در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 30000 دلار

0 379

روند صعودی بیت کوین در بالای سطح 30000 دلار حداقل به طور موقت متوقف شده است. طبق داده های کوین مارکت کپ، قیمت این ارز بزرگ تا سطح 29247 دلار کاهش یافت که این پایین ترین سطح آن در یک هفته گذشته است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

روند صعودی
نمودار یک روزه بیت کوین

سرمایه گذاران پس از انتشار داده های نرخ تورم در هفته گذشته (که پایین تر از انتظارات بود)، قیمت بیت کوین را برای اولین بار پس از ژوئن 2022 به بالای سطح 30000 دلار رساندند. جو دی‌پاسکوال، مدیر عامل بیت‌بول کپیتال، در ایمیلی نوشت که قیمت از سطح 28000 دلار افزایش یافت، اما برای تست سطح حمایت برگشت نکرد. وی گفت:

اگرچه قیمت به بالای سطح 30000 دلار شکست، احتمالا به دنبال ایجاد حمایت در سطح های پایین است و قبل از ادامه روند صعودی، باید تثبیت شود. شاخص قدرت نسبی و استوکاستیک RSI به جهش رو به بالای قیمت اشاره می کنند.

طبق گفته دی‌پاسکوال، چیزی که خریداران منتظر آن هستند، برگشت قوی قیمت از منطقه 28000 تا 29000 دلار و پس گرفتن سطح 30000 دلار در روزهای آینده است. اگرچه وی پیش بینی کرد که قیمت ممکن است قبل از برگشت، به سطح 23000 دلار کاهش یابد. در این صورت، احتمالا زمان بیشتری طول خواهد کشید تا روند صعودی محقق شود.

لیکوئید شدن موقعیت های لانگ

داده های کوین گلس نشان می دهند که از عصر روز یکشنبه بیش از 32 میلیون دلار از موقعیت های لانگ و حدود 1 میلیون دلار از موقعیت های شورت بیت کوین لیکوئید شده است. معمولا، لیکوئید شدن موقعیت های لانگ منجر به کاهش قیمت به سطوح پایین تر می شود.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

برخی از تحلیلگران کف منطقه فعلی را 28500 می دانند که قیمت ممکن است آن را تست کند. تحلیلگر با نام مستعار XO در توییتی نوشت که سطح حمایت 29200 دلار مانع کاهش قیمت شده، اما قیمت احتمالا سطح 28600 دلار را تست مجدد خواهد کرد.

کیت آلن، از بنیانگذاران Material Indicators، میانگین متحرک 21 روزه در سطح 28860 دلار را سطح حمایت کوتاه مدت تعیین کرد. به گفته آلن، اگر این سطح حفظ نشود، قیمت احتمالا میانگین متحرک 200 هفته ای در 25860 دلار را تست خواهد کرد که حدود 12 درصد پایین تر از سطح فعلی است.

تاثیر اقتصاد کلان بر قیمت بیت کوین

ریاض کری (Riyad Carey)، تحلیلگر شرکت داده ارز رمزنگاری Kaiko، گفت که احتمالا چندین عامل اقتصاد کلان، از جمله جهش دلار آمریکا به بالای 102 در روز دوشنبه و انتشار مجموعه ای از گزارش ها درآمدهای سه ماهه اول سال 2023، موجب کاهش قیمت بیت کوین شده اند. وی خاطرنشان کرد که شاخص دلار آمریکا و قیمت بیت کوین همبستگی معکوس دارد و این همبستگی از ابتدای سال 2023 کاهش یافته است.

قیمت سایر ارزهای رمزنگاری و بازار سهام

قیمت اتریوم تا سطح 2084 دلار کاهش یافت و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 2100 دلار نوسان می کرد. قیمت این ارز پس از به روزرسانی شانگهای به بالای سطح 2000 دلار شکست. آوالانچ با افزایش 10 درصدی به سطح 21.3 دلار رسید. توکن DYDX نیز با 5 درصد رشد به بالای سطح 3 دلار افزایش یافت.
آوالانچ (Avalanche) چیست و چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارد؟

شاخص بازار کوین دسک (CMI) که عملکرد کلی بازار ارز رمزنگاری را اندازه گیری می کند، در 24 ساعت گذشته 2 درصد کاهش داشته است.

سهام مرتبط با ارزهای رمزنگاری پس از افزایش در اواخر هفته گذشته، در روز دوشنبه کاهش یافتند. سهام صرافی کوین بیس (COIN) و شرکت استخراج ماراتن دیجیتال هولدینگ (MARA) بیش از 3 درصد سقوط کردند. سهام شرکت مایکرواستراتژی (MSTR) حدود 5 درصد کاهش یافت.

بازار سهام عملکرد متفاوتی داشت، در حالی که سرمایه گذاران منتظر گزارش های درآمدی تعدادی از بانک های بزرگ آمریکا (از جمله بَنک آو امریکا (BAC) و گلدمن ساکس (GS)) بودند. شاخص S&P 500 و نزدک به ترتیب 0.1 و 0.2 درصد افت کردند. میانگین صنعتی داو جونز ثابت بود.

منبع coindesk cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.