در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین به کف خود رسیده است؟ نظر تحلیلگران چیست؟

0 613

بازار ارز رمزنگاری هفته سختی را پشت سر گذاشت و دلیل آن عمدتا سقوط بلاک چین ترا با رسیدن ارزش توکن LUNA به نزدیک صفر و اثر دومینویی آن بر قیمت بیت کوین، اتریوم و آلت کوین بود. همچنین فشار فروش زیاد به خاطر کاهش ارزش برخی ارزهای پایدار مانند UST از سطح ثابت 1 دلاری خود بر بازار اثر منفی گذاشت.

بازار ارز رمزنگاری از اواخر سال 2021 وارد مرحله نزولی شد، زیرا  شاخص دلار آمریکا تقویت شد و فدرال رزرو در بیانیه هایی اعلام کرد که نرخ بهره را در طول سال 2022 افزایش خواهد داد.

طبق گزارش اخیر دلفی دیجیتال، شاخص قدرت نسبی 14 ماهه دلار (DXY) از عدد 70 عبور کرده و این اتفاق برای اولین بار از اواخر سال 2014 تا سال 2016 رخ داده است.

شاخص دلار
شاخص دلار

این مهم است، زیرا 11 مورد از 14 موردی که قبلا این اتفاق رخ داده (تقریبا در 78 درصد مواقع)، شاخص دلار در 12 ماه بعد تقویت شده است و اگر این بار هم تکرار شود، بازار ارز رمزنگاری با روند نزولی شدیدتری روبرو خواهد شد.

بیت کوین
شاخص دلار در برابر قیمت بیت کوین

به طور متوسط، شاخص دلار پس از این که شاخص قدرت نسبی آن به بالای عدد 70 رسید، تقریبا 5.7 درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، عدد شاخص قدرت نسبی در 13 مه شاخص دلار را به 111 (بالاترین سطح آن از سال 2002) بسیار نزدیک خواهد کرد.

دلفی دیجیتال خاطرنشان کرد:

اگر همبستگی بین بیت کوین و شاخص دلار نسبتا بالا باقی بماند، خبر خوشایندی برای بازار ارزهای رمزنگاری نخواهد بود.

بیت کوین در یک منطقه کلیدی برای رسیدن به کف خود است

اکنون بیت کوین در حال تست مجدد میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای خود نزدیک به سطح 26990 دلار است که به گفته دلفی دیجیتال، این میانگین متحرک در گذشته به عنوان یک منطقه مهم برای کف قیمت عمل کرده است.

قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین

بیت کوین همچنان تلاش می کند تا بالاتر از منطقه حمایت هفتگی بلند مدت خود در 28000 تا 30000 دلار باقی بماند. این منطقه در طول سقوط شدید اخیر بازار ثابت کرد که یک منطقه حمایت قوی است.

در حالی که بسیاری از معامله گران در روزهای اخیر برای فروش هجوم آورده اند، دن مورهِد (مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری پنترا کپیتال (Pantera Capital)) برخلاف بازار اقدام به خرید کرده است. وی خاطرنشان کرد که بهتر است زمانی بخرید که قیمت بسیار پایین تر از روند باشد، اکنون یکی از آن مواقع است.

ورودی سرمایه
روند قیمت بیت کوین و جریان ورود سرمایه به آن

با این حال، دلفی دیجیتال اشاره کرد که بهترین فرصت ها یا “معاملات” در بازار زیاد طول نمی کشند. از آنجایی که بیت کوین برای مدتی در منطقه 28000 تا 30000 دلار معامله می شود، هرچه مدت طولانی تری در این منطقه باشد، احتمال ادامه روند صعودی آن افزایش خواهد یافت.

در صورت کاهش بیشتر، منطقه حمایت هفتگی 22000 تا 24000 دلار و منطقه 19000 تا 24000 دلار (بالاترین سطح سال 2017) مناطق حمایت بعدی خواهند بود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.