در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پاداش یک میلیون دلاری برای پیدا کردن باگ های به روزرسانی Merge

0 579

در حالی که به روزرسانی Merge یکی از مورد انتظارترین رویدادها در بازار ارز رمزنگاری است، اما عاری از برخی مشکلات و موانع نیست. با این حال، توسعه دهندگان اتریوم خیلی سریع برای رفع  این مشکلات اقدام می کنند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

توسعه دهندگان بر روی انتقال اتریوم به اثبات سهام کار می کنند. این انتقال شبکه اصلی اتریوم را کاملا متحول می کند تا با مکانیسم اجماع اثبات سهام فعالیت کند و این مدل از اجماع نیاز به استیکنگ دارد. از این رو، کاربران می توانند به راحتی اتریوم های خود را طبق قوانین بلاک چین استیکینگ کنند.
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟

توسعه دهندگان قبلا بیکن چین را راه اندازی کردند که کاربران از طریق آن می توانند اتریوم های خود را استیکینگ کنند. اما شبکه اصلی اتریوم همچنان از مکانیسم اثبات کار استفاده می کند. به روزرسانی Merge فرایند کاملی است که شبکه اصلی و بیکن چین را ادغام می کند و پس از آن شبکه اصلی با مدل اجماع اثبات سهام به کار خود ادامه خواهد داد.
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟

پیدا شدن باگ در دو کلاینت اتریوم

کلاینت های اتریوم اخیرا نسخه های جدید خود را منتشر کرده اند که بخشی از آخرین مراحل انجام به روزسانی شبکه اصلی هستند. اما باگ هایی در نسخه های جدید کلاینت های Nethermind  و Geth کشف شده اند. در حالی که Nethermind دارای باگ در نسخه “1.14.0” است، باگ Geth در نسخه “1.14.0” وجود دارد.

با نزدیک تر شدن به زمان به روزرسانی Merge، اکثر کلاینت های اتریوم نسخه های جدید خود را برای به روزرسانی های شبکه اصلی منتشر کرده اند. این کلاینت ها عبارتند از: کلاینت Geth نسخه 1.10.22، کلاینت Besu نسخه 22.7.1، کلاینت Nethermind  نسخه 1.14.0، کلاینت Teku نسخه 22.8.1، کلاینت Prysm نسخه 3.0.0، کلاینت Lighthouse نسخه 3.0.0 و کلاینت Erigon نسخه 2022.08.02-alpha.

با این حال، پیدا شدن باگ ها در دو کلاینت اتریوم تاثیری بر ادغام شبکه اصلی اتریوم با بیکن چین نخواهد داشت. بنابراین، تاریخ تعیین شده برای به روزرسانی Merge همچنان 15 سپتامبر خواهد بود. در حالی که آماده سازی برای این به روزرسانی ادامه دارد، کاربران می توانند کلاینت های دیگر را انتخاب کنند.

بر طرف شدن باگ ها توسط تیم توسعه

پیتر سیلاگی (توسعه دهنده اتریوم) در توییتی در 23 آگوست از وجود یک باگ رگرسیون در نسخه Geth1.10.22 (Promavess) خبر داد. سیلاگی گفت که این رگرسیون احتمالاً یکی از درخواست‌های دریافت تغییرات (pull requests) بوده که تیم بلاک چین با مدل ذخیره‌سازی جدید ادغام کرده است.

او در توییت دیگری تاکید کرد که این باگ احتمالا روی کسانی که نسخه جدید را اجرا می کنند تاثیر خواهد گذاشت و باعث تخریب پایگاه داده و در نتیجه از دست رفتن اطلاعات آنها می شود. وی افزود که از دست رفتن اطلاعات در زمان خاموش شدن سیستم اتفاق می افتد و به همین دلیل است که تست های آنها نتوانسته این باگ را پیدا کنند.

توسعه دهندگان پس از یک روز موفق شدند راه حلی برای رفع این باگ ها ارائه دهند. Go Ethereum یک Hotfix برای رفع این باگ منتشر کرد. این تیم به کسانی که نسخه خود را به روزرسانی کرده بودند توصیه کرد که به نسخه قبل برگردند و سیستم را دوباره اجرا کنند و ببینند که آیا همه چیز خوب کار می‌کند یا خیر.

دنیل سی (توسعه دهنده اصلی Nethermind ) نیز به توییت سیلاگی پاسخ داد و گفت که یک باگ رگرسیون مشابه در نسخه 1.14.0 پیدا شده است. اما تیم توسعه با تغییر به مرحله تثبیت دقیق قبل از به روزرسانی Merge، این باگ را برطرف کرده است.

چهار برابر شدن پاداش برای پیدا کردن باگ های اتریوم

بنیاد اتریوم اعلام کرد که پیش از انتقال بلاک چین به اثبات سهام، پاداش پیدا کردن باگ های این شبکه را چهار برابر افزایش می دهد.

این بنیاد در یک پست وبلاگ در روز چهارشنبه گفت که از 24 آگوست تا 8 سپتامبر، پاداش هکرهای کلاه سفید که بتوانند آسیب پذیری های مهم مرتبط با به روزرسانی Merge را پیدا کنند، چهار برابر خواهد شد. به گفته این بنیاد، سقف پاداش پیدا کردن باگ های بسیار مهم (آنهایی که تاثیر زیادی یا احتمال تاثیر زیاد بر بلاک چین دارند) تا یک میلیون دلار است. این برنامه پاداش همچنین اجازه ارسال باگ های کم، متوسط و پر خطر را نیز می دهد.

این بنیاد گفت که شبکه اتریوم ابتدا باید با به روزرسانی بلاتریکس (برنامه ریزی شده برای 6 سپتامبر) در بیکن چین فعال شود و احتمالا به روزرسانی Merge بین 10 تا 20 سپتامبر انجام خواهد شد.

منبع bitcoinist cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.