در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پیش بینی تحلیلگران برای بیت کوین بعد از جلسه FOMC و افزایش نرخ بهره

0 661

قیمت بیت کوین قبل از پایان جلسه FOMC افزایش یافت و تا حدود سطح 20000 دلار رسید، اما با اعلام افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره پس از پایان این جلسه، قیمت این ارز به پایین ترین سطح خود در ماه سپتامبر سقوط کرد. با این حال، آیا زمان خرید بیت کوین است؟ در این مطلب پیش بینی هشت معامله گر در توییتر را بررسی خواهیم کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین
نمودار روزانه، بیت کوین در یک منطقه سه ماهه

کاهش بیت کوین 

با اعلام نرخ بهره توسط فدرال رزرو قیمت بیت کوین تا سطح 18125 دلار در صرافی بایننس کاهش یافت. کف قبلی این ارز در این ماه سطح 18232 دلار بود که در روز دوشنبه به آن رسید.

فدرال رزرو در نشست FOMC نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش داد. در ابتدا بازار سهام و بیت کوین افزایش یافتند. بیت کوین به بالاترین سطح روزانه خود (یعنی حدود 20000 دلار) رسید.

سپس، بیت کوین و شاخص S&P 500 سقوط کردند، با یک جهش قوی برای لیکوئید کردن موقعیت های شورت تازه باز شده بهبود یافتند و در نهایت دوباره به پایین ترین سطح روزانه خود کاهش یافتند. شاخص S&P 500 به 3789 کاهش یافت.

بازار سهام
شاخص S&P 500

چرا بازار ارز رمزنگاری سقوط کرد؟

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که اگر نرخ بهره 1 درصد افزایش یابد، بیت کوین به شدت سقوط خواهد کرد. یک پیش بینی رایج در بین تحلیلگران این بود که افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره قبلا بر قیمت ها تاثیر گذاشته و در نتیجه آنها انتظار داشتند که یک روند صعودی کوتاه مدت آغاز شود.

قبلا، تد تاکس ماکرو (Ted Talks Macro)، تحلیلگر ارز رمزنگاری، گفته بود که FOMC نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش می دهد و پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در روز جلسه این کمیته افزایش می یابد، اما پس از پایان این جلسه و برگزاری کنفرانس خبری کاهش خواهد یافت.

این همان اتفاقی بود که برای بیت کوین رخ داد، زیرا جروم پاول به سیاست پولی انقباضی ادامه داد و قیمت این ارز بزرگ نتوانست به بالای سطح 20000 دلار برسد.

Crypto Chase نیز لیکوئید شدن موقعیت های لانگ و شورت را با فتیله های بلند در هر دو جهت و تشکیل شمع دارت مول (‘Darth Maul) و  همچنین مشخص شدن جهت حرکت قیمت بعد از سخنرانی جروم پاول را پیش بینی کرده بود.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

روند نزولی
پیش بینی Crypto Chase

سایر تحلیلگران در توییتر نیز اشاره کرده اند که جهت اصلی قیمت بیت کوین در روزهای پس از نشست FOMC مشخص خواهد شد.

پیش بینی های قیمت بیت کوین

مایکل ون د پوپ

مایکل ون د پوپ در توییتر627 هزار نفر دنبال کننده دارد. در حالی که به نظر می رسد بازار ارز رمزنگاری متاثر از نتیجه نشست FOMC است، این تحلیلگر جانب احتیاط را رعایت کرد. اما از نظر وی اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین تا قبل از به پایان رسیدن سال 2022 است. دوره ای که ون د پوپ پیش بینی کرده، یک چرخه خرید و انباشت خواهد بود.

قیمت بیت کوین
مایکل ون د پوپ

Trader Mayne

Trader Mayne که 326 هزار نفر دنبال کننده دارد، قبل از جلسه FOMC پیش بینی دقیقی از قیمت بیت کوین ارائه کرد. وی گفته بود که نرخ بهره 0.75 درصد اعلام می شود، قیمت بزرگ ترین ارز بازار ابتدا افزایش و سپس کاهش می یابد. تا اینجا پیش بینی او درست بوده و اگر روند نزولی ادامه یابد بیت کوین در روزهای آینده تا کف سالانه خود در 17600 دلار سقوط خواهد کرد.

فدرال رزرو
پیش بینی Trader Mayne

BigCheds

BigCheds که 285 هزار دنبال کننده دارد، پستی از پیش بینی خود که در ماه مارس برای بیت کوین ارائه داده بود، منتشر کرد. در 6 مارس وی گفت که قیمت این ارز در سال 2022 تا سطح 12000 دلار کاهش می یابد. این تحلیلگر قبل و بعد از جلسه FOMC پیش بینی قبلی خود را تکرار کرد. وی همچنین گفت که بیت کوین پس از رسیدن به کف خود، در بلند مدت به سطح 100000 دلار خواهد رسید.

نرخ بهره
BigCheds

MacnBTC

MacnBTC که 236 هزار دنبال کننده دارد، کف قیمت برای بیت کوین و اتریوم در چرخه نزولی فعلی را به ترتیب 12000 و 700 دلار پیش بینی کرد و گفت که قیمت LUNA به صفر و سولانا به 17 دلار خواهد رسید. این تحلیلگر در مورد LUNC (که قبل از جلسه FOMC پامپ کرد) اظهار نظری نکرد.
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید

اتریوم
MacnBTC

Crypto Chase

Crypto Chase که 99 هزار دنبال کننده دارد، به دنبال توییت پیش بینی قیمت بیت کوین قبل از جلسه FOMC، توییت دیگری را در قالب یک جُک مصور و هدف 12000 دلاری برای بزرگ ترین ارز بازار منتشر کرد.

سطح حمایت
Crypto Chase

Altcoin Sherpa

Altcoin Sherpa که 183 هزار دنبال کننده دارد، پیش بینی کرد که بیت کوین در روزهای آینده به روند نزولی خود ادامه خواهد داد و در نهایت سطح حمایت مهم آن شکسته خواهد شد و به زیر 17500 دلار سقوط خواهد کرد.

روند نزولی
Altcoin Sherpa

سناریوهای صعودی و نزولی برای بیت کوین

Trading Tank انتظار افزایش بیشتر قیمت در فصل انتخابات را دارد و براساس احتمال افزایش نرخ بهره بین 1 تا 1.25 درصد برای بقیه سال 2022 توسط FOMC، روند صعودی میان مدتی را برای این ارز بزرگ بازار پیش بینی می کند.

نمودار روزانه (21 سپتامبر) در سطح 18,461 بسته شد و این می تواند برای بیت کوین صعودی باشد، زیرا تقریبا پس گرفتن سطح 18510 دلار (کف روزانه قیمت از 7 سپتامبر) است. این افزایش به بالای کف روز دوشنبه (18232 دلار) را نشان می دهد. سطح مقاومت بعدی در صورت شروع یک روند صعودی کوتاه مدت، سطح فیبوناچی اصلاحی 0.236  در سطح 19415 دلار خواهد بود. با این حال، روند بلند مدت همچنان نزولی است.
استفاده از فیبوناچی اصلاحی و سطوح فیبوناچی در پیش بینی قیمت

روند صعودی
نمودار روزانه بیت کوین در 22 سپتامبر

قیمت در بازار ارز رمزنگاری هنوز به اندازه بازار سهام سقوط نکرده و برخی آن را به قوی بودن بازار ارز رمزنگاری تفسیر می کنند و برخی دیگر معتقدند که این بازار از سهام عقب مانده و هنوز به آن نرسیده است. این تحلیل TraderKoz در توییتر بود.

توییت

منبع cryptonews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.