در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جهش بیت کوین پس از تزریق 300 میلیارد دلار توسط فدرال رزرو به اقتصاد آمریکا

0 2,217

قیمت بیت کوین در 17 مارس به بالاترین سطح خود در 9 ماه گذشته رسید، چون اتفاقات اخیر در بحران رو به رشد بانکی آمریکا باعث تقویت بازار ارزهای رمزنگاری شد.

قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین پس از بحران بانکی در آمریکا

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بیت کوین به حدود سطح 27800 دلار رسیده است. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن نزدیک به سطح 27200 دلار نوسان می کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

آنچه باعث جهش سریع قیمت شد، تزریق حدود 300 میلیارد دلار توسط فدرال رزرو به اقتصاد آمریکا بود تا از این طریق بتواند با بحران بانکی مقابله کند.

در ماه های گذشته فدرال رزرو سیاست انقباضی را در پیش گرفته بود تا ترازنامه خود را کاهش دهد و تزریق این مقدار پول عملا تلاش های چندین ماهه این بانک را خنثی کرد و مفسران بازار خیلی سریع آن را اتخاذ سیاست انبساطی تفسیر کردند. اسکات ملکر، معامله گر و تحلیلگر و معروف به گرگ تمام وال استریت، گفت:

مقامات می گویند که این سیاست پولی انبساطی نیست، اما اعداد و ارقام دروغ نمی گویند. تقریبا نیمی از کاهش ترازنامه در طول یک سال سیاست انقباضی، در یک هفته حذف شده است.

در نتیجه، بیت کوین به دنبال حرکت قوی بازار سهام ایالات متحده آمریکا در روز گذشته شروع به افزایش کرد. برخی از مفسران بر این باور بودند که با وجود حرکت جانبی در بازار سهام ، بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می دهد.

آرتور هیز، از بنیانگذاران صرافی بیتمکس، در روز پنجشنبه هفته گذشته تصویب صندوق 25 میلیارد لاری توسط فدرال رزرو برای حمایت مالی از بانک های در زمان بحران نقدینگی، را نوعی سیاست پولی انبساطی نامید که در نهایت به افزایش قیمت بیت کوین منجر خواهد شد.

بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان گفت که برنامه تامین اعتبار بانک فدرال رزرو (BTFP) دو تریلیون دلار را به سیستم مالی تزریق خواهد کرد و این بسیار صریح می گوید که وقت خرید در سطوح پایین است.

نظر تحلیلگران بازار

Stockmoney Lizards در مورد نموداری که خط مقاومت را نشان می دهد گفت:

بیت کوین در تلاش برای جهش است. این خط مقاومت دیر یا زود شکسته می شود.

مایکل ون د پوپ در مورد سطوح مهم برای بیت کوین اظهار نظر کرد. به گفته وی، بیت کوین باید سطح 26000 دلار را حفظ کند، در این صورت قیمت آن به منطقه مقاومت 28000 تا 30000 دلار خواهد رسید. اگر سطح 26000 دلار را از دست بدهد، برای مدت طولانی در منطقه 25000 دلار باقی خواهد ماند.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

ون د پوپ

به نظر می رسد که اهرم در بازار ارز رمزنگاری در مقایسه با اکتبر 2022 کاهش چشمگیری داشته، که این می تواند  کاتالیزرو دیگری برای روند صعودی باشد.

منبع Cointelegraph cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.