در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

واکنش منفی بازارهای مالی به سخنرانی جروم پاول

0 633

همانطور که انتظار می رفت، قیمت بیت کوین بعد از سخنرانی جروم پاول (رئیس فدرال رزرو) در کنفرانس اقتصادی جکسون هول کاهش یافت. قیمت این ارز قبل از این سخنرانی تا حدود سطح 21800 دلار افزایش یافت، اما پس از اظهارات پاول در مورد سیاست های پولی فدرال رزرو تقریبا 6 درصد کاهش یافت و به نزدیک سطح 20000 دلار رسید.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

پاول با اشاره به کمیته تعیین نرخ بهره فدرال رزرو گفت که تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال رزرو برای افزایش 0.5 یا 0.75 درصدی نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر به داده های آتی نرخ تورم و پیشرفت ها در مهار آن بستگی دارد. وی گفت:

برای مهار نرخ تورم باید به سیاست انقباض پولی ادامه دهیم. بازگرداندن ثبات قیمت مدتی طول می کشد و مستلزم استفاده از ابزارهای ما برای ایجاد تعادل بهتر در تقاضا و عرضه است.

جاش اولزووییچ، از شرکت سرمایه گذاری Valkyrie Investments، درایمیلی نوشت که انتظار می رود نرخ بهره در ماه سپتامبر 0.75 درصد افزایش یابد و این افزایش احتمالا تاثیر زیادی بر بازارها نخواهد داشت. روند نرخ افزایش بهره  تا مهار تورم و بازگشت نرخ بیکاری به رقم مورد نظر،همچنان ادامه خواهد یافت.

ادوراد مویا، تحلیل گر ارشد در Oanda، در ایمیلی نوشت:

دارایی های پرریسک همچنان ضعیف عمل می کنند، چون مبارزه پاول با تورم، تهاجمی باقی می ماند، حتی اگر باعث کاهش رشد اقتصادی شود.

اکثر آلت کوین ها نیز پس از سخنرانی پاول سقوط کردند. اتریوم با 11 درصد کاهش به زیر سطح 1500 دلار رسید. بازارهای سهام نیز با کاهش روبرو شدند. S&P 500 و نزدک به ترتیب 3.25 و 3.8 درصد کاهش داشتند، چون واکنش سرمایه گذاران سهام به اظهارات پاول منفی بود.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

نمودار روزانه

بیت کوین در نمودار روزانه دیگر در کانال صعودی قرار ندارد. الگوی مثلث دوباره ظاهر شده، چون قیمت به زیر خط روند بالایی این مثلث شکسته است. همچنین، سفارش های خرید کمی در بالای خط روند 22000 دلار وجود دارد.
معرفی قوی ترین الگوهای قیمتی در تحلیل های تکنیکال

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

قیمت از حمایت کافی برای شکست به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 22200 دلار) برخوردار نیست. شاخص قدرت نسبی نزدیک به عدد 30 است و نشان می دهد که کنترل حرکت قیمت در دست فروشندگان است. خریداران نمی توانند در نمودار روزانه حرکتی ایجاد کنند، چون حجم معاملات در آخر هفته (شنبه و یکشنبه) پایین است.

همچنین قیمت در نمودار روزانه در 19 آگوست به زیر الگوی “گُوِه افزایشی” خود شکست و همانطور که قبلا ذکر شده، هدف این الگوی نزولی حدود سطح 17600 دلار است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته، قیمت به سطح حمایت 20000 دلار نزدیک شده که باید حفظ شود. حجم فروش احتمالا افزایش خواهد یافت، چون حجم پایین معاملات در آخر هفته فروشندگان را مجبور می کند تا سطح 19000 دلار را هدف بعدی خود قرار دهند. کف 17700 دلار خیلی دور از سطوح فعلی نیست.

میانگین متحرک
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی صلیب نزولی تشکیل داده که به معنای کاهش بیشتر قیمت است. قیمت در زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 22400 دلار) است. خط بالای الگوی مثلث مقاومت سنگین در سطوح بالاتر از 22000 دلار را نشان می دهد.

اگر بیت کوین در نمودار 4 ساعته به زیر الگوی “پرچم نزولی” خود بشکند، به حدود سطح 19250 دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
منبع coindesk cryptopolitan cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.