در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چگونه در کیف پول متامسک توکن ETHW دریافت کنیم

0 1,720

کاربران زیادی می خواهند بدانند که چطور می توانند توکن های ETHW خود را کسب کنند.

اثبات سهام اتریوم 2.0

پس از مدت ها برنامه ریزی برای انتقال الگوریتم اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام بالاخره این کار با موفقیت انجام شد. بروزرسانی مرج فقط شروعی برای فرایند ارتقائی است که بتواند اتریوم را مقیاس پذیرتر کند اما هنوز به پایان نرسیده است.

فرایند فورک عملکرد یک شبکه بلاک چین را به شدت تغییر می دهد. هر زمان که یک ارتقاء شبکه بزرگ انجام می شود، همیشه بخشی از جامعه مخالف آن هستند. به عنوان مثال در گذشته نیز این اتفاق برای بیت کوین افتاده بود. حالا نیز برای اتریوم رخ داده است.

اتریوم بزرگترین ارتقاء  شبکه خود را در 15 سپتامبر سال میلادی 2022 انجام داد. در این فرایند مکانیسم اثبات کار با اثبات سهام جایگرین شد. در اثر این تغییر ماینرها و رایانه های آنها به طور کامل از شبکه حذف شدند. دیگر نیازی به ماینرها برای اعتبارسنجی بلاک ها نیست. اما این انتقال به الگوریتم اثبات سهام یک فورک جدید اثبات کار به نام ETHPoW را نیز ایجاد کرد.

پس از مرج اتریوم، اکثریت جامعه اتریوم به اثبات سهام مهاجرت کردند، به جز گروهی از ماینرها که تصمیم گرفتند در ارتقاء شبکه شرکت نکنند. ETHPoW یک هاردفورک و نسخه اثبات کاراتریوم است که توسط گروهی از ماینرها انجام می شود. این گروه کوچک از جامعه معتقدند که اتریوم باید به مکانیسم اثبات کار پایبند باشد. به هر حال با بروزرسانی اتریوم به اثبات سهام، این گروه از ماینرها با هدف حفظ شبکه اثبات کار اتریوم، از جامعه جدا شدند. این امر منجر به ایجاد شبکه جدیدی به نام ETHPoW با توکنی به نام ETHW شد.

ETHPoW

ETHPoW نسخه اثبات کار اتریوم است ک یک فورک جامعه محور است. با انتقال اتریوم به اثبات سهام و منسوخ شدن تجهیزات ماینرها، یک استخراج کننده اتریوم چینی به نام چاندلر گائو(Chandler Guo) یک طرح جایگزین پیشنهاد کرد. به این ترتیب ETHW Core تشکیل شد که شامل گروهی از توسعه دهندگان و ماینرهای مستقل به رهبری چاندلی گوئو است.

ETHW Core می گوید که الگوریتم PoW مورد استفاده، یک سیستم صحیح و خطا است. برای ادامه روند استخراج اتریوم پس از مرج، برنامه آنها این بود که بلاک چین اتریوم را فورک کنند و یک نسخه تکراری از آن ایجاد کنند. آنها طبق این برنامه عمل کردند. ETHW از بلاک چین اصلی اتریوم جدا شد و اکنون نسخه اثبات کار را حفظ کرده است.

همه افرادی که قبل از فورک، اتریوم را در بلاک چین اصلی اتریوم نگه می داشتند، پس از مرج همان مقدار ETHW(توکن بلاک چین اثبات کار اتریوم) دریافت خواهند کرد.

ETHPoW یک بلاک چین جدید است که امیدوار است بتواند وضعیت اتریوم قدیمی را حفظ کند. سوابق تمام موجودی ها و کپی تاریخچه تراکنش ها را قبل از مرج دارد. البته باید گفت که این اولین باری نیست که شبکه اتریوم فورک می شود. در سال 2015 هک DAO جامعه را به دو بلاک چین اتریوم و اتریوم کلاسیک تقسیم کرد.

ETH Fair

مانند ETHPoW، فورک دیگری از شبکه اتریوم به نام ETH Fair با توکن ETH Fair یا ETF به وجود آمد. این شبکه فورک شده توسط صرافی پولونیکس پشتیبانی می شود. اما بر خلاف ETHW، این توکن فقط برای دارندگان بیت کوین، اتریوم کلاسیک و دوج کوین ارسال می شود. با این حال فعالیت ETH Fair بسیار کمتر است و به نظر توکنی مرده است.

