در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تریدرها منتظر تکرار روند صعودی دوج کوین مشابه سال 2021

0 414

حرکات اخیر قیمت دوج کوین شباهت بسیار زیادی به آنچه در اواخر سال 2020 مشاهده شده، دارد. در آن زمان این میم کوین در یک بازار نزولی جهش کرد و در اوایل سال 2021 بیش از 1000 درصد افزایش یافت.

آیا تاریخ برای دوج کوین تکرار می شود؟

یکی از اصول مهم نظریه داو این است که روند قیمت دارایی ها خود به خود تکرار می شود و مطابق با جمله معروف مارک تواین که “تاریخ هرگز تکرار نمی شود، بلکه گاهی اوقات برخی رویدادهای مشابه دوباره رخ می دهند”، عمل می کند. از این رو، معامله گران بررسی می کنند که آیا حرکت فعلی قیمت دوج کوین شباهتی با حرکت های آن در گذشته دارد یا نه، تا بتوانند آینده را پیش بینی کنند.

قیمت دوج کوین اخیرا به بالای میانگین متحرک های ساده 50، 100 و 200 هفته ای افزایش یافته و به نوسان طولانی مدت 20 ماهه خود در یک منطقه محدود پایان داده است. میانگین متحرک ساده 50 هفته ای به بالای میانگین متحرک ساده 100 هفته ای رسیده که نشان دهنده تغییر حرکت به صعودی است.
معرفی شاخص های تکنیکال و چگونگی استفاده از آنها؛ میانگین متحرک

هر دو مورد شباهت بسیار زیادی به آنچه در اواخر سال 2020 رخ داده، دارند. این الگوی تکرار شونده مهم است، زیرا دوج کوین شاهد رشد انفجاری در پنج ماه اول سال 2021 بود.

دوج کوین

نوسان دوج کوین در یک منطقه محدود برای 20 ماه

دوج کوین مدت 20 ماه را در یک بازار نزولی شدید قرار داشت و بین منطقه 5 تا 15 سنت نوسان می کرد تا این که در اواخر ماه گذشته به بالای این منطقه شکست.

دوج کوین در نیمه دوم سال 2019 و کل سال 2020 نیز شاهد نوسان 20 ماهه مشابهی در یک منطقه محدود بود که زمینه روند صعودی قوی آن را در اوایل سال 2021 فراهم کرد. در آن زمان، قیمت این میم کوین تا ماه مه با افزایش 3600 درصدی به سطح 37 سنت رسید.

بنابراین، اگر الگوی سال 2019 تا 2020 تکرار شود، دوج‌کوین در مسیر صعود به سطوح بالاتر با کمترین مقاومت روبرو خواهد شد. بررسی دقیق تر نمودار نشان می دهد که روند صعودی دوج‌کوین سریع بوده، اما به ندرت بیش از شش ماه طول کشیده است. با این حال، سقوط پس از صعود آن و رسیدن به کف و مرحله تثبیت آن نزدیک به سه سال طول می کشد.

دیگر سیگنال صعودی

شباهت دیگر بین شرایط فعلی و سال 2020 این است که انتظار می رود بانک های مرکزی بزرگ، از جمله فدرال رزرو آمریکا، نرخ بهره را در ماه های آینده کاهش دهند. انتظار تغییر موضع به سمت سیاست پولی انبساطی خبر خوبی برای دارایی های ریسکی است. بانک های مرکزی سراسر جهان نرخ بهره را در سال 2020 نزدیک به صفر نگه داشته بودند.

با این حال، داده های گذشته فقط به عنوان راهنمایی برای پیش بینی قیمت (به ویژه ارزهای غیر جدی مانند دوج کوین و سایر میم کوین ها) هستند و نتایج آینده را تضمین نمی کنند. تغییر روند بیت کوین به نزولی می تواند به تنهایی قیمت دوج کوین را پایین بیاورد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.