در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

عملکرد عالی بیت کوین کش و بیت کوین اس وی در روند افزایشی اخیر

0 205

دو فورک بیت کوین با افزایش بیش از 10 درصدی قیمت، عملکرد فوق العاده ای از خود نشان دادند. بیت کوین کش و بیت کوین اس وی در روند صعودی اخیر، در بین ارزهایی قرار گرفتند که عملکرد بهتری داشته اند. اکنون این دو ارز در یک سطح کلیدی قرار دارند که تعیین کننده حرکت بعدی آنها است.

بیت کوین کش وعبور از سطح مقاومت

بیت کوین کش پس از افزایش قیمت  به سطح 500 دلار، در اواسط ماه مارس سال جاری بیش از 70 سقوط کرد و به سطح 134 دلار کاهش یافت. به نظر می رسد که فروش یکجا و ارزان، در سطح فیبوناچی اصلاحی 78.6 درصد متوقف شده است. این سطح کلیدی حمایت، یک منطقه بازگشت برای بیت کوین کش بوده و قیمت آن را بیش از 80 درصد افزایش خواهد داد.

اکنون این ارز به سمت بالا حرکت می کند تا سطح مقاومت را در سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد تست کند، بنابراین دو حالت وجود دارد: یا می تواند این سطح را بشکند یا نمی تواند. در صورتی که نتواند این سطح مقاومت را بشکند، قیمت به سطح حمایت 168 دلار بر خواهد گشت.

Bitcoin Cash US dollar price chart
نمودار قیمت بیت کوین بر حسب دلار

در ضمن، شکستن سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد می تواند باعث حرکت به سمت سطوح بعدی مقاومت در فیبوناچی اصلاحی 50  و 38.2 درصد شود. این سطوح مقاومت به ترتیب در 295.5 و 348 دلار قرار دارند. 

Bitcoin Cash US dollar price chart
نمودار قیمت بیت کوین

براساس نمودار 4 ساعته، به نظر می رسد که بیت کوین کش در منطقه ای که توسط میانگین متحرک 54 و 104 ساعته تعیین شده، قرار گرفته است و هیچ معامله ای در آنجا انجام نمی شود. قیمت پایانی این ارز در بالا یا پایین این میانگین متحرک ها، جهت حرکت آن را مشخص خواهد کرد. 

برای مثال، حرکت به بالاتر از میانگین متحرک 104 ساعته می تواند باعث افزایش تقاضا شود و امکان صعود به میانگین متحرک 204 ساعته و سطح فیبوناچی اصلاحی  50 درصد را برای بیت کوین کش فراهم می کند. در مقابل، شکستن به زیر میانگین متحرک 54 ساعته می تواند سطح فیبوناچی 78.6 درصد را به منظور رسیدن به سطح حمایت، دوباره تست کند.

Bitcoin Cash US dollar price chart
نمودار قیمت بیت کوین

مدل آماری ” ورودی و خروجی فعلی آدرس های” IntoTheBlock تخمین می زند که بیت کوین کش با سطح مقاومت قوی روبرو شده و تلاش می کند تا آن را بشکند. در این سطح مقاومت، تقریبا 800000 بیت کوین کش در بیش از 25000 آدرس نگهداری می شوند.

In/Out of the Money Around Current Price by IntoTheBlock
مدل آماری ورودی و خروجی آدرس ها

در بالای این منطقه، تا میانگین متحرک 204 ساعته یا سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد، هیچ مانعی برای عرضه وجود ندارد. این فضای باز به چشم انداز صعودی اعتبار می بخشد و نشان می دهد که قیمت به سطح 280 دلار افزایش خواهد یافت.

بیت کوین اس وی و مواجه شدن با سطح مقاومت قوی 

بیت کوین اس وی هم پس از صعود به سطح 383 دلار در اواسط ماه فوریه، بیش از 70 درصد کاهش قیمت داشت. از منظر بلند مدت، به نظر می رسد که کرانه بالایی کانال موازی، که این ارز در آن قرار دارد، مانع رسیدن قیمت به بیشترین سطح می شود. روند نزولی منجر به سقوط قیمت بیت کوین اس وی به کرانه پایین این کانال خواهد شد. 

اکنون که بیت کوین اس وی توانسته به وسط کانال برگردد، یکی از این دو نتیجه متفاوت می تواند تحقق یابد.

اولین نتیجه : سطح مقاومت پیش روی این ارز مانع حرکت رو به جلوی قیمت آن خواهد شد. در صورت بروز این اتفاق، بیت کوین اس وی احتمالا قبل از شکستن سطح مقاومت، دوباره به کرانه پایینی سقوط خواهد کرد.

Bitcoin SV US dollar price chart

نتیجه دوم خوش بینانه تر است. بیت کوین اس وی سطح مقاومت را خواهد شکست و به سمت بالای کانال موازی صعود خواهد کرد. چنین حرکت صعودی می تواند افزایش 140 درصدی را به همراه داشته باشد و در نتیجه قیمت این ارز به 415 دلار خواهد رسید.

Bitcoin SV US dollar price chart

با این وجود، بیت کوین اس وی مجبور به شکستن سطوح مقاومت تعیین شده توسط میانگین متحرک نمایی 54 و 204 ساعته، خواهد شد. این سطوح مقاومت به ترتیب در 180 دلار و 207 دلار قرار دارند. بعلاوه مدل ورودی و خروجی IntoTheBlock نشان می دهد که 27000 آدرس بیش از 300000 بیت کوین اس وی را با قیمت متوسط 170 دلار خریداری کرده اند. این منطقه کلیدی عرضه، می تواند روند صعودی این ارز را با مشکل جدی روبرو کند.

In/Out of the Money Around Current Price by IntoTheBlock
مدل آماری ورودی و خروجی آدرس ها

اگر سطح مقاومت همچنان قوی باشد، به احتمال زیاد بیت کوین اس وی کرانه پایین کانال موازی را مجددا تست خواهد کرد. حرکت روبه پایین می تواند قیمت این ارز را به سطح 100 دلار کاهش دهد.

حرکت رو به جلو

طی چند هفته گذشته، شاخص ترس و طمع بازار ارز رمزنگاری “ترس شدید” را در بین فعالان بازار نشان داده است. انتقال گسترده کروناویروس و اختلاف در بین اعضای اوپک باعث آشفتگی بازارهای مالی جهان و همچنین بازار ارز رمزنگاری شده اند. اگرچه فرصت های بزرگ هنگام ترس حاکم بر بازارها ارائه می شوند، نگرانی های مربوط به همه گیری  جهانی این ویروس باعث می شود که سرمایه گذاران به سمت ایمنی حرکت کنند.

داده های IntoTheBlock نشان می دهند که در ماه مارس متوسط آدرس های فعال روزانه تدر افزایش یافته و به بیش از 60000 رسیده است، در حالی که تعداد این آدرس ها در ماه فوریه 46000 بود. در همین راستا، میزان آدرس‌های جدید ایجاد شده از تعداد آدرسهای خالی پیشی گرفته و بیانگر آن است که فعالان بازار به سمت پول نقد یا معادل آن حرکت می کنند.

Tether Daily Active Addresses by IntoTheBlock
تعداد آدرس های فعال روزانه تدر

اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا برنامه های محرک جدید فدرال رزرو موجب رهایی از رکود اخیر خواهد شد ، سرمایه گذاران باید به سطوح مختلف مقاومت ذکر شده در بالا توجه کنند. رسیدن قیمت به بالای این مناطق می تواند فرصتی برای سرمایه گذاران به حاشیه رانده شده فراهم کند تا دوباره به بازار برگردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.