در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا اصلاح پیش از هاوینگ بیت کوین به پایان رسیده؟ هدف احتمالی بعدی 83000 دلار

0 525

پس از یکی از بزرگ ترین خریدهای روزانه در چند سال اخیر که بیت کوین را به بالای سطح 71000 دلار رساند، ممکن است روند اصلاح پیش از هاوینگ به پایان رسیده باشد.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

بیشترین خرید روزانه نهنگ ها

شرکت تجزیه و تحلیل سانتیمنت در 25 مارس گزارش داد که بیت کوین با بازگشت به سطوح بالاتر “معامله گران را غافلگیر کرد” و “هولدرهای بزرگ” بیشترین خرید را در روز یکشنبه داشتند.

براساس گزارش این شرکت، کیف پول هایی که بین 10 تا 10000 کوین (که آنها را کوسه و نهنگ می نامند) دارند، در 24 مارس 51959 کوین را به ارزش حدود 3.4 میلیارد دلار خریداری کردند. این شرکت افزود که این مقدار معادل 0.263 درصد از کل عرضه در دسترس فعلی بوده که در یک روز خریداری شده است.

شرکت سانتیمنت نوشت:

با نزدیک شدن به هاوینگ (تقریبا 19 آوریل یا حوالی آن)، تعجب آور نیست که ببینیم دارندگان این کیف پول ها همچنان به افزایش موجودی خود ادامه دهند و در نتیجه تاثیر مثبتی بر ارزش بازار ارزهای رمزنگاری بگذارند.

اصلاح پیش از هاوینگ

آیا اصلاح پیش از هاوینگ به پایان رسید؟

تحلیلگران با فرض تکرار چرخه های قبلی بازار، نگران اصلاح شدید قبل از هاوینگ بودند. اما براساس داده های وب سایت کوین‌گکو، بیت کوین از اوج 14 مارس خود در73738 دلار تنها 17 درصد اصلاح شد و در 20 مارس به کف 61494 دلار رسید.

به گفته تحلیلگر رکت کاپیتال (Rekt Capital)، اگر این پایان دوره اصلاح پیش از هاوینگ باشد، اصلاح فعلی بیت کوین تقریبا با اصلاح پیش از هاوینگ سال 2020 برابری می کند. وی خاطرنشان کرد:

بیت کوین در چرخه فعلی 18 درصد کاهش یافت، در حالی که در چرخه سال 2020 کمی بیش از 19 درصد کاهش داشت.

این تحلیلگر قبلا پیش بینی کرده بود که اصلاح قبل از هاوینگ در این چرخه به شدت چرخه های قبلی نخواهد بود و از لحاظ زمانی می تواند بسیار کوتاه تر از آنها باشد.

شرکت تحقیقاتی کایکو (Kaiko) در گزارش 25 مارس خود در مورد نوسانات بازار و افت هفته گذشته فاش کرد که با تجزیه و تحلیل سفارشات خرید و فروش به این نتیجه رسیده که فشار فروش پس از بسته شدن بازار آمریکا تشدید شده است.

بیت کوین هفته جدید را قوی شروع کرد

بازار ارز رمزنگاری هفته جدید را با یک روند صعودی قوی شروع کرد و برخی از کاهش های اخیر خود را جبران کرد، چون قیمت بیت کوین بار دیگر به بالای اوج سال 2021 رسید.

بیت کوین در روز دوشنبه در ساعات معاملاتی آمریکا از سطح 70000 دلار عبور کرد. قیمت اتریوم 6 درصد افزایش یافت و توکن های SOL و AVAX بیش از 10 درصد افزایش یافتند.

طبق داده های شرکت کوین‌گلس، این جهش ناگهانی موجب لیکوئید شدن حدود 195 میلیون دلار از موقعیت های اهرمی در کل بازار شد. تقریبا 129 میلیون دلار آن موقعیت های شورت بود که به دنبال سود گرفتن از قیمت های پایین تر بودند. موقعیت های شورت لیکوئید شده بیت کوین به 53 میلیون دلار رسید که کمتر از میانگین روزانه در دوره اخیر بود.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

اصلاح قیمت

هدف بیت کوین سطح 83000 دلار

افزایش قیمت در روز دوشنبه نشان دهنده پایان احتمالی اصلاح اخیر بازار ارز رمزنگاری بود. هفته گذشته بیت کوین از بالای سطح 73000 دلار به زیر سطح 61000 دلار رسید که این کاهش با کاهش قابل توجه ورودی سرمایه به ETFهای اسپات و افزایش فشار فروش از صندوق GBTC شرکت گری اسکیل همراه بود.

شرکت تحلیلی 10x Research در گزارش روز دوشنبه خود نوشت که بیت کوین پس از شکست به بالای الگوی مثلث متقارن، می تواند به رکورد جدیدی برسد. هدف این شکست صعودی می تواند افزایش 15000 تا 20000 دلاری از سطح 63000 دلار باشد. در این صورت، قیمت ممکن است تا سطح 83000 دلار افزایش یاد.

مارکوس تیلن، بنیانگذار 10x Research، گفت:

یکی از سطوح مهمی که در روز دوشنبه شکسته شد، اوج 68000 دلار سال 2021 بود. هر زمان که بیت کوین اوج های چرخه های قبلی خود را چندبار تست مجدد کرده و آنها را شکسته، به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

دیگر سیگنال های صعودی

در گزارش این شرکت آمده که روند صعودی به دلیل تمایل چندین بانک مرکزی به سمت موضع سیاست پولی انبساطی تایید شده است. این تغییر موضع می تواند به نفع بیت کوین باشد.

تیلن گفت:

مقامات فدرال رزرو نشان دادند که آنها تمایل به پذیرش نرخ تورم بالاتر برای مدت طولانی دارند و مشتاق کاهش سیاست سخت گیری کمی خود هستند. بانک های مرکزی ژاپن و سوئیس نیز به سیاست پولی انبساطی تغییر موضع دادند.

این گزارش افزود که بیت کوین در طول سال های انتخابات آمریکا عملکرد خوبی داشته و در گذشته 100 تا 200 درصد افزایش یافته است و این نیز ادامه روند صعودی در اواخر سال 2024 را تایید می کند. لازم به ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال جاری میلادی برگزار می شود. به گفته تیلن، هدف بیت کوین احتمالا 83000 دلار و سپس 102000 دلار خواهد بود.

منبع Cointelegraph coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.