در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش جستجو بیت کوین در فضای مجازی و علاقه به خرید آن

0 182

نگران نباشید! این بار اخباری از چین منتشر می شود که ربطی به شیوع کروناویروس ندارد. ماندن در خانه و ادامه کار از آنجا، فاصله گیری اجتماعی و قرنطینه از جمله اقداماتی هستند که برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند، با این حال جستجوها در فضای مجازی در مورد ارز رمزنگاری به طور چشمگیری افزایش یافته اند.

طبق گزارش ها، موتور جستجوی چینی”بایدو”  شاهد افزایش قابل توجهی در جستجوی عبارت “بیت کوین” بوده است. داده ها نشان می دهند که جستجو کلمه بیت کوین در 30 روز گذشته 183 درصد رشد داشته و همچنین تعداد کسانی که به دنبال اطلاعات در مورد ارز رمزنگاری از طریق دستگاه های تلفن همراه بوده اند، افزایش یافته است. احتمالا سقوط اقتصاد جهانی منجر به بالا رفتن ارزش ارز رمزنگاری به عنوان یک سرمایه گذاری پوششی شده و همین می تواند دلیل افزایش علاقه به بیت کوین باشد.

افزایش جستجوهای بیت کوین در گوگل

در حال حاضر موتور جستجوی گوگل در کشور چین مسدود شده، ولی کاربران از موتور جستجوی “بایدو”، یکی از محبوب ترین موتورهای جستجو در این کشور، استفاده می کنند. با این حال، کاربران اینترنتی در کشور چین تنها افرادی نیستند که علاقه زیادی به بازار ارز رمزنگاری دارند. نتایج جستجوی گوگل در کشور آمریکا برای کلمه “بیت کوین” در تاریخ 13 مارس سال جاری به بالاترین حد سی روزه خود رسید. این افزایش جستجو، مدت کوتاهی پس از آن رخ داد که بازار ارزهای رمزنگاری بیشترین کاهش روزانه خود را طی هفت سال گذشته تجربه کرد و بیش از یک میلیارد دلار از موقعیت های خرید تبدیل به نقدینگی شدند.

افزایش جستجوی بیت کوین در فضای مجازی بیانگر چیست؟ 

با توجه به این که در حال حاضر بخش اعظمی ازجمعیت جهان به روز بوده و از آخرین تحولات باخبر هستند،  جای تعجب ندارد که بسیاری از آنها به بیت کوین علاقه مند باشند. با این حال، تعداد جستجوها برای خرید ارزهای رمزنگاری بیشتر از تعداد جستجوهای فروش است.

این داده ها تا حدودی غیر معمول هستند، چون بیشتر آمریکایی ها در شهرهای بزرگ به توصیه ها عمل کرده و در خانه مانده اند و برخی هم در حال از دست دادن شغل خود هستند. احتمالا، معامله گران بیت کوین برای پرداخت هزینه های روزمره خود مجبور می شوند حداقل بخشی از ارزهای خود را تبدیل به نقدینگی کنند و با این حال به نظر می رسد که برخی دیگر از معامله گران به دنبال خرید بیت کوین بیشتری باشند.

در حال حاضر اقتصاد جهانی درگیر یک بیماری همه گیر شده و این امر باعث بی ثباتی در بازارهای سنتی و ارز رمزنگاری شده است. البته، قیمت بیت کوین پس از سقوط دو هفته پیش خود، اکنون به ثبات رسیده و به احتمال زیاد، معامله گران به دنبال خرید با قیمت های پایین هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.