می کنند و در مناطقی هستند که قوانین مناسبی وجود ندارد. آنها ارزهای پایدار ندارند و در نتیجه زیرساخت های بانکی و مدیریت ریسک خوبی ندارند تا بتوانند به ثروت برسند.

هاسکینسون گفت که برای او اهمیتی ندارد که این زیرساخت ها روی پولکادات یا اتریوم و یا حتی بیت کوین اجرا شوند. اما او کاردانو را ایجاد کرد، چون هیچ کس به مسئله نابرابری ثروت در مقیاس جهانی نپرداخته است.

کاربران کاردانو را برای استیکینگ ترجیح می دهند

شرکت تجزیه و تحلیل داده CryptoDiffer  در 20 آوریل ارقامی را منتشر کرد که نشان دهنده وضعیت استیکینگ در تمام پلتفرم ها بود. تقریبا 153.5 میلیارد دلار در همه پلتفرم ها سرمایه گذاری شده است. کاردانو و پولکادات به ترتیب با 28.95 و 25.43 میلیارد دلار، بیشترین میزان استیکینگ را به خود اختصاص داده اند.

در ضمن، فقط 8.6 میلیارد دلار در اتریوم سرمایه گذاری شده است که 3 درصد از کل استیکینگ را تشکیل می دهد. دلیل این امر این است که استیکینگ در این پلتفرم کاربران را ملزم می کند تا دارایی های اتریوم خود را برای مدت نامحدود قفل کنند. توسعه دهندگان انتظار دارند که بخش برداشت ها در فاز دوم اتریوم 2.0  فعال شود. این فاز احتمالا دو سال دیگر اجرا خواهد شد.

استیکینگ
وضعیت استیکینگ در پلتفرم ها
منبع newsbtc.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. وحید می گوید

    سلام
    dot یا همون پلکادات بزودی با برنامه هایی که دارد رشد بالایی تجربه خواهد کرد