دریافت ETHW

کسانی که پیش از مرج اتریوم را در شبکه اصلی نگهداری می کردند و آنها را تا پس از بروزرسانی مرج نگه داشته اند می توانند به نسبت 1 به 1 توکن ETHW دریافت کنند.

برخی کاربران این را یک ایردراپ در نظر می گیرند. اما باید گفت این ایردارپ نیست و کلا با آن متفاوت است. علاوه بر این یک توکن ERC20 هم نیست و هیچ آدرس قراردادی برای آن وجود ندارد.

اتریوم PoW بلاک چین مجزای خودش را دارد و پس از مرج فورک شده است. توکن های ETHW بر روی بلاک چین اثبات کار اتریوم توزیع شده اند، نه شبکه اصلی فعلی اتریوم. در این بلاک چین جدید ETHPoW شما یک کپی از تک تک دارایی های دیجیتال و توکن هایی که در بلاک چین قدیمی اتریوم داشتید، خواهید داشت. ممکن است برخی ارزش داشته باشند و برخی دیگر نه. اغلب کاربران که توکن ETHW خود را دریافت کردند، برای سود بیشتر سریع آنها را فروختند. بنابراین قیمت ETHW طی مدت کمی پس از عرضه بیش از 70 درصد کاهش یافت.

چطور می توان این توکن را دریافت کرد و مراحل دریافت آن چگونه است؟

توکن ETHW در آدرس شما همیشه وجود دارد و می توانید هر زمانی که خواستید آن را برداشت کنید. برای دسترسی به توکن ETHW به کیف پول یا ابزاری نیاز دارید که از شبکه جدید ETH PoW پشتیبانی می کند. اغلب کیف پول هایی که از اتریوم پشتیبانی می کنند از این شبکه جدید نیز پشتیبانی خواهند کرد. در این مطلب ما از کیف پول متامسک استفاده می کنیم. در این کیف پول تنها لازم است که تنظیمات شبکه را اضافه کنید تا به شبکهETH PoW متصل شوید و به توکن های ETHW دسترسی داشته باشید.
نصب، راه‌اندازی و نحوه استفاده از کیف‌پول متامسک

با این حال یک پیش شرط و نیز شرایطی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

شرایط دریافت ETHW 

تنها شرط دریافت توکن ETHW داشتن اتریوم در کیف پول روی شبکه اصلی پیش از مرج و در طول زمان انجام مرج است. اگر در کیف پول خود اتریوم داشته اید، باید به طور خودکار به نسبت برابر توکن ETHW دریافت کنید. به عنوان مثال اگر در کیف پول خود پیش از مرج و در طول زمان مرج 5 اتریوم داشته باشید، می توانید مقدار 5 توکن ETHW دریافت کنید. با این حال از نظر ارزش دلاری برابر نخواهند بود.

مطمئن شوید که اتریوم را روی شبکه اصلی اتریوم نگه داشته اید و نه روی شبکه های جایگزین مثل بایننس اسمارت چین. در صورتی که روی سایر بلاک چین ها اتریوم دارید، واجد شرایط دریافت توکن نخواهید بود. 

اما اگر اتریوم را در صرافی داشته باشیم چطور؟ این به صرافی بستگی دارد. ممکن است صرافی از توکن های ETHW پشتیبانی کند و آن را بین کاربران خود توزیع کند و یا کلا از آن پشتیبانی نکند. در واقع باید منتظر باشید تا صرافی از فورک پشتیبانی و توکن های آن را بین افراد واجد شرایط توزیع کند.

صرافی هایی که از توکن ETHW پشتیبانی می کنند

در حال حاضر مقدار عرضه شده و ارزش بازار توکن ETHW مشخص نیست. با این حال در  صرافی های بای بیت، FTX، FTX US، OKX، Gate.io،  BitMart MEXC Global و چند صرافی غیرمتمرکز دیگر مانند Kyberswap پشتیبانی می شود. برخی از این صرافی ها از معاملات اسپات توکن ETHW پشتیبانی می کنند. اگر در یکی از این صرافی ها قبل از مرج اتریوم داشتید اکنون می توانید با نسبت یک به یک توکن ETHW را دریافت کنید. با این حال صرافی های مهم بایننس و کوین بیس هنوز از این توکن پشتیبانی نمی کنند.

