در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین از 33000 دلار عبور کرد؛خروج 35000 بیت کوین از صرافی کوین بیس

0 1,930

با عبور قیمت بیت کوین از سطح 32500 دلار در تاریخ 2 ژانویه، صرافی کوین بیس شاهد افزایش چشمگیر فعالیت خرید بود. تحلیلگران می گویند این روند یادآور انباشت توسط شرکت مایکرواستراتژی بود و احتمالا با سفارش های خرید نهادهای سرمایه گذاری تقویت شده است.

کوین بیس
نمودار روزانه قیمت بیت کوین (کوین بیس)

تقویت روند صعودی بیت کوین توسط خریداران کوین بیس

براساس داده های کریپتوکوانت، صرافی کوین بیس پرو خروجی بیش از 35000 بیت کوین به ارزش 1 میلیارد دلار را در روز شنبه ثبت کرد.

به گفته کی یانگ جو، مدیر عامل شرکت کریپتوکوانت، این خروجی بزرگ یک روز پس از خروج 12063 بیت کوین از این صرافی انجام شد و بیانگر فومو در بین نهادهای سرمایه گذاری است. کی قبل از شکست سطح 30000 دلار گفت:

12063  بیت کوین به تازگی از کوین بیس خارج شدند. آنها به چندین کیف پول سرد انتقال یافتند. شکست سطح 30000 دلار سخت خواهد بود، اما نهادهای سرمایه گذاری اهمیتی نمی دهند و این ارز را بیشتر می خرند.

خروجی کوین بیس
خروجی بیت کوین کوین بیس

خروجی های بزرگ از کوین بیس پرو معمولا به کیف پول های سرد کوین بیس انتقال می یابند و در آنجا نگهداری می شوند. با نزدیک شدن قیمت به سطح 29500 دلار روند خروجی کوین بیس افزایش یافت. یانگ جو گفت که این معاملات از طریق فرابورس (OTC) انجام شدند. این گونه اقدامات موجب روند صعودی بیت کوین و همچنین کاهش موجودی صرافی ها می شوند.

نهادهای سرمایه گذاری برای خرید یا فروش مقادیر زیاد از طریق فرابورس اقدام می کنند. آنها معمولا برای جلوگیری از تاثیرگذاری بر قیمت نقدی بازار، معاملات فرابورسی انجام می دهند.

افزایش خرید بیت کوین و تاثیر آن بر عرضه

روند صعودی بیت کوین از کف 10000 دلار در اکتبر سال 2020 عمدتا توسط تقاضا از طرف نهادهای سرمایه گذاری تقویت شد. طی چهار هفته گذشته، این روند صعودی سرعت چشمگیری داشته و قیمت از سطح 19000 دلار به بالای سطح 30000 دلار رسیده است.

در حالی که ادعای یانگ جو مبنی بر این که نهادهای سرمایه گذاری اکنون به خاطر فومو خرید می کنند، می تواند چالش برانگیز باشد، شواهدی وجود دارند که نشان می دهند تقاضای مداوم از طرف این نهادها منجر به کمبود عرضه و در نتیجه ادامه روند صعودی قیمت خواهد شد.

برای مثال، حداقل 47000 بیت کوین در دو روز اول سال جاری از کوین بیس پرو خارج شده اند، این در حالی است که استخراج کنندگان کمی بیش از 2000 بیت کوین استخراج کرده اند. قیمت این ارز از سطح 29800 دلار به بیش از 33000 دلار رسید و هم اکنون در حدود سطح 34400 دلار است.

اختلاف قیمت بیت کوین در صرافی کوین بیس و بایننس

در 48 ساعت گذشته، قیمت در صرافی کوین بیس بالاتر از بایننس بوده است. در یک برهه از زمان، قیمت بیت کوین در کوین بیس 100 دلار بیشتر از بایننس بود.

وقتی قیمت بیت کوین از سطح 30000 دلار عبور کرد، اختلاف قیمت به 350 دلار رسید. برای مثال، زمانی که بیت کوین در بایننس در سطح 30000 دلار معامله می شد، قیمت این ارز در کوین بیس در سطح 30350 دلار بود.

قبل از این روند صعودی، کی یانگ جو گفت که خروجی پایین کوین بیس برای ادامه بیت کوین خطرناک است. وی اظهار داشت که برای شروع روند صعودی جدید، باید خروجی ها افزایش پیدا کنند. سرانجام این اتفاق رخ داد و همانطور که در بالا اشاره شد، خروجی های بیت کوین افزایش یافتند و روند صعودی آن را تقویت کردند.

چرا بیت کوین توجه همه را به خود جلب کرده است

طبق گفته آشوات بالاکریشنان،تحلیلگر دِلفی دیجیتال، بیت کوین از زمانی که از بالاترین سطح تاریخ خود عبور کرده، جذاب تر شده و توجه همه را به خود جلب کرده است.

هنگامی که قیمت بیت کوین در حدود سطح 4000 دلار در نوسان بود، احتمال روند نزولی این ارز خیلی بالا بود و همچنین در مورد چشم انداز میان مدت آن عدم اطمینان وجود داشت.

اما از زمانی که بیت کوین از سطح 20000 دلار عبور کرده، بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در کوتاه مدت، روایتی مشهور که می تواند قیمت بیت کوین را بالاتر ببرد این فرضیه است که احتمالا نهادهای سرمایه گذاری در ماه دسامبر به دلیل مشکلات حسابداری بیت کوین خریداری نکرده اند.

برخی از تحلیلگران می گویند که ممکن است نهادهای سرمایه گذاری بیشتری در سه ماهه اول سال 2021 وارد موقعیت های خرید شوند. اگر این اتفاق رخ دهد، بیت کوین شاهد روند صعودی قوی تر و گسترده تری خواهد بود.

منبع coindesk cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.