در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین برای یک شورت اسکوئیز بزرگ آماده می شود

0 436

به گفته یک تحلیلگر، با توجه به این که بیت کوین در نزدیک سطح 70000 دلار نوسان می کند، گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر این که دارندگان موقعیت های شورت به دلیل ضعیف شدن روند نزولی و روند صعودی سریع تر، فشار را احساس می کنند که این می تواند قیمت را به سطح 80000 دلار برساند.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

منبع تحلیل مالی “The Kobeissi Letter” در 26 مارس در پستی در پلتفرم ایکس نوشت:

این یک نشانه واضح از رخ دادن شورت اسکوئیز است، چون ما به منطقه اوج جدید رسیده ایم.

این منبع تحلیلی توضیح داد که عامل اصلی شورت اسکوئیز اختلاف بین موقعیت های لانگ نهادهای سرمایه گذاری و موقعیت های شورت صندوق های پوشش سرمایه بوده که “به بالاترین حد خود” رسیده است.

بازار صعودی

در این پست آمده، در حالی که صندوق های پوشش سرمایه نزدیک به 15000 قرارداد شورت دارند، موقعیت های لانگ نهادهای سرمایه گذاری حدود 20000 است.

طبق داده های کوین مارکت کپ، طی هفت روزگذشته بیت کوین نوسانات زیادی داشته و در 20 مارس به کف 61224 دلار رسید و در 26 مارس به 71511 دلار افزایش یافت که این رشد 8.7 درصدی از کف هفته گذشته را نشان می دهد.

لیکوئید شدن موقعیت های شورت در صورت ادامه روند صعودی

بیت کوین در حال حاضر در حدود 70000 دلار نوسان می کند. طبق داده های شرکت کوین‌گلس، اگر قیمت آن به سطح 71000 دلار برسد، 156.18 میلیون دلار از موقعیت های شورت لیکوئید خواهد شد. افزایش به سطح 75000 دلار باعث لیکوئید شدن 3.85 میلیارد دلار از این موقعیت ها می شود.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

پاو هوندال، تحلیلگر بازار، گفت که ممکن است بیت کوین به رکوردهای جدیدی برسد. در حال حاضر، بالاترین سطح آن 73737 دلار است.

در حال حاضر، احتمال یک حرکت صعودی قوی بالا است. اگر شورت اسکوئیز رخ دهد، بیت کوین می تواند تا سطح 80000 دلار افزایش یابد و از آنجا در برهه ای از سال جاری میلادی به سطح 100000 دلار خواهد رسید.

کوری کلیپستن، مدیرعامل سوان بیت کوین، گفت در حالی که از تماشای رقابت بین دارندگان موقعیت های لانگ و شورت لذت می برد، در نهایت یک گروه شکست خواهد خورد.

هوندال گفت که این یک نبرد کلاسیک بین خریداران و فروشندگان نیست. مدیران دارایی موقعیت های لانگ زیادی دارند. البته، آنها برای کاهش ریسک خود، هم موقعیت لانگ و هم موقعیت شورت دارند.

به گفته کلیپستن، افزایش فعالیت معاملاتی در بیت کوین می تواند به دلیل انتظار هاوینگ پیش رو باشد که برای 21 آوریل برنامه ریزی شده است. رویداد هاوینگ از نظر تاریخی با معاملات سفته بازی همراه است، که در آن معامله گران با شایعه می خرند و با اخبار می فروشند.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

به خاطر داشته باشید که اگرچه قیمت ممکن است به رویداد هاوینگ واکنش مثبت نشان دهد، این احتمال نیز وجود دارد که پس از این رویداد شاهد کاهش آن باشیم.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.