در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

11 میم NFT که به قیمت بالایی فروخته شده اند

0 2,299

میم های NFT توجه جریان اصلی را به دنیای NFTها و آثار هنری دیجیتال جلب کرده و به گسترش این بازار و افزایش اعتبار آن کمک کرده است. قیمت بالایی که برای برخی از میم های NFT پرداخت می شود، ارزش فرهنگ آنلاین و ارتباط عاطفی افراد را با میم های اینترنتی نشان می دهد.
چگونه یک توکن NFT بسازیم؟

میم های NFT همچنین روش جدیدی را برای سازندگان و هنرمندان ایجاد کرده اند تا بتوانند از آثار خود درآمد کسب کنند که این منجر به فرصت ها و جریان های درآمدی جدید در اقتصاد دیجیتال می شود.
نحوه قیمت گذاری یک توکن NFT و عوامل موثر در تعیین قیمت پایه یک توکن

میم های NFT چه هستند؟

میم های NFT به میم های اینترنتی اشاره می کنند که به توکن های غیرمثلی تبدیل شده اند و دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که در یک بلاک چین تایید می شوند. این NFTها به سازندگان اصلی میم ها اجازه می دهند تا اصالت آثار خود را تایید کرده و کسب درآمد کنند. برخی از میم های NFT عبارتند از نیان کت ( Nyan Cat)، دختر بلا ( Disaster Girl) و The Keyboard Cat.
ارزش یک NFT را چگونه برآورد کنیم

نیان کت (Nyan Cat)

گربه پرنده پیکسلی با بدنه پاپ تارت اولین میم NFT بود که در فوریه 2021 حدود 300 اتریوم فروخته شد.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

میم NFT

فروش Nyan Cat NFT با چنین قیمت بالایی یک اتفاق مهم در جامعه NFT بود. این معامله به گسترش فروش آثار هنری دیجیتال به صورت  NFT کمک شایانی کرد.

Disaster Girl

عکسی از یک دختر بچه با لبخندی موذیانه که در مقابل خانه ای در حال سوختن ایستاده بود، به NFT تبدیل شد و در آوریل 2021 حدود 180 اتریوم فروخته شد.

فروش Disaster Girl ثابت کرد که حتی میم های نسبتا ناشناخته نیز ممکن است NFTهای ارزشمندی باشند. همچنین، این فروش مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که باعث افزایش بیش از پیش محبوبیت NFTها شد.

دوج (Doge)

این میم سگ شیبا اینو در سال 2021 به یک حس NFT تبدیل شد و میم اصلی “دوج” به قیمت 1696.9 اتریوم در ژوئن 2021 فروخته شد.

شیبا اینو

موفقیت NFTهای دوج به افزایش محبوبیت میم سگ شیبا اینو در دنیای NFT کمک کرد. قیمت های بالای پرداخت شده برای برخی از این NFTها نیز باعث رسانه ای شدن آنها شدند.

استانکس (Stonks)

میم یک تاجر که به نموداری خیره شده که مسیر صعودی یک سهام را نشان می دهد با قیمت 10000 دلار  به عنوان NFT در ماه مه 2021 فروخته شد.

فروش Stonks نشان داد که حتی میم های انتزاعی نیز می توانند NFTهای با ارزشی باشند.این فروش بیانگر پتانسیل NFTها به عنوان روشی جدید برای سازندگان و هنرمندان برای جبران هزینه های خود بود.

Pepe the Frog

یک قورباغه انسان نمای سبز که به نمادی برای جنبش راست گرایی آلترناتیو (Alt-right) تبدیل شد و در قالب یک میم NFT در ماه مه 2021 به قیمت 1 میلیون دلار فروخته شد.

اتریوم

فروش 1 میلیون دلاری NFTهای Pepe the Frog بحث هایی را برانگیخت، چون جنبش راست گرایی آلترناتیو به این میم ربط داده شد. این فروش نشان داد که حتی میم های بحث برانگیز می توانند NFTهای با ارزشی باشند.

چارلی انگشت مرا گاز گرفت (Charlie Bit My Finger)

یک ویدیوی پربازدید از دو برادر بریتانیایی در قالب NFT به قیمت 389 اتریوم در ماه مه 2021 فروخته شد. قیمت بالای پرداخت شده برای این NFT نشان داد که نه تنها عکس های ثابت، بلکه فیلم های پربازدید نیز می توانند به عنوان NFT سودآور باشند.

گربه عبوس یا گرامپی کت (Grumpy Cat)

میم یک گربه با حالتی عبوس در ماه مه 2021 به NTF تبدیل شد و به قیمت بیش از 44.2 اتریوم فروخته شد. فروش این NFT  ثابت کرد که میم ها با سوژه های حیوانی می توانند به اندازه سوژه های انسانی سودآور باشند.

گربه عصبانی

هارامبه (Harambe)

گوریلی که در سال 2016 در باغ وحش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد، تبدیل به یک میم اینترنتی شد و در ماه مه 2021 به عنوان NFT با قیمت 30.3 اتریوم به فروش رسید.

فروش NFT هارامبه نشان داد که چگونه برخی از افراد وابستگی عاطفی به میم های خاص دارند و حاضر به پرداخت هزینه های گزاف برای آنها هستند.

برایان خوش شانس (Good Luck Brian)

عکس یک پسر جوان با چهره ای خوشحال، براکت ارتودنسی و جلیقه که در آوریل 2021 به NFT تبدیل شد به قیمت 20 اتریوم به فروش رسید.

برایان

محبوبیت این NFT ثابت کرد که این میم ها (حتی آنهایی که نسبتا قدیمی هستند) هنوز می توانند در بازار NFTها جایگاه خود را داشته باشند.

گربه پیانو نواز(The Keyboard Cat)

ویدئویی از یک گربه در حال نواختن پیانو در مارس 2021 به NFT تبدیل شد و بیش از 33 اتریوم فروخته شد. این ویدئو نشان داد که نه تنها تصاویر ثابت، بلکه ویدئوهای NFT شده نیز می توانند ارزشمند باشند.

بچه موفق (Success Kid)

این میم شامل عکس یک پسربچه با حالتی مصمم بود که مشت خود را گره کرده است. این میم به طور گسترده به عنوان نمادی از کامیابی و موفقیت استفاده شده است. این NFT به قیمت 15 اتریوم فروخته شد.

بچه موفق

بحث های فزاینده در مورد سودمندی و محبوبیت NFT ها در این میم منعکس شده است. در حالی که برخی افراد NFTها را یک حباب سوداگرانه می دانند، برخی افراد دیگر آنها را فرصتی جدید و هیجان انگیز برای هنرمندان می دانند تا از کار خود درآمد کسب کنند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.