در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ETF اسپات بیت کوین محرک اصلی افزایش قیمت در بازار ارز رمزنگاری

0 165

قیمت بیت کوین در بامداد روز سه شنبه از سطح 35000 دلار عبور کرد و به بالاترین سطح از ماه مه 2022 رسید، چون بازار ارز رمزنگاری به روند صعودی اکتبر خود در بحبوحه امید به تایید ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده امریکا ادامه داد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین 

افزایش 12 درصدی قیمت بیت کوین منجر به لیکوئید شدن 327 میلیون دلار از موقعیت ها در کل بازار ارز رمزنگاری شد. طبق داده های تریدینگ ویو، بیت کوین در ساعت 01:30 بامداد سه شنبه (به وقت ایران) در حدود سطح 31629 دلار معامله می شد و 40 دقیقه بعد (ساعت 02:10)  به سطح 34140 دلار رسید.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

 ETF اسپات

در زمان انتشار این مطلب، قیمت این ارز بزرگ بازار در حدود سطح 34000 دلار نوسان می کرد که هنوز هم بالاتر از سقف سالانه 31400 دلار در 13 جولای است. در آن زمان، بازار ارز رمزنگاری به دلیل هیجان پیرامون پیروزی ریپل در پرونده شکایت SEC برای مدت کوتاهی رشد کرد.

براساس گزارش شرکت کوین گلس، موقعیت های معاملاتی بیش از 81000 تریدر لیکوئید شده است. بزرگ ترین موقعیت لیکوئید شده در صرافی بایننس رخ داد و موقعیت یک تریدر به ارزش 9.98 میلیون دلار لیکوئید شد.

تایید ETF اسپات بیت کوین نزدیک است؟

دادگاه استیناف آمریکا در روز دوشنبه رسما به SEC دستور داد تا درخواست تبدیل صندوق تراست گری اسکیل به ETF اسپات بیت کوین را بازبینی کند و بسیاری معتقدند که این نهاد نظارتی اکنون گزینه ای جز پذیرش آن را ندارد.

علاوه بر این، ETF پیشنهادی شرکت بلک‌راک (تحت عنوان iShares Bitcoin Trust) در وب سایت شرکت خدمات مالی “Depository Trust & Clearing Corporation” با نماد “iBTC” فهرست شده است. این شرکت  که با بیشتر کشورهای جهان همکاری نزدیکی دارد، خدمات تهاتر و تسویه را برای بازارهای مالی، از جمله نزدک، انجام می دهد. اگرچه این فهرست به منزله تایید ETF توسط SEC نیست، نشان می دهد که شرکت بلک‌راک نسبت به آینده صندوق پیشنهادی خود کاملا مطمئن است.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در پستی در پلتفرم ایکس نوشت که چنین فهرستی “بخشی از فرایند تایید و راه اندازی یک ETF در بازار” است.

بیت کوین

وی افزود:

اقدامات شرکت بلک راک برای یک ETF مطابق با قوانین و رسوم است که انتظار دارد در یک هفته یا بیشتر راه اندازی شود. اما براساس شنیده ها این اتفاق در یک یا دو ماه رخ خواهد داد.

منبع cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.