در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روند صعودی قیمت بیت کوین و تبدیل سطح 6400 دلار به سطح حمایت

0 290

قیمت بیت کوین امروز بهبود یافت و از سطح 5688 دلار به بالاترین نرخ روزانه در سطح 6600 دلار رسید. این دارایی دیجیتال با نگه داشتن قیمت در بالاتر از سطح حمایت کلیدی 5400 دلار، ترس و نگرانی تحلیلگران را برطرف کرد و در حال حاضر با وجود ادامه بحران در بازارهای سهام، همچنان قدرت روبه رشدی از خود نشان می دهد.

جالب اینجاست که قیمت های طلا و نقره نیز به ترتیب 4.42 و 5.94 درصد افزایش یافتند، در حالی که S&P500 و داو جونز با کاهش متوسط شاخص به کار خود پایان دادند. این نشان می دهد که فعالان بازار  که اخیرا سهام خود را فروخته اند، اکنون به دنبال پناهگاه امن و افزایش دارایی های با ارزش خود هستند. بنابراین، سرمایه گذاران ارز رمزنگاری به دقت این ارز برتر بازار را بررسی می کنند تا ببینند آیا عملکرد قیمت آن، خود را از اقدامات بازارهای سنتی جدا می کند یا خیر.

در زمان نگارش این مقاله، روند صعودی قیمت در حال حفظ کردن سطح مقاومت 6400 دلار بوده تا روز را با قیمتی نزدیک به بالای سطح مقاومت به پایان برساند. چند روزی است که تحلیلگران توصیه می کنند که سطح مقاومت 6400 دلار باید به سطح حمایت تبدیل شود. در حالی که افزایش امروز قیمت به سطح 6600 دلار دلگرم کننده است، معامله گران نظارت می کنند تا ببینند آیا حجم خرید کافی برای پشتیبانی از حرکت فعلی وجود دارد یا نه.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

در بازه زمانی کوتاه تر، معامله گران خواهند دید که میانگین متحرک همگرایی واگرایی در حال همگرایی با خط سیگنال بوده و هیستوگرام در آستانه تبدیل شدن به مثبت و قرار گرفتن بالاتر از صفر است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در حال وارد شدن به قلمرو صعودی بوده و در حال حاضر بالاتر از عدد 61 است. افزایش قیمت به بالاتر از سطح 6455 دلار، بیت کوین را بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد قرار می دهد. اما انتظار می رود که سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 نیز به عنوان یک سطح مقاومت قوی عمل کند.

با نگاهی به سابقه قیمت بیت کوین در بازه زمانی روزانه، می توان دریافت وقتی که سطح  فیبوناچی اصلاحی زیر 61.8 درصد است، قیمت با سطح مقاومت و زمانی که بالاتر از این سطح معامله می شود با سطح حمایت روبرو می شود .

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

توجه داشته باشید که در 20 مارس سال جاری، قیمت بیت کوین از سطح 6900 دلار برگشت و دلیل آن سطح مقاومت 7100 دلاری در سطح فیبوناچی اصلاحی  61.8 درصد بود. از 27 نوامبر سال 2019 تا 3 ژانویه سال 2020 میلادی، سطح فیبوناچی 61.8 درصد، سطح حمایت ثابتی را فراهم کرده، بنابراین مانع از شکستن حجم بالا شده و به احتمال زیاد اکنون به عنوان سطح مقاومت عمل می کند. شاخص VPVR نیز یک نود حجم بالا را در این سطح نشان می دهد.

در صورت برگشت قیمت به سطوح پایین تر، سطح 6200 دلار نزدیکترین و مهم ترین سطح حمایت خواهد بود. البته، 5800 و 5500 دلار سطوح حمایت قابل اعتماد بعدی، در صورت شکستن سطح حمایت 6200 دلار، هستند. همانطور که دیروز پیشنهاد شد، معامله گران ریسک گریز می توانند منتظر بسته شدن شمع 4 ساعته بالاتر از روند صعودی یا قیمت پایانی روز در سطح 6455 دلار باشند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

آلت کوین ها هم امروز شاهد افزایش قیمت بودند. اتریوم با 6.7 درصد افزایش به حدود 134 دلار رسید. لایت کوین 4.79 درصد افزایش داشت و در حدود سطح 38.55 دلار معامله می شود. تزوس با افزایش 9.2 درصدی به حدود سطح 1.65 دلار رسید. ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود 180 میلیارد دلار و نرخ تسلط بیت کوین 64 درصد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.