در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شکل گیری یک الگوی صعودی در نمودار بیت کوین؛ احتمال افزایش قیمت

0 2,114

قیمت بیت کوین در زمان انتشار این مطلب در بالای سطح 24000 دلار نوسان می کرد و اخیرا سطح حمایت 20000 دلار را تست مجدد کرده است. اما در هفته های آتی قیمت این ارز ممکن است خیلی سریع دو برابر شود و به بالای سطح 40000 دلار برسد.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مطلب چند الگوی تکنیکال را بررسی خواهیم کرد که شکل گیری آنها در گذشته منجر به شروع قوی ترین روند صعودی برای این ارز بزرگ بازار شده اند.

سیگنال شروع حرکت انفجاری قیمت در حال شکل گیری

بازارها دارای چرخه هستند و تاریخ تکرار می شود. هر چرخه در بیت کوین تفاوت های اندکی با چرخه های قبلی خود دارد، اما تقریبا همه آنها با یک الگوی صعودی مشابه شروع شده اند که یک حرکت انفجاری و به دنبال آن یک روند صعودی ادامه دار را در پی داشته اند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

این الگوی خاص شامل ترکیبی از شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی لگاریتمی (LMACD) و باندهای بولینگر در بازه زمانی سه هفته است.
نحوه استفاده از شاخص بولینگر(BB) در پیش بینی قیمت و نوسانات بازار

در گذشته، این الگوی خاص همیشه منجر به دو برابر و حتی سه برابر شدن قیمت بیت کوین در عرض چند روز تا چند هفته شده است. این دو شاخص تکنیکال پس از رسیدن قیمت بیت کوین به بالای خط میانی باندهای بولینگر و عبور خط قرمز  در LMACD به بالای خط نقطه چین وسط ، سیگنال  شروع روند صعودی را صادر می کنند.
استفاده از باندهای بولینگر برای تعیین وضعیت اشباع خرید یا فروش

قیمت بیت کوین

اکنون، این الگو برای چهارمین بار در تاریخ بیت کوین ظاهر شده و با توجه به چرخه ای بودن بازار، زمان تایید آن نزدیک است. در گذشته، ظهور این سیگنال نشانه کف قیمت بوده و بعد از آن روند صعودی بزرگی رخ داده است.

چرا قیمت ممکن است در کمتر از شش هفته دو برابر شود؟

در گذشته هر بار این سیگنال تایید شده و شمع بیت کوین در بالای خط میانی باندهای بولینگر بسته شده، قیمت طی 3 تا 6 هفته بعد از آن روند صعودی قوی داشته و به طور متوسط 118 افزایش یافته است.

در سال 2013، پس از شروع سیگنال، قیمت بیت کوین بلافاصله 139 درصد به باند بالایی صعود کرد و سپس 19000 درصد دیگر افزایش یافت.

روند صعودی اولیه در سیگنال دوم سال 2015 ضعیف بود و قیمت پس از رسیدن به بالای خط میانی باندهای بولینگر، 76 درصد افزایش یافت. اما روند صعودی اصلی منجر به رشد 7000 درصدی قیمت شد.

در سال 2019، این سیگنال ابتدا رشد 139 درصدی قیمت را در پی داشت و سپس 1000 درصد دیگر افزایش یافت. در حال حاضر، این سیگنال دوباره ظاهر شده و باند بالای بولینگر تقریبا برابر با سطح 40000 دلار است.

براساس آنچه در گذشته رخ داده، امکان دارد که قیمت بزرگ ترین ارز بازار  به زودی روند صعودی بزرگی را شروع کند و در ابتدا به طور متوسط 118 درصد رشد خواهد کرد. سپس، به اندازه میانگین رشد در سه روند صعودی قبلی افزایش خواهد یافت که حدود 9000 درصد است.

اگرچه حرکت گذشته قیمت، تضمینی برای تکرار آن در گذشته نیست، احتمال یک حرکت انفجاری پس از تایید سیگنال مذکور بسیار بیشتر می شود.

احتمال سقوط بانک کردیت سوئیس ( Credit Suisse)

با گسترش بحران بانکی در سطح جهان، به نظر می رسد که بانک کردیت سوئیس (Credit Suisse) دچار بحران شده و این احتمالا به نفع بیت کوین و بازار ارز رمزنگاری خواهد بود. کردیت سوئیس یک بانک سرمایه گذاری جهانی و شرکت خدمات مالی مستقر در کشور سوئیس است. سهام CS  این بانک در طول این هفته حدود 25 درصد کاهش یافت.

این سقوط پس از آن اتفاق افتاد که بانک ملی عربستان (SNB) اعلام کرد که نمی تواند از کردیت سوئیس حمایت بیشتری کند و به دلایل نظارتی دیگر سهام این بانک را خریداری نمی کند. SNB در حال حاضر با داشتن 9.88 درصد سهام کردیت سوئیس، بزرگترین سهامدار این بانک است. بعد از انتشار اعلامیه SNB، سهام کردیت سوئیس در روز چهارشنبه 15 مارس 24 درصد سقوط کرد.

منبع newsbtc newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.