در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

حفظ سطح حمایت 5900 دلار؛ چه چیز در انتظار قیمت بیت کوین است؟

0 415

از آنجا که شیوع و همه گیری ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است، بازارهای مالی، چه سنتی و چه رمزنگاری، بسیار غیرقابل پیش بینی شده اند. حتی طلا هم نتوانسته امنیت سرمایه گذاران را تامین کند و حالا بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی جدید در یک بحران اقتصادی بی سابقه در بوته آزمایش است.

با توجه به این که بازارهای سنتی جهان در حال ورود به یک هفته پر تلاطم دیگر هستند، انتظار می رود نوسانات به بازارهای رمزنگاری برگردد. با این حال، با توجه به شایعاتی مبنی بر متوقف کردن معاملات سهام در آمریکا، گفتن این که بازار ارزهای رمزنگاری این هفته چگونه رفتار می کنند، دشوار خواهد بود.

اگر چه استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، پیش از این اظهار داشت که بازارها باز خواهند بود، ممکن است نا امیدی در طول زمان باعث اتخاذ اقدامات تلخی شود. اگر این شایعات تحقق یابد، ارزهای رمزنگاری می توانند تنها جایگزین بازارهای سنتی باشند.

وضعیت بیت کوین چطور است؟

یکی از مهمترین نکات قیمتی در مورد بیت کوین که باید بدانید، سطح حمایت 5400 دلار است. اگر بیت کوین این سطح حمایت را بشکند و به پایین تر سقوط کند، یک سناریوی بسیار نزولی را برای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری می توان انتظار داشت. اگر چه قیمت در روز گذشته تا حدود 6400  دلار افزایش یافت، اما در قیمت 5900 دلار بسته شد.

در حال حاضر میانگین متحرک همگرایی واگرایی(MACD) در نمودارهای روزانه و هفتگی یک تثبیت قیمت نسبی را نشان می دهد. برای برخی معامله گران و با فرض ادامه این روند، این یک سیگنال خوب برای خرید است، زیرا همه چیز برای بیت کوین صعودی به نظر می رسد و ممکن است افزایش قیمت بیت کوین را شاهد باشیم.

اگر قیمت بیت کوین قبل از پایان هفته به بالاتر از 6200 تا 6400 دلار برسد، سرمایه گذاران به دنبال عبور از سطح مقاومت 6900 تا 7000 دلار خواهند بود. هر چند احتمال وقوع این روند در روز جاری کم است.

تمایلات سرمایه گذاران بسیار نزولی است

در حال حاضر، شاخص ترس و طمع عدد 11 را نشان می دهد که نشان دهنده ترس شدید است. اگر چه طی چند روز گذشته 2 واحد افزایش داشته، اما هنوز هم وجود ترس شدید را در بازار نشان می دهد. اگر فشار فروش منجر به شکسته شدن قیمت به زیر 5900 دلار شود، ممکن است بیت کوین سطح حمایت 5400 دلار را دوباره آزمایش کند.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

یکی دیگر از عوامل موثر در نزولی شدن روند، الگوی سر و شانه است که اگر قیمت به پایین تر از سطح حمایت 5400 دلار برسد، ممکن است شروع به تشکیل کند. این می تواند که سبب شود قیمت دوباره سطح حمایت 3800 دلار را تجربه کند.

نگاه به آینده

به طور کلی بیت کوین از زمان تصحیح قیمت در 12 مارس عملکرد خوبی داشته و ممکن است این سرمایه گذاری به این دلیل باشد که سرمایه گذاران به دنبال دارایی های با کیفیت و امن هستند.

ظاهرا بیت کوین برای بحران ها طراحی شده و ممکن است بحران مالی فعلی بزرگترین آزمایش برای بیت کوین باشد. فیلیپ سالتر، مدیر بخش عملیاتی جنسیس ماینینگ، اخیرا گفت:

اگر این بحران اقتصادی مهار شود، پیامد عمده ای برای بیت کوین نخواهد داشت. با این حال اگر یک فروپاشی اقتصادی واقعی رخ دهد، علاقه به بیت کوین منفجر خواهد شد. این به علت وجود نقصان در سیستم بانکی فعلی است. هر چه مردم در اقتصاد قدیمی و سنتی دچار شک و تردید بیشتری شوند، بیشتر به سمت بیت کوین روی می آورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.