در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادامه کاهش قیمت بیت کوین؛ تقلید USDT از UST

0 540

قیمت بیت کوین در 12 مه از منطقه محدود معاملاتی بلند مدت خود خارج شد، چون فشار فروش مداوم باعث کاهش قیمت به سطوح سال 2020 شد.

بیت کوین
نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین

کاهش قیمت تدر (تتر) از سطح ثابت 1 دلاری خود

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که بیت کوین تا سطح 26700 دلار کاهش یافته که این پایین ترین سطح آن از 28 دسامبر 2020 تاکنون است.

این کاهش در حالی رخ داد که سقوط ارز پایدار تدر بر بازار ارز رمزنگاری اثر منفی گذاشت و همچنین شایع شده که حتی صندوق های بزرگ نیز به دلیل سقوط LUNA و UST با مشکلات پرداخت بدهی مواجه شده اند.

قیمت توکن ترا (LUNA) همچنان به روند نزولی خود ادامه می دهد و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 0.09 دلار بود. این در حالی است که قیمت آن در آغاز ماه مه در حدود سطح 80 دلار بود.

ترا
نمودار روزانه قیمت ترا

ارزش ترا یو اس دی (UST) نیز در حدود 0.64 دلار بود که هنوز فاصله زیادی با سطح 1 دلار دارد، اما نسبت به پایین ترین سطح این هفته، دو برابر افزایش یافته است.

ترا یو اس دی
نمودار 1 ساعته UST

با این وجود، فشار فزاینده ای در بازار ارز رمزنگاری مشاهده می شود، زیرا ارز پایدار تدر نیز به زیر سطح ثابت 1 دلاری خود سقوط کرده و ظاهرا در حال کپی برداری از سقوط UST است. ارزش تدر تا سطح 0.92 کاهش یافته، اما در زمان نگارش این مطلب در حدود سطح 0.984 بود.

تدر
نمودار 1 ساعته USDT

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تدر، در مورد ثبات سیستم گفت که برداشت تدر طبق معمول پیش می رود.

داده های شرکت تحلیل داده کریپتوکوانت نشان می دهند که خروجی ارزهای پایدار از صرافی های ارز رمزنگاری به بالاترین میزان خود رسیده است.

ارز پایدار
خروجی ارز پایدار از صرافی های ارز رمزنگاری

لیکوئید شدن 1.22 میلیارد دلار در 24 ساعت

در مورد از دست دادن کف منطقه کلان که در ژانویه 2021 ایجاد شده، تحلیلگران همچنان ادعا می کنند که سطوح فعلی یک فرصت خوب برای ورود به موقعیت هستند.

معامله گر معروف با نام مستعار “Rekt Capital” استدلال می کند:

هر چیزی را که در یک روند نزولی کلان از دست بدهید، در یک روند صعودی کلان چندین برابر آن را به دست خواهید آورد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بازارها در زمانی که به شدت نزولی هستند توجه کنید.

توییت 11 مه بر اهمیت این منطقه کلان تاکید کرد؛ اگر بیت کوین این منطقه سبز (حمایت) را از دست بدهد، وارد یک روند نزولی چند ماهه خواهد شد.

قیمت بیت کوین
نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

میزان کاهش قیمت ها در موقعیت های لیکوئید شده منعکس شد. طبق داده های کوین گلس (Coinglass) مقدار لیکوئید شده از موقعیت های بیت کوین و آلت کوین ها در 24 ساعت گذشته بیش از 1.2 میلیارد دلار بوده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.