نحوه دریافت توکن ETHW در کیف پول متامسک

به طور کلی اگر اتریوم را روی شبکه اصلی پیش از مرج و در زمان آن داشته اید، اکنون در آدرس خود توکن ETHW را نیز دریافت خواهید کرد. برای این کار تنها لازم است کیف پول متامسک خود را به شبکه ETHPoW متصل کنید. سپس به شبکه ETHPoW روید و به مقدار برابر با اتریوم خود، توکن ETHW دریافت کنید.

با این  حال بهتر است قبل از اتصال به شبکه بررسی کنید که آیا در آدرس اتریوم خود توکن ETHW دارید یا خیر. برای بررسی این مورد آدرس اتریوم متامسک یا هر آدرسی که قبل و در حین بروزرسانی مرج روی آن اتریوم داشته اید را کپی کرده و در جستجوگر مربوط به شبکه ETHPoW وارد کنید:

https://www.oklink.com/en/ethw

در صورت داشتن موجودی، می توانید متامسک را به شبکه وصل کنید.

مراحل اتصال متامسک به ETHPoW

  1. کیف پول خود را باز کنید و به منوی تنظیمات یا settings بروید. روی افزودن شبکه جدید(add new network) کلیک کرده و  ETHPoW را به عنوان یک شبکه جدید اضافه کنید.
  2. کادرهای مربوط به اطلاعات لازم شبکه مانند New RPC URL، Chain ID، Currency Symbol و Block Explorer را پر کنید.
  3. پس از انجام این موارد، آنها را ذخیره کنید(روی save بزنید). کیف پول متامسک به صورت خودکار شما را به شبکه ETHPoW متصل کرده و موجودی ETHW شما را نمایش می دهد. 

در کیف پول متامسک می توانید Ethereum mainnet را باز کنید و روی Add Network کلیک کنید. سپس اطلاعات اصلی را مانند تصویر زیر اضافه کرده و روی Save کلیک کنید.

کیف پول متامسک

اطلاعاتی که باید وارد کنید در زیر آورده شده اند:

Network Name: ETHW-mainnet

New RPC URL: https://mainnet.ethereumpow.org

Chain ID: 10001

Currency Symbol: ETHW

Block Explorer URL (Optional): https://mainnet.ethwscan.com or https://www.oklink.com/en/ethw

اتصال به شبکه Ethereum Fair (ETF)

اما همانطور که گفته شد فورک دیگر اتریوم Ethereum Fair (ETF) نام دارد. این توکن را نیز در صورت داشتن شرایط گفته شده می توانید دریافت کنید. برای این منظور مراحل را مانند اتصال به شبکه ETHPoW طی می کنید. تنها تفاوت در درج اطلاعات مربوط به شبکه است. لازم است اطلاعات خواسته شده را به ترتیب زیر وارد کنید:

Network Name: Ethereum Fair

New RPC URL: https://rpc.etherfair.org

Chain ID: 513100

Currency Symbol: ETF

Block Explorer URL (Optional): https://explorer.etherfair.org/

در کیف پول های سخت افزاری مثل ترزو و لجر نیز می توانید توکن های ETHW را دریافت کنید. تنها کافی است که کیف پول سخت افزاری خود را به متامسک متصل کنید.

در مورد سایر کیف پول ها می توانید کلید خصوصی خود را در متامسک وارد کرده و سپس برای دریافت توکن، متامسک را به شبکه ETHPoW متصل کنید. یا اینکه عبارت بازیابی خود را در متامسک وارد کنید. با این حال بسیار مراقب باشید و هرگز کلید خصوصی یا عبارت بازیابی خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

مراقب کلاهبرداری ها باشید

ممکن است در فضای مجازی برخی از حساب های جعلی با وعده اعطای توکن ETHW یا ایردراپ آن با نام سایت ها یا شرکت های معتبر از شما اطلاعات کیف پولتان را بخواهند. به هیچ عنوان اطلاعات کیف پول خود مانند کلمات بازیابی و یا کلید خصوصی خود را در اختیار هیچکس قرار ندهید.

جمع بندی

فورک جدید اتریوم و شبکه ETHPoW ممکن است در آینده موفق شود اما در حال حاضر کاربرد و ارزش چندانی ندارد. در حال حاضر تنها کاری که انجام داده اعطای توکن ETHW با نسبت 1:1 است. هنوز از ماینرها، کاربران، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران پشتیبانی نمی شود. بدون حمایت جامعه ممکن است این فورک در عرض چند ماه از بین برود.

منبع coinguides.org

